Žákyně jsou po základní části čtvrté

přidáno: 25. 2. 2014 2:48, autor: Basket Benešov

BC Benešov U14  – ŠBK Sadská U15 (B)         55-46 (14-9, 19-6, 20-17, 2-14)

Poslední zápas základní části jsme odehrály proti týmu ze Sadské. Již před zápasem bylo jasné, že skončíme na 4. místě, protože o den dříve právě náš dnešní soupeř prohrál o bod s Příbramí a ta bude 3. díky lepšímu vzájemnému skóre s námi.

Bylo otázkou, co předvedeme po jarních prázdninách, kdy většina hráček se místo na palubovkách proháněla na lyžích po sjezdovkách. Přesto vstup do utkání nebyl vůbec špatný. V obraně jsme soupeřkám znepříjemňovali přechod do útoku, získali jsme pár míčů a z toho jsme vyráželi do rychlého protiútoku. V tomto trendu jsme pokračovali i ve druhé části, když jsme soupeřky nechali poprvé skórovat až v 9 minutě a tento úsek jsme vyhráli 15-0. Přes veškeré upozorňování o poločasové přestávce, abychom pokračovali v precizní celoplošné obraně a vyzkoušeli si herní kombinace na útočné polovině, jsme absolutně nezvládli druhý poločas a to především v obraně. Né vždy se musí v útoku dařit (i když styl 1 do 3 nebo jedná hráčka dribluje a zbytek kouká, je velká pravděpodobnost, že se dařit nebude), ale v obraně se musí zápas odjezdit vždycky, tam se ukazuje, jak dokáži pomoci týmu. Proto není možné že si ve 3. čtvrtině necháme dát více bodů než za celý první poločas. Nedůslednou obranou a špatným doskokem jsme samozřejmě přišli i o možnost hrát rychlý protiútok a z něj skórovat. V poslední části hry to byl i zmar v útoku, kdy jsme se na útočný polovině motali jak nudle v bandě. Výsledkem toho byly pouhé dva střelené body a prohraný druhý poločas 22-31!!!

Doufejme, že to byl ojedinělý výpadek a že se především v obraně vrátíme k tomu, co jsme po většinu základní části předváděli a přidáme k tomu v útoku více pohybu a jednoduchých akcí například v podobě hoď a běž, které se v naší hře téměř vůbec nevyskytuje.

Nyní budeme hrát proti týmům Aritmy a Nuslí o 4.-.6. místo.

Body: Hálová 27 (2/1), Budilová 18 (2/2), Vaníčková 4 (3/0), Neprašová 2 (4/0), Bejblová 2 (2/0),  Fučíková M. 2, Svobodová 0 (4/0), Krejčíková, Bartoňová L., Říhová, Fučíková E., Bartoňová T.