Žákyně U15 - drama v Kolíně

přidáno: 25. 11. 2014 6:23, autor: Jakub Malý

BC Kolín - BC Benešov                  84-81 pp              (22-19, 33-37, 55-54, 74-74)

K dalšímu zápasu krajského přeboru, jsme v sobotu brzy ráno vyjeli do Kolína. Domácí tým měl před zápasem stejnou bilanci jako my - 4 vítězství, 2 porážky a proto se očekával vyrovnaný zápas. To se potvrdilo a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení.

Do zápasu jsme nevstoupili špatně, Kolínu dělala problémy naše agresivní obrana a i v útoku jsme se dokázali prosazovat dravými nájezdy do koše. Naopak v 1. čtvrtině jsme doslova hořeli na obranném doskoku, kdy jsme soupeři dávali opakované možnosti ke skórování. Ve 2. a 3. čtvrtině jsme tuto činnosti výrazně zlepšili a hned to bylo znát na skóre.  Týmová hra jak v obraně, tak v útoku nám pomohla k poločasovému vedení o 4 body. Tento styl jsme praktikovali i do poloviny 3. čtvrtiny a vypracovali si až osmi bodové vedení. Poté si však každá hráčka chtěla dát koš, přestali jsme spolupracovat a byli jsme za to pozásluze potrestaný. Do poslední části jsme šli s náskokem už jen jednoho bodu. Celou čtvrtinu jsme udržovali mírné vedení o které jsme přišli až v poslendích dvou minutách, kdy jsme naší zbrklostí soupeři darovali několik míčů. Míková ještě dokázala stav vyrovnat. Nechybělo mnoho a z poslední akce jsme ještě mohli rozhodnout o našem vítězství, bohužel střela Vaníčkové košem neskončila a šlo se do prodloužení.
     5-ti minutové prodloužení bylo dost nervózní z obou stran. V útoku jsme se již neprosazovali s takovou lehkostí, nedokázali jsme využívat zaváhání soupeře a naopak v obraně si často pomáhali fauly a kolínským dávali možnost střelby trestných hodů, které často nekončily košem, ale my jsme nedokázali doskočit za prodloužení snad jediný míč. Poté se přidaly další nepochopitelné chyby, které soupeři hodně pomohly k vítězství. Po obdržené trojce jsme ještě měli naději stav vyrovnat, ale z trestných hodů, ani z nadějné trojky se nám to nepodařilo.
     Nesehráli jsme špatný zápas. Prohra o tři body v prodloužení samozřejmě mrzí, zvláště když jsme zápas měli dobře rozehraný. Pokud se, ale poučíme z chyb, které jsme ve vyrovnané a vyhecované koncovce předvedli a již je nebudeme opakovat, tak i tato porážka může být v něčem prospěšná.

Body: Hálová 17 (7/5), Vaníčková 13 (6/1), Fučíková M. 13 (8/3), Míková 12 (2/2), Bartoňová T. 11 (4/3), Neprašová 7 (6/1), Bejblová 2, Svobodová 2, Bartoňová L. 2, Říhová 2 (2/0), Fučíková E. 0 (2/0), Kotoučová 0

TH: 37/15 (40,5%)

ŠBK Sadská - BC Benešov            78-94     (18-12, 41-45, 65-54)

V neděli jsme chtěli napravit sobotní těsnou porážku a spravit si chuť vítězstvím. Začátek zápasu byl velmi podobný sobotnímu. Neochota doskakovat, poprat se o míč a vyrážet do rychlých protiútoků, měl za následek vedení domácích 13-8. Zbytek 1. poločasu se vyvíjel ve výkonostních vlnách. Vždy jsme svojí pohodlností a nebojovností soupeře nechali odskočit na 5-6 bodů, abychom pak během chvilky výborným nasazením náskok stáhli. Tento scénář se opakoval nejméně 3x. Konec poločasu nás zastihl v lepším projevu naší hry, poslední dvě minuty jsme vyhráli 10-2 a do druhého poločasu jsme vstupovali se čtyř bodovým vedením. Po přestávce už konečně všechny hráčky pochopily, že na půl plnu nemůžeme hrát s žádným soupeřem. Dobrou obranou, kdy jsme měli hodně zisků ze kterých jsme následně mohli skórovat, si vypracovali až 13-ti bodové vedení. Ani vstup do 4. čtvrtiny nenaznačoval, že by mohl přijít ještě nějáký výkonostní propad, ale to bychom nebyli my, kdybychom zápas nezdramatizovali. Z 19-ti bodového vedení se během dvou minut, kdy obrana prakticky neexistovala stalo pouze 9-ti bodové. Naštěstí jsme opět včas zapli a zápas dotáhli do vítězného konce.

V útočné fázi jsme v neděli předvedli dobrý výkon, hráli jsme velmi aktivně, kolektivně a některé rychlé protiútoky byly moc pěkně zahrané. Naopak po celý víkend nás strašil obranný doskok, který jsme vůbec nezvládali. Až na vyjímky jsme nedokázali hráčky ubránit při hře 1 na 1 a výpomoc ze slabé strany v určitých fázích také chyběla. Stále tedy máme na čem pracovat.

Body: Hálová 35 (7/5), Vaníčková 15 (1x3, 4/4), Bejblová 8, Fučíková M. 8 (4/2), Bartoňová T. 7 (1/1), Kotoučová 5 (2/1), Svobodová 5 (1/1), Míková 4 (2/0), Neprašová 3 (2/1), Bartoňová L. 2, Říhová 2 (1/0), Fučíková E.

TH: 24/15 (62,5%)

Autorka: Jana Strnadová