U14: Do nového roku dvě výhry

přidáno: 12. 1. 2015 11:07, autor: Jakub Malý

Po vánoční pauze jsme odehráli první zápasy nadstavbové části proti týmům z Moravy. V sobotu jsme nastoupili proti Frýdku – Místku v neděli nás čekala rezerva Ostravy.

BC Benešov – BK Frýdek – Místek   58-51   (18-17, 36-24, 49-39)

Již tradičně jsme měli k dispozici pouze 8 hráček.  Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Špatnou obranou hráčky s míčem i bez míče jsme soupeři dovolili za 3. minuty vstřelit 9 bodů. My jsme naopak nedokázali proměňovat i ty nejjasnější šance.  Zlepšení přišlo až mezi 5 až 9 minutou, kdy jsme tento úsek hry vyhráli 11-4 a zdálo se, že se hráčky definitivně po vánocích vrátili na palubovky.  V poslední půl minutě jsme se naprosto nepochopitelně nevrátili do obrany a soupeř nás za to čtyřmi body potrestal. Do 2. čtvrtiny jsme tak šli s 1 bodovým náskokem. Tato část hry byla určitě nejpovedenější na obranné polovině. Úvodní pětiminutovku jsme vyhrály 17-1 a rázem soupeři odskočili. Místo toho abychom soupeře dorazili a o vítězi zápasu nebylo pochyb, tak jsme přestali běhat a soupeř snížil na 12-ti bodový rozdíl. Ve 3. čtvrtině jsme se opět vrátili ke špatné obraně z 1. čtvrtiny a soupeř se nás držel na dostřel.  Ve 4. čtvrtině jsme 7 minut slušně bránili a soupeři nedovolili snížit rozdíl ve skóre, v 7. minutě vedli 58-43. Bohužel poslední tři minuty byly opět odfláknuté a soupeř snížil pro Frýdek přijatelných 7 bodů.

Vánoční pauza se samozřejmě projevila na fyzičce, kontrole míče a proměňování šancí. Na čem by se ovšem neměla projevit je v obraně, na bojovnosti a zápalu do hry v čemž byl soupeř v některých chvílích lepší. Již po několikáté jsme prohráli 2. poločas v zápase, kdy jsme v poločase vedli větším bodovým rozdílem.

Body: Hálová 21 (10/3), Míková 15 (1x3, 4/0), Budilová 7 (4/1), Bartoňová T. 5 (3/1), Svobodová 4 (2/0), Říhová 4 (8/2), Kotoučová 1 (2/1), Fučíková E. 1 (2/1)

TH: 35/9 (25,7%)

BC Benešov – SŠB Ostrava „B“        140-31 (30-8, 65-12, 92-29)

Béčko Ostravy je složeno výhradně z mladších hráček, které věkem patří ještě do minižákovských kategorií a od začátku soutěže ještě nevyhrálo. Začátek zápasu se nám ale opět nepovedl podle představ. Až po 5-ti minutách jsme pochopili, že bez nasazení a pohybu nemůže hrát s žádným týmem. Od té doby jsme konečně začali hrát agresivně, týmově a po zisku míče jsme vybíhali do rychlého protiútoku. Přes veškeré nabádání, že ve druhém poločase musíme vydržet v nasazení, které jsme předváděli od 5. minuty zápasu, byla 3. čtvrtina katastrofální. V obraně jsme obdrželi 17! bodů. Neochota bránit a jenom útočit by se nám v jiném zápase mohla vymstít. Po špatné 3. čtvrtině jsme v poslední čtvrtině opět přitvrdili v obraně a v rychlém protiútoku zahráli několik povedených akcí, které se museli líbit. Samotnou kapitolou celého víkendu jsou trestné hody.

Tento zápas není měřítko, jak na tom jsme. Výšková a věková převaha byla znatelná. Důležité bude, abychom se stejně jako dnes prosazovali i proti stejně starým a vysokým soupeřům, což nám mnohdy dělá problémy. Určitě bychom měli do dalších zápasů přenést rychlý protiútok, který jsme zvláště v neděli hráli většinou dobře a týmovou souhru. Stále máme ale na čem pracovat (fyzička, doskok, obrana, kontrola míče, trestné hody…)

Body: Hálová 49 (5/3), Míková 30 (1x3, 8/3), Budilová 27 (8/3), Bartoňová T. 14 (2/0), Svobodová 10 (4/0), Říhová 6 (8/2), Kotoučová 2 (2/0), Fučíková 2 (1/0)

TH: 38/11 (28,9%)

Autorka: Jana Strnadová