Žákyně U15 vezou výhru z Proseka

přidáno: 13. 10. 2014 12:36, autor: Jakub Malý

BK Klatovy – BC Benešov 67-41      (12-7,29-16,50-26,67-41)

K dalšímu soutěžnímu zápasu jsme vyrazily do dalekých Klatov. V úvodu nám chvilku trvalo, než jsme přeply z tréninkového módů do zápasového. V tu dobu na tabuli svítil již stav 8-0 pro domácí. Poté ovšem i benešovské žačky ukázaly, že dobrá týmová obrana může platit na sebelepšího, větší a silovějšího soupeře. Zbytek 1. čtvrtiny byl nejlepším úsekem v obraně možná celého víkendu. Soupeř nám 6 minut nedal koš a trefil se až v závěru prvního hracího období. V tuto chvíli děvčata předváděla v čem je síla týmové obrany, skvěle si vypomáhaly, chytaly dlouhé pasy domácích a ani doskok nebyl špatný. Bohužel nás první poločas stál spoustu sil a to především díky řadě zbytečně ztracených balónů. Přihrávky v nouzi někam, soupeř lehce chytal a my pak znovu a znovu musely bránit útoky klatovských žákyň. Přesto 1. poločas ukázal možný potenciál tohoto družstva, pokud se semkne a všechny hráčky bojují a navzájem si pomáhají. O osudu druhého poločasu jsme prakticky rozhodly samy. Na začátku poločasu jsme měly několik šancí na snížení náskoku, ale bohužel ani ty nejjasnější šance jsme nedokázaly proměnit, soupeř nás za to trestal a náskok rychle narost. Většina hráček si v zápase svoje odvedla, brzdily nás zbytečné ztráty. Větší přínos pro tým si slibujeme především od starších hráček, které věkově do této kategorie spadají.

Body: Hálová 15(4/1), Fučíková M. 8 (4/2), Říhová 5 (3/1), Neprašová 4 (4/2), Bartoňová T. 4, Bejblová 3 (6/3), Bartoňová L. 2, Míková 0 (2/0), Kotoučová 0, Vaníčková 0

TH: 23/9

BK Prosek – BC Benešov 49-54 (14-6, 26-28, 37-46, 49-54)

V neděli nás čekal známý soupeř z Proseka. Soupeř, který je vždy nepříjemný pro svou urputnost a touhou po vítězství, budil respekt i vzhledem k naší neúplné sestavě. Do zápasu jsme sice vstoupily dobře a rychle vedly 3-0, pak ovšem přišlo uspokojení, kterého soupeř využil, a můžeme být jenom rády, že rozdíl po první čtvrtině nebyl větší, protože to co jsme předvedly na obranné polovině, nemělo s touhou po vítězství nic společného. Od 2. čtvrtiny však nastoupil na palubovku úplně jiný tým. Agresivita v obraně, týmová hra v útoku a týmový duch byly hlavními atributy, proč jsme se do zápasu vrátily a v poločase již vedly o 2 body. Již tradičně domácí celek při horší osobní obraně, nasadil zónovou obranu, kterou bránil celý druhý poločas. Pokud hráčky plnily pokyny, tak i do této pro žákovské týmy nepříjemné obrany dokázaly prosadit. Když hráčky zkoušely vlastní hru, tak to většinou skončilo ztrátou. Velkým problémem našeho družstva byly fauly. Bohužel ve většině případů to byly fauly naprosto zbytečné – na konci limitu pro útok, kdy jsme soupeře vysvobodily, v rohu po přerušení driblingu, na půlící čáře, při těžké pozici při střelbě atd. To vše mělo za následek, že posledních 7 minut v poslední čtvrtině jsme se musely obejít bez klasické rozehrávačky. Musím podotknout, že to bylo dlouhých 7 minut, ale holky si s tím až na malé výpadky poradily dobře a zápas dotáhly do vítězného konce a po zápase mohla nastat radost z první výhry starších žákyň.

Za neděli zaslouží všechny hráčky pochvalu. Otočit zápas po tak špatném výkonu v 1. čtvrtině, jaký jsme předvedly, není jednoduché, ale poctivou prací na obranné polovině, rychlým přechodem do útoku a povzbuzováním z lavičky jsme tento nelehký obrat zvládly. Dokázaly jsme se vypořádat i s nepříjemností, kdy většina hráček už měla ve 3. čtvrtině problémy s fauly. Výkon, který jsme předvedly od 2. čtvrtiny pro nás musí být inspirací a hnacím motorem do další práce, abychom si připsaly více dobře odpracovaných zápasů, které i když nedopadnou dobře, tak prohra se po nich určitě zkousává lépe než po odevzdaných zápasech. Zajímavým faktem je, že v zápase se házelo 52 šestek, domácí jich vystřelily 34, kdežto my jsme se v druhém poločase na čáru trestných hodů ani nepostavily.

Body: Hálová 21 (3/1), Fučíková 10 (3/2), Neprašová 8 (6/4), Vaníčková 6, Bartoňová T. 6, Říhová 2 (2/0), Míková 1 (2/1), Bejblová 0 (2/0) Kotoučová 0, Bartoňová 0

TH: 18/8 (domácí: 34/18)

Autorka:Jana Strnadová