U14: Povedený výjezd

přidáno: 9. 2. 2015 22:12, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 9. 2. 2015 22:12 ]

OSK Olomouc „B“ – BC Benešov              45-125 (17-25, 21-53, 29-85)

Sobotní utkání oproti původně stanovenému začátku v 19,00, na naši žádost začalo již v 15,00. Domácím děkujeme, že nám vyhověli a našim hráčkám umožnili se navečeřet v rozumnou hodinu a dostat se do postelí včas. Úvodní čtvrtina ovšem vypadala, že začátek zápasu se neposunul a my už spíme. V útoku to ještě tak špatné nebylo, za to obrana prakticky neexistovala. Dostat od rezervy extraligové Olomouce 17 bodů za čtvrtinu, opravdu nesvědčí o naší dobré práci v obraně. Soupeř těžil především z rychlého protiútoku, kdy jsme se nedokázali v dostatečném počtu vracet do obrany. Od 2. čtvrtiny v modrých dresech nastoupilo úplně jiné družstvo. Výrazně zlepšená obrana a rychlý přechod do útoku vzali domácím veškeré naděje na vyrovnanější zápas, naopak my jsme se uklidnili. V poslední čtvrtině jsme bohužel opět polevili v koncentraci na obranné polovině a soupeři dovolili vstřelit několik jednoduchý košů. Potěšilo dobré procento trestných hodů. Po zápase následoval přesun do Prostějova a odpočinek na boj o 1. místo.

Body: Budilová 36 (1x3, 2/1), Hálová 34 (5/4), Svobodová 15 (5/5), Fučíková M. 12, Míková 10, Bartoňová L. 8, Říhová 6 (4/2), Bartoňová T. 4, Kotoučová, Fučíková E.

TH: 20/14 (70%)

TJ OP Prostějov – BC Benešov   35-58 (11-8, 19-29, 39-25)

Již po sobotním zápase bylo jasné, že s obrannou, kterou jsme praktikovali v Olomouci v 1. a 4. čtvrtině bychom těžko mohli pomýšlet na úspěch v přímém boji o čelo tabulky. Naštěstí naše hráčky si nejlepší výkon sezony  v obraně nechali právě na tento zápas. Soupeř si bez své nejlepší hráčky Buřtové nevěděl rady s naší agresivní obranou.  Přes nervóznější začátek jsme si postupně vypracovávali náskok a ten již nepustili. Na rozdíl od předešlých zápasů dřelo v obraně celé družstvo a nejen hráčka, která bránila hráčku s míčem. Zápas nenabídl příliš basketbalové krásy, ale ukázal sílu TÝMU. Všechny hráčky bez výjimky se rvaly o každý míč, doskoky a to bylo klíčem k úspěchu. V tomto zápase jsme si ukázali, že když opravdu budeme dodržovat pokyny a všichni poctivě bránit, tak ze zápasu se kromě vítězství dá odnést i dobý pocit z dobře odvedené práce. Nyní je úkolem dále pracovat na trénincích, stejně jako v posledních dnech se pracovalo, abychom tyto výkony dokázali podávat opakovaně. O týmovém výkonu svědčí i fakt, že se všechny hráčky zapsaly do střelecké listiny. Tímto vítězstvím jsme se osamostatnili na 1. místě, ale za měsíc nás čeká odveta a je důležité, abychom podali stejně poctivý výkon jako v zápase v Prostějově. Děkujeme všem řidičům, kteří nás doprovázeli a snad i je náš výkon potěšil.

Body: Budilová 11 (7/3), Fučíková M. 10, Hálová 10 (3/2), Bartoňová T. 8, Míková 7 (1x3, 4/0), Kotoučová 4, Svobodová 2, Bartoňová L. 2, Fučíková E. 2, Říhová 2

TH: 16/5 (31%)