U14: Dvakrát s Hradcem Králové

přidáno: 1. 12. 2014 3:35, autor: Jakub Malý

Sokol Hradec Králové "B" - BC Benešov              36-66     (6-23, 11-43, 22-55, 36-65)

Do zápasu proti rezervě Hradce Králové, který je složen výhradně z minižaček, jsme vstoupili dobře. V útoku jsme hráli rychle a aktivně, kdy jsme si buď připsali v celku snadný koš nebo si vynutili fauly a často stříleli trestné hody, které se nám celkem dařili proměňovat. V obraně jsme předváděli poctivou týmovou práci a soupeř skóroval spíše náhodně. Toto vše platilo až do poslední minuty prvního poločasu, kdy jsme za stavu 41-6, soupeřům dovolil dát 5 bodů a to jakoby to předznamenalo průběh druhého poločasu. Agresivní obrana se vytratila, útok začal být statický a náš výkon uvadal. V obraně jsme často zbytečně faulovali a soupeřkám dávali možnost skórovat ze šestek. Štěstí, že hradecké neměly takovou úspěšnost (ve 3. čtvrtině 14/3). Ve špatném výkonu jsme pokračovali i v poslední čtvrtině a tak nás minižákovský tým v druhém poločase po zásluze porazil o 3 body.
     Je škoda, že jsme neudrželi takové nasazení a bojovnost jako byla v 1. poločase po celý zápas. Bohužel tento jev se opakuje, při větším bodovým vedení přestaneme hrát a myslíme, že se to samo dohraje, místo toho abychom soupeře drtili po celý zápas, tak jako silnější týmy drtí nás.

Body: Hálová 27 (8/7), Budilová 18 (2/0), Fučíková M. 10 (10/4), Říhová 4 (2/2), Kotoučová 2, Bartoňová L. 2, Míková 2, Fučíková E., Bartoňová T., Svobodová

TH: 22/13 (59%)

Sokol Hradec Králové  - BC Benešov      104-42  (28-10, 64-17, 80-29)

Úvod zápasu proti jasnému lídrovi naší skupiny a dosud neporaženému celku vypadal velice slušně. Soupeři jsme se dokázali vyrovnat v rychlosti, nasazení a překvapivě i na doskoku. V 6. minutě 1. čtvrtiny byl stav 11-8. To byly na delší dobu pozitivní okamžiky v zápase. Síly nám ubývaly rychle a přestali jsme stíhat v obraně. Hradecké byly často až samy překvapené, jak lehce do naší obrany můžou pronikat, protože výmoc ze slabé strany prakticky neexistovala. Žačky neměly ani chuť vývoj zápasu změnit. Hráli jsme bez zájmu a hradecký tým toho dokázal využít a na konci první poločasu předváděl již exibici. Poločasový rozdíl - 47 bodů zaváněl ostudou. Do druhého poločasu, ale nastoupil jiný tým. Týmová obrana, dobrý obranný doskok, na kterém jsme si dokázali, že i větší hráčky se dají odtlačit od koše, nám ukázali jak hrát vyrovnaně i s lepšími družstvy. 3. čtvrtinu jsme prohráli pouze o 4 body a trošku napravili dojem ze zápasu. Ve 4. čtvrtině jsme ve zlepšeném výkonu pokračovali, ale vlastními chybami jsme domácím umožnili vstřelit nepopulární "stovku".

Jedno vítězství  z venkovních zápasů se počítá. O víkendu jsme předvedli dobré úseky hry na které byla radost koukat, ale také naší druhou tvář, kdy jsme se nechali unést vývojem zápasu a nepředváděli výkonu odpovídající žákovské lize. Za 14 dní nastoupíme proti týmům z Pardubic k posledním zápasům základní části.

Body: Hálová 13 (5/1), Budilová 11 (6/1), Fučíková M. 6 (4/2), Bartoňová T. 4, Říhová 3, Svobodová 2, Míková 2, Fučíková E. 1 (2/1), Bartoňová L., Kotoučová

TH: 27,6%)