Žákyně U15 dvakrát vítězně

přidáno: 10. 11. 2014 13:55, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 10. 11. 2014 13:55 ]

Při pohledu na výsledky družstev jsme měli být v obou zápasech favoritem. Ale osud si s námi od začátku sezóny nemile zahrává. Po těžších zdravotních problémech vypadly ze sestavy již v průběhu října Budilová s Hálovou, družstvo na nějakou dobu musel opustit pan trenér Pajkrt. Těsně před víkendem vypadla ze sestavy Fučíková M. a 14 dní se s virózou potýká Kotoučová, která stejně jako Fučíková E. už minulý týden odehrála zápasy se sebezapřením. Kotoučová nakonec byla k dispozici aspoň v neděli. Tento víkend jsme se osudu postavili a připsali si dvě cenná vítězství.

BC Benešov – Sokol Dolní Počernice          47-33   (10-6,9-10, 14-11, 14-6)

Proti soupeři, který praktikuje velmi nepříjemnou zónovou obranu, navíc nepohyblivou a staženou v „bedně“ jsme měli velké problémy. I vzhledem k absenci děvčat, které v minulých zápasech střelecky naše družstvo táhly, jsme se na každý koš nadřeli. Naštěstí ani soupeř v útoku nezářil a nedokázal využívat našich okének v obraně. První nepříliš pohledný poločas skončil 19-16. Do druhého poločasu jsme šli s cílem zlepšit pohyb v útoku a z dobré obrany vyrážet do rychlého protiútoku, aby soupeř neměl šanci postavit statickou obranu. To se částečně zlepšilo a herní projev se ve 2. poločase zlepšil. Zvláště 3. čtvrtina byla velice podařená. V útoku platily především agresivní nájezdy, naopak naše práce na obranné polovině se zlepšila a vybojovali jsme další výhru. Zajímavé je naše procento šestek.

Body: Vaníčková 18(2/0), Neprašová 6, Bartoňová T. 6, Míková 5 (4/1), Svobodová 4, Říhová 4, Bartoňová L. 2, Bejblová 2 (7/0), Fučíková E.

TH: 13/1 (7,5%)

BC Benešov – Příbram                                 68-46 (16-12, 14-8, 24-14,14-12)

V neděli jsme nastoupili proti nám dobře známému soupeři - Příbrami. Soupeři, který také spoléhá na nepříliš pohyblivou a staženou obranu. V útoku se vždy snažil naší celoplošnou obranu překonat dlouhými pasy z obranné na útočnou polovinu, které si doběhl a lehce skóroval. Nikterak jinak to nebylo ani tento zápas. I když poučený z minulých porážek, jsme opět několik šancí ke vstřelení koše tímto způsobem Příbrami dali. První poločas stejně jako v sobotu byl z naší strany průměrný. Sice jsme soupeře v obraně udržely na skvostných 20-ti bodech, ale v útoku jsme předváděly maraton zahozených šancí. Tolik nedaných dvojtaktů se opravdu jen tak nevidí. Měli jsme velké štěstí, že soupeř nedokázal využívat našich zaváhání a trestat nás za nedání jednoduchých zakončení, to se už ale nemusí opakovat a proti kvalitnějšímu soupeři by nás to mohlo stát vítězství. V druhém poločase jsme hru zpřesnili, měli na vrch a zápas dotáhli k celkem pohodlnému vítězství. Střelecky se sice nejvíc prosazovala Vaníčková, ale ta těžila z práce celého týmu, který jí svým pohybem a clonami vytvářel prostor pro zakončení.  Oproti sobotnímu vystoupení na čáře trestného hodu jsme v neděli zaznamenali výrazné zlepšení.

Body: Vaníčková 30 (10/6), Neprašová 8 (4/2), Říhová 8 (4/2), Bartoňová T. 7 (2/1), Svobodová 5 (2/1), Bartoňová L. 4, Bejblová 3 (2/1) Kotoučová 2, Míková 1 (2/1), Fučíková E.

TH: 25/14   (56%)

Celkově holky za víkend zaslouží pochvalu hlavně za bojovnost. Žačky ukázaly touhu týmu vyhrát i přes nepřízeň osudu. Po nevýrazném začátku soutěže si starší žákyně připsali už 4.výhru v řadě a je jen na nás zda budeme pokračovat v poctivé práci a připisovat si další vítězství.

Autor: J. Vondráček