U15 - Aritma

přidáno: 29. 10. 2014 12:04, autor: Jakub Malý

Aritma Praha – BC Benešov          59-82   (16-18, 29-36, 44-50, 59-82)

K dalšímu zápasu krajského přeboru jsme odcestovaly na pražskou Aritmu. I vzhledem k naší oslabené sestavě nás nečekal lehký zápas. Spíše se očekávalo trápení v útoku, protože jsme se nemohly spoléhat na nejlepší střelkyni. To se ovšem nestalo, až na pár okamžiků v útoku problém nebyl. Hráčky si dokázaly s obranou soupeře poradit a především díky dobrému rychlému protiútoku si vypracovávaly jednu šanci za druhou. Samotnou kapitolou je proměňování těchto šancí, protože občas nám nestačily ani tři pokusy v jednom útoku abychom docílily koše. Co se ovšem vůbec neočekávalo, byly problémy v obrané fázi. V každé čtvrtině jsme předvedly maximálně dvouminutové úseky, kdy naše obrana snesla přísnější měřítko, ve zbylých částech jednotlivých čtvrtin bránila pouze hráčka, která měla na starost hráčku s míčem a zbytek holek odpočíval, takže jsme soupeři umožňovaly lehké nahrávky. I z tohoto důvodu byly 3 čtvrtiny zápasu vyrovnané, do poslední části hry se šlo za stavu 44-50. Zápas jsme definitivně zvrátily až v posledních osmi minutách, kdy sice obrana stále nefungovala, ale aspoň jsme začaly proměňovat šance z pod koše.

Jasným pozitivem zápasu je rychlý protiútok, ze kterého jsme zahrály mnoho pěkných akcí, které se musely líbit. Pozitivem je i počet bodů, které jsme dokázaly vstřelit bez zraněných hráček Natky Budilové a Elišky Hálové. V útoku jsme musely hrát všichni aktivně a nespoléhat na někoho jiného, že body dá. Bohužel jak nám šel útok, tak nám nešla obrana. Soupeř, který také nehrál v kompletní sestavě a byl doplněn o mladší hráčky, nás obcházel až moc lehce. Nemohly jsme se spolehnout na výpomoc v obraně a snaha hráček, které bránily útočnici s míčem, většinou přišla v niveč, protože ostatní hráčky v obraně odpočívaly.

Za 14 dní se poprvé představíme před domácím publikem proti Dolním Počernicím a Příbrami, kdy snad ukážeme lepší tvář naší obrany.

Body: Vaníčková 26 (1/0), Fučíková M. 12, Bejblová 10, Míková 8 (3/0), Kotoučová 6 (2/2), Neprašová 6, Svobodová 6, Říhová 4 (2/0), Bartoňová T. 4, Bartoňová L., Fučíková E.