Muži A‎ > ‎

Muži A - výpis článků

ČLÁNKY - SOUPISKA - TABULKA - FOTOGALERIE

Trápení ve Slaném

přidáno: 4. 12. 2018 7:02, autor: Jakub Malý

Souboj prvního a posledního týmu skupiny A nabídlo 10. kolo II. ligy. Řekli byste: „Jasná záležitost!“? Ani omylem! V basketbalové hale pod ledovou plochou slánského sportovního areálu se benešákům často nedaří. Absence několika hráčů základní rotace a zranění Petra Kožanta v průběhu druhé čtvrtiny benešovským basketbalistům rozhodně ke klidu nepomohlo.

Po celý první poločas měli domácí navrch a vybudovali si více než desetibodový náskok. Hostující hráče trápila úspěšnost střelby a zastavování náběhů domácích do „bedny“.

V druhém poločase vzal osud utkání do svých rukou benešovský kapitán Ondřej Proskovec. Svou ostrostřelbou (24 bodů za druhý poločas) překlopil ještě během třetí čtvrtiny skóre na benešovskