ČLÁNKY - SOUPISKA - TABULKA - FOTOGALERIE

Benešov získal skalp lídra soutěže ze Žižkova

přidáno: 20. 2. 2017 12:33, autor: Basket Benešov

Sokol Žižkov – BC Benešov 57:59 (12:17, 22:28, 42:42)

Střelci: O. Proskovec 16 (2), Fulín 14 (2), Malý 9 (1), Valenta 8, Kratochvíl 7 (1), Kukura 5

V 19. kole II. ligy basketbalisté Benešova hráli v Praze na Folimance proti Sokolu Žižkov. Domácí vládnou celé soutěži, když z osmnácti zápasů pouze dvakrát prohráli. To však Benešáky nezastrašilo a v úvodu druhé části vedli o osm bodů. Domácí srovnali na 20:20, ale v poločase vedli hosté 28:22. Ve třetí části Žižkovu padlo několik střel z dálky a před poslední čtvrtinou tak bylo znovu vyrovnáno 42:42. Benešov vstoupil do čtvrtého kvartálu osmibodovou šňůrou, přesto diváci na Folimance viděli velké drama. V poslední minutě zápasu Žižkov snížil na 57:59 a ještě měl šanci na vyrovnání či dokonce otočení vývoje utkání, jenže špatně postavená clona a odpískaný útočný faul znamenal pro domácí ztrátu balonu šest sekund před koncem. Po oddechovém času uplynuly tři sekundy, než domácí faulovali nejlepšího benešovského střelce Ondřeje Proskovce. Ten po první nedané šestce takticky neproměnil ani tu druhou, aby vypršel čas při boji o doskok a hosté se mohli radovat z cenné výhry. Žižkov utrpěl první domácí výhru v sezoně. Benešov zvítězil i přes tragickou úspěšnost trestných hodů 16/5. Ve druhém poločase hosty táhl hlavně Tomáš Fulín, který po půli zaznamenal jedenáct ze svých 14 bodů.

BK Kladno – BC Benešov 59:63 (19:17, 34:32, 42:52)

Střelci: Kožant 19 (2), Malý 17 (1), O. Proskovec 9 (1), Kratochvíl 7 (1), Valenta 4, Fulín 3 (1), Kukura 2, J. Proskovec 2

V neděli se Khekovi svěřenci představili na Kladně, kde prospali začátek a ve 4. minutě prohrávali 2:8. Ještě v poločase domácí vedli 34:32. Ve třetí části hlavně díky dobré benešovské obraně přišla šňůra hostů 16:3 a zdálo se být jasno. Domácí však povzbudila trefená trojka Petra Hály v poslední sekundě třetí čtvrtiny a ve 36. minutě už Benešov vedl pouze o dva body. V dramatické koncovce za stavu 61:59 pro Benešov šel dvacet sekund před koncem házet trestné hody Ondřej Proskovec, neproměnil však ani jeden a Kladno stejně jako Žižkov v sobotu mělo šanci na zvrat. Také Kladno se ale vlastní chybou (kroky) nedostalo ani k zakončení a taktický faul stihlo až zároveň se závěrečným klaksonem. Až po něm tedy Proskovec alespoň ukázal, že přece jen trestné hody umí a završil na konečných 63:59 pro Benešov.

Basketbalisté Benešova zvítězili podeváté z posledních deseti utkání a s bilancí 14 výher a 6 proher se vrátili na třetí místo v tabulce před Rokycany. Bohužel do vyřazovacích bojů postupují pouze dva nejlepší a na druhé Litoměřice B ztrácí Benešov dvě výhry. Oba celky se ještě utkají v posledním kole, ale pokud Litoměřice nezaváhají den předtím ve Kbelích, tak už Benešáci nebudou moci postoupit. Poslední dvě kola základní části se hrají o prvním březnovém víkendu, kdy krom Litoměřic do Benešova zavítá i Sluneta USK Ústí nad Labem.

Petr Tomášek

Rokycany ukončily vítěznou sérii Benešova

přidáno: 6. 2. 2017 12:43, autor: Basket Benešov

SKB Rokycany – BC Benešov 85:62 (15:22, 41:28, 65:42)

Střelci: Kožant 18 (4), Fulín 11 (2), Kratochvíl 10, Malý 9 (1), O. Proskovec 5 (1), Kukura 4, J. Proskovec 2, Bednář 2, F. Vondráček 1

Benešovští basketbalisté se v páteční předehrávce 17. kola představili na hřišti Rokycan, které doma už více jak dvě sezony nepoznaly hořkost porážky. Vstup do utkání však patřil hostům, kteří v 8. minutě vedli 22:10. V té chvíli se ale benešovská ofenziva naprosto zadrhla, domácím se naopak v útoku začalo dařit a vznikla tak devítiminutová šňůra 24:2 pro Rokycany! Benešáci si přestali věřit a za celou druhou čtvrtinu nastříleli pouze šest bodů.

V úvodu druhé půle Benešov sice přidal pět rychlých bodů a přiblížil se na osmibodový rozdíl, jenže to byl poslední náznak zdramatizování utkání. Rokycany dobře bránily a dávaly koše z rychlých protiútoků, které naopak hostům vůbec nevycházely. Benešovská hra byla plná nepřesností a ztrát, takže Rokycany nakonec přímý souboj o 3. místo v tabulce zaslouženě ovládly.

BK Beroun – BC Benešov 50:85 (7:11,19:44,27:67)

Střelci: Fulín 21 (3), Malý 11 (2), Kratochvíl 11 (1), Kukura 11, J. Vondráček 8 (1), Brynda 6 (1), Bednář 6, J. Proskovec 4, F. Vondráček 4, Červený 3

V neděli Benešov nastoupil v Berouně, kde je čekal omlazený domácí celek. Berounští ztratili reálnou šanci na záchranu, a tak své zkušené hráče přepsali do rezervního týmu, který zkusí druholigovou příslušnost uhájit vítězstvím v krajském přeboru. Povinná benešovská výhra se zpočátku rodila s menšími problémy, když po první části hosté vedli pouze 11:7. Ve druhé čtvrtině se však hodně zrychlil benešovský přechod do útoku, z čehož pramenilo 25bodové poločasové vedení. Jasný průběh utkání dovolil trenéru Khekovi rotovat všech dvanáct hráčů. Mužem zápasu byl Tomáš Fulín, který si zlepšil druholigové osobní maximum na 21 bodů. Benešáci si připsali dvanáctou výhru v sezoně a po 18 kolech jim patří čtvrté místo.

Za čtrnáct dní Benešov hraje na palubovce vedoucího celku Sokola Žižkov a na hřišti devátého Sokola Kladno.

Muži A dvakrát přehráli Kbely

přidáno: 12. 12. 2016 1:21, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 12. 12. 2016 4:44 ]

Sokol Kbely – BC Benešov 79:89 po prodloužení (24:16, 36:33, 50:58, 72:72)

Střelci: Kratochvíl 33 (3), Kožant 15 (2), Proskovec 14 (1), Valenta 8, Malý 7 (2), Bednář 7, J. Vondráček 3 (1), Brynda 2

V polovině sezony čekal benešovské basketbalisty dvojzápas s Kbelskými sokoly. V sobotu na hřišti ve Kbelích Benešákům nevyšel vstup do zápasu, když v 7. minutě prohrávali 7:19. Hosté v první půli nemohli zastavit rozjetého Papeže, který do poločasu stihl nastřílet 19 bodů. Ostatním se ale tolik nedařilo, a tak se hostům povedlo dotáhnout na tříbodový rozdíl.

V polovině třetí části přišla čtyřminutová benešovská série 16:1. Domácí se vzpamatovali, dohnali dvouciferný rozdíl a zápas došel do prodloužení. V něm se v pravý čas střelecky probudil Jakub Malý, který trefil dvě trojky za sebou, což zlomilo odpor domácích. V prodloužení Khekovi svěřenci překvapili vysokou úspěšností při trestných hodech 9/10.

Z benešovského kádru v sobotním utkání vyčníval David Kratochvíl, jenž se dostal na 33 bodů. A důležitý kus práce odvedl pivot Tomáš Valenta, který odehrál všech 45 minut a k 8 bodům přidal 17 doskoků, 4 zisky a 4 asistence.

BC Benešov – Sokol Kbely 77:64 (22:12, 33:24, 57:51)

Střelci: Kožant 23 (6), Proskovec 16 (2), Malý 9, Valenta 8, Fulín 7 (1), J. Vondráček 5 (1), Kratochvíl 5, Bednář 4

V nedělní odvetě basketbalisté Benešova prohrávali pouze v první minutě, přesto téměř po celý zápas zbytečně nechávali hostům naději na zvrat. Domácí stříleli z pole pouze s 33procentní úspěšností, ale hostům to také moc nepadalo, takže v poločase vedl Benešov 33:24. Za třetí čtvrtinu Kbely nastřílely 27 bodů. Ve 35. minutě už domácí vedli pouze 64:61. V tu chvíli přišla dvanáctibodová série, která rozhodla o benešovském vítězství.  K výhře pomohlo deset trojek, na ně však Benešáci spotřebovali 35 pokusů.

Po dvanácti kolech je Benešov na 5. místě s bilancí 7 výher a 5 porážek. Další zápasy žlutomodré borce čekají až po Novém roce, kdy pojedou do Slaného a Karlových Varů. Druholigové skupině A stále vévodí Sokol Žižkov, který ve 12. kole prohrál v Kladně, což je první žižkovská prohra v sezoně.

Benešovské áčko přehrálo Kladno, ale podlehlo Žižkovu

přidáno: 15. 11. 2016 23:34, autor: Basket Benešov

BC Benešov – BK Kladno 88:55 (24:19, 53:27, 69:35)

Střelci: J. Vondráček 20 (2), Malý 15 (1), Kožant 11 (1), Valenta 9, Kukura 7, Bednář 6, Tomášek 6 (1), Proskovec 5, F. Vondráček 5, Fulín 2, Beneš 2

Basketbalisté BC Benešov se představili opět na domácí palubovce a v sobotním středočeském derby bez problémů přehráli Kladno 88:55. Hosté ještě v 9. minutě prohrávali pouze o bod, pak ale přišla neskutečná téměř desetiminutová šňůra domácích 31:2 a bylo po zápase. Hosté v první půli nebyli schopni zastavit hlavně Jakuba Vondráčka, který do poločasu stihl nastřílet patnáct ze svých 20 bodů v zápase. Do utkání zasáhlo 11 benešovských hráčů a všem se podařilo skórovat.

BC Benešov – Sokol Žižkov 65:81 (8:19, 36:41, 50:56)

Střelci: Malý 16 (2), Kožant 14 (2), J. Vondráček 12 (2), Valenta 9, Proskovec 8, Kukura 6

V neděli se v Benešově představil jediný dosud neporažený celek soutěže Sokol Žižkov. Domácí začali tragicky  0:10. Po bídné první části Benešov v té druhé nastřílel 28 bodů a držel se soupeři na dostřel. Po změně stran Žižkov desetibodovou sérií odskočil na 54:40. V tu chvíli domácí sáhli k zóně, díky níž se v 33. minutě dotáhli na pouhé dva body. Hosty uklidnil dvěma trojkami nejlepší střelec utkání Srna (celkem 20 bodů, 5 trojek) a Benešáci už neměli síly na obrat.

Po osmi kolech jsou Khekovi svěřenci čtvrtí s bilancí 5 výher a 3 porážek. Za dva týdny je čeká výjezd na sever do Ústí nad Labem a Litoměřic.

Muži Benešova ze Západních Čech přivezli jednu výhru

přidáno: 17. 10. 2016 5:50, autor: Basket Benešov

Jiskra Domažlice - BC Benešov 78:58 (11:16, 37:28, 57:43)

Střelci: Proskovec 14, Kožant (1) 11, Malý 10, Fulín (2) 8, Valenta 5, F. Vondráček 4, Kukura 3, J. Vondráček 2, Tomášek 1

V prvním venkovním utkání v této druholigové sezoně čekal basketbalisty Benešova obtížný úkol – zvítězit na horké domažlické půdě. Místní Jiskra totiž na svém hřišti neprohrála už 25 utkání v řadě! Středočeši dobře začali a první čtvrtinu vyhráli 16:11. Bohužel od úvodních minut měli hostující podkošoví hráči velké problémy s fauly, díky nimž se třeba takový Ondřej Kukura moc nedostal do rytmu. Přesto Benešov ještě v 18. minutě o bod vedl. Jenže závěr druhé čtvrtiny ovládli domácí šňůrou 13:3, kterou završil trojkou s klaksonem Erik Eismann. Ten rychlými šesti body ve třetí části udržel Jiskru v laufu a Benešovu se od konce třetí čtvrtiny už nepovedlo prolomit dvouciferný náskok domácích. Hosté, kteří za celý zápas trefili jen tři trojky, si tak připsali první prohru v druholigové skupině A.

BK Klatovy – BC Benešov 65:72 (13:24, 28:43, 51:53)

Střelci: Kožant (3) 20, Malý (2) 20, Proskovec (2) 14, Valenta 8, J. Vondráček (1) 5, F. Vondráček 2, Fulín 2, Kukura 1

V Klatovech začali Benešáci výborně a díky osmi bodům Petra Kožanta brzy vedli 12:2. Hosté hráli rychle dopředu, tentokrát se trefovali i z dálky a v poločase vedli o 15 bodů. Pohodový zápas se však brzy po změně stran změnil v drama. Benešov dal za celou třetí čtvrtinu jediný koš z pole, čehož hosté využili ke snížení náskoku na pouhé dva body po třech čtvrtinách. V úvodu čtvrtého kvartálu se Klatovy dokonce dostaly na chvilku do vedení. Nápor domácích však utnuly přesné trojky Jakuba Vondráčka a Petra Kožanta. Druhý jmenovaný toho kvůli problémům s fauly (opět stejně jako Kukura) moc nenahrál, přesto stihl nastřílet famózních 20 bodů. Stejného počtu dosáhl i kapitán Jakub Malý, který ve třetí části podržel svůj tým při trestných hodech.

Benešov se po čtyřech kolech s bilancí 3 výher a 1 prohry udržel ve špičce tabulky. Za 14 dní Khekovi svěřenci na svém hřišti přivítají Rokycany a Beroun.

Autor: Péťa Tomášek

Benešov vstoupil do ligy úspěšně

přidáno: 2. 10. 2016 11:55, autor: Basket Benešov

BC Benešov – Thermie Karlovy Vary 88:62 (16:11, 40:24,63:40)

Střelci: Kožant 23 (5), Kukura 11 (1), Fulín 10 (2), Malý 9 (1), Proskovec 9, Kratochvíl 8, Tomášek 6 (2), Valenta 6, J. Vondráček 4, Bednář 2

Benešovští basketbalisté se ve II. lize po třech letech vrátili do „Západní konference“, tedy skupiny A, s úspěchem. Omlazené Karlovy Vary držely krok se Středočechy pouze v první čtvrtině. Ve hře domácích sice bylo plno nepřesností, ale i tak měli po celý zápas navrch. Svoji premiéru v mužském áčku si odbyl talentovaný mladík Ondřej Kukura, který k výhře přispěl povedenou smečí a celkem 11 body. Nejlepším střelcem domácích byl Petr Kožant s 23 body.

BC Benešov – BC Slaný 91:66 (28:15, 47:34, 70:54)

Střelci: Kožant 24 (4), Valenta 16, Kratochvíl 11 (1), Kukura 10, Tomášek 10 (2), Malý 8, Fulín 6 (2), Bednář 4, J. Vondráček 2

V neděli po poledni do Benešova dorazil tým BC Slaný. Domácí v úvodu prohrávali 0:4, ale pak se rychle probrali a v 7. minutě po dvou trojkách Tomáše Fulína vedli už dvouciferným rozdílem. Ten vyrostl až na 23 bodů, ale ve 30. minutě se hostům povedlo přiblížit na 12 bodů. Borci ve žlutých dresech zareagovali 15bodovou šňůrou a bylo po zápase.

Benešov tak vstoupil do druholigové sezony stoprocentně stejně jako další čtyři družstva (Domažlice, Klatovy, Sokol Žižkov a Sokol Kbely). Za 14 dní Benešáci hrají právě na hřišti Domažlic a Klatov.

Benešovská palba stačila na jednu výhru z venku

přidáno: 12. 10. 2015 5:13, autor: Jakub Malý

Sokol Darren Chrudim – BC Benešov 70:80

Střelci: Kožant 35 (8 trojek), Malý 14 (3), Sedláček 11 (2), Kratochvíl 8 (2), Proskovec 7 (1), Tomášek 3 (1), Brynda 2

Benešovské áčko na úvod druholigové sezony nečekal lehký výjezd. Z různých důvodů totiž nejel ani jeden pivot. Bez dlouhých se tak Khekovi svěřenci spoléhali na střelbu z dálky. Naštěstí to v Chrudimi skoro až neuvěřitelně padalo. V poločase Benešov vedl 35:32, když měl na kontě devět trojek, jen dva koše za dva body a čtyři trestné hody!

Ve druhé půli si hosté vypracovali dvouciferný náskok. Když z něj začala Chrudim ukrajovat, zpražil ji Petr Kožant. Ten v rozmezí od 29. do 33. minuty nastřílel 14 bodů včetně čtyř trojek. Kožant tak opět potvrdil svoji pověst „Pardubického fantoma“, když mu stačí překročit hranice Pardubického kraje a je k nezastavení. Domácí už se nepřiblížili na méně než devět bodů, a tak si Benešov připsal cennou venkovní výhru. V celém zápase hosté dohromady nastříleli 17 trojek, o osm z nich se postaral Kožant.

BK Přelouč – BC Benešov 78:63

Střelci: Kožant 19 (2), Sedláček (2), Malý (1) 10, Kratochvíl 10, Proskovec 6, Tomášek 3 (1), Brynda 3, J. Vondráček 2

V základní sestavě Přelouče nastoupil osmnáctiletý Martin Roub, který měří 206 cm. I díky němu tak domácí po celý zápas kralovali na doskoku. Benešovu se tentokrát střelba tolik nedařila, a tak Přelouč vedla v poločase o 10 bodů.

Po změně stran se ke skvělému výkonu rozehrál domácí Pacák, jenž svou rychlostí několikrát rozebral hostující obranu a hlavně díky němu domácí vedli až o 16 bodů. Benešov ještě snížil na osmibodový rozdíl, ale ani závěrečná obrana po celém hřišti dramatickou koncovku nepřinesla.

I tak lze padesátiprocentní úspěšnost z prvního víkendu považovat za úspěch. Za dva týdny Benešov hraje opět venku – proti Sokolu Žižkov a Sokolu Vyšehrad.

Autor: Petr Tomášek

Muži Benešova postupují do play off!!!!!

přidáno: 16. 3. 2015 0:35, autor: Jakub Malý

Basketbalisté Benešova bojovali v posledních dvou kolech základní části o postup do play off II. ligy. Před víkendem situaci neměli ve svých rukou, protože museli čekat na zaváhání Mladé Boleslavi. Ta prohrála v Chrudimi i v Holicích, naopak Benešáci zdolali Kbely i Poděbrady a z druhé příčky se protlačili do vyřazovacích bojů. V nich vyzvou vítěze skupiny A, tým Sršni Písek.

BC Benešov – Sokol Kbely  81:67 (18:20, 39:41, 58:53)

Střelci: Proskovec (3) 17, Kožant (3) 15, Kratochvíl (1) 14, Valenta 11, Malý 9, Masár 8, J. Vondráček (1) 5

V sobotu na hřiště Benešova zavítaly Kbely, což je podobně nepříjemný manšaft jako Nová Paka. Kbelští „stěhováci“ také vyznávají hodně silové pojetí basketbalu. Domácím trvalo, než se tvrdší hře přizpůsobili a v 17. minutě prohrávali 27:36. Do poločasu stáhli manko na dva body. Ve třetí části Středočeši předvedli šňůru 17:5 a šli do vedení. V poslední čtvrtině přišla další povedená šňůra 15:2 a bylo po zápase.

BC Benešov – Basket Poděbrady 68:63 (16:12, 27:25, 50:49)

Střelci: Kratochvíl (3) 19, Kožant (2) 14, Proskovec (1) 13, Malý (1) 10, Valenta 5, Masár 4, Tomášek 3

Nedělní soupeři z Poděbrad ještě neznali výsledky z ostatních zápasů, a tak věřili, že by si překvapivou výhrou mohli pomoct k záchraně v soutěži. Domácí sice vedli v 9. minutě 16:6, ale kvůli tragické práci na doskoku se nepodařilo outsidera dorazit. Poděbrady vycítili šanci a v 23. šli poprvé do vedení 34:31. Naštěstí trojkou rychle odpověděl David Kratochvíl, který byl ve třetí čtvrtině k nezastavení. V této periodě nastřílel šestnáct ze svých 19 bodů. Hosty udržely ve hře čtyři trojky a v 31. minutě bylo srovnáno 52:52. Benešov odskočil devítibodovou šňůrou, ale hosté se dokázali 20 sekund před koncem přiblížit na rozdíl jediného bodu. Bylo jasné, že Poděbrady musí faulovat. Proto domácí svěřili míč do rukou Petra Kožanta, který se z čáry trestného hodu nemýlil. Hosté z těžké pozice za tři body neskórovali a Kožant dalšími trestnými hody udělal tečku za utkáním.

V play off druhé ligy se utkají tři dvojice o tři postupová místa do prolínací soutěže o I. ligu. Benešov změří síly s Pískem, s tímto kdysi častým soupeřem sehráli benešovští hráči řadu vypjatých zápasů, a tak i letos se dá očekávat dramatická série.

Výjezd se nepovedl

přidáno: 10. 3. 2015 6:10, autor: Jakub Malý

Sokol Nová Paka – BC Benešov 102:93 (20:23, 48:38, 66:53)

Střelci: Kožant (6) 28, Kratochvíl (2) 27, J. Vondráček (1) 19, Malý (1) 12, Lukaševič (1) 3, Beneš 2, Bednář 2

V sobotu se muži Benešova nedokázali vyrovnat s nepříjemným stylem Nové Paky. Tým z podkrkonoší vyznává odlišný styl boje plný provokací, hrubých faulů a teatrálních gest. Benešovu se navíc v první půli zranil pivot Votava, bez něhož začali domácí ještě více vládnout pod oběma koši. Díky útočnému doskoku si domácí vypracovali ve třetí čtvrtině 17bodový náskok. V poslední části manko narostlo až na 82:57 v 35. minutě. Khekovi svěřenci ještě zkusili vytáhnout obranu po celém hřišti a pomocí osmi trojek se jim povedlo za necelých šest minut nastřílet 36 bodů! Ani to ale na zvrat nestačilo, a tak Benešov podruhé v sezoně padl na hřišti soupeře. Stovku Středočeši naposledy inkasovali ještě v první lize v prosinci 2011 na hřišti opavské rezervy.

TJ AŠ Mladá Boleslav – BC Benešov 70:67 (20:20, 36:32, 57:48)

Střelci: Kožant (4) 19, Kratochvíl 14, Malý (1) 12, Reinberger (1) 9, Valenta 9, Beneš (1) 4

Mladá Boleslav trochu překvapivě v sobotu porazila vedoucí Košíře, a tak se v neděli utkala s Benešovem v přímém souboji o druhé místo zaručující postup do play off. Hostům chyběl Votava, ale nastoupil Štěpán Reinberger. Domácí odskočili devítibodovou šňůrou na přelomu poločasů a Benešov musel dotahovat. Boleslav po dvou trojkách v 38. minutě vedla 68:57. Hosté zabojovali a 11 vteřin před koncem si vzali oddechový čas, když prohrávali o tři body. Do slušné pozice se dostal Kožant, ale jeho tříbodový pokus z koše vyskočil.

Pokud se Benešáci chtějí vrátit na druhé místo, musí v posledních dvou kolech porazit Kbely i Poděbrady a doufat, že Mladá Boleslav zaváhá v Chrudimi nebo Holicích.

Muži Benešova zaváhali s Brandýsem

přidáno: 9. 2. 2015 22:06, autor: Jakub Malý

BC Benešov – BK Brandýs nad Labem 57:78 (12:15, 24:41, 45:60)

Střelci: Malý 23 (3), Kožant 13 (3), Valenta 5, Masár 4, Beneš 4, Tomášek 3 (1), F. Vondráček 2, Bednář 2, Proskovec 1

V sobotu Benešáci odehráli nejhorší zápas sezony. Utkání přitom začal Petr Kožant dvěma přesnými trojkami, ale poté se domácí na pět minut střelecky odmlčeli a mladý tým Brandýsu zavětřil šanci na překvapivý úspěch. Hostům ve druhé čtvrtině vyšlo vše, na co sáhli a vypracovali si dvouciferný náskok. Benešov se snažil ve druhé půli o zvrat, ale Brandýs vykoupil třemi trojkami v rychlém sledu dorostenec Čeněk a bylo po zápase. Benešovskou bídu a zmar v poslední části podtrhl Kožant, který byl po druhé technické chybě vyloučen.

BC Benešov – Sokol Horní Počernice 94:63 (28:21, 55:41, 72:51)

Střelci: Kožant 33 (7), Malý 19 (1), Proskovec 15 (1), Kratochvíl 11 (1), J. Vondráček 4, Valenta 4, Tomášek 3, Lukaševič 2, F. Vondráček 2, Masár 1

V neděli na benešovskou palubovku dorazil poslední tým soutěže. Horní Počernice si dosud připsali jedinou výhru a s favoritem drželi krok jen v první čtvrtině. Ve druhé části počernické naděje umlčel Petr Kožant pěti trojkami v řadě! Ve druhé půli dostala prostor lavička a i s ní si domácí došli pro pohodlné vítězství.

V tabulce je Benešov stále na druhém místě s bilancí 12 výher a 4 porážek. Stejně jsou na tom ale i východočeské Holice na třetí příčce. Právě do Holic a Chrudimi pocestují Benešáci za dva týdny.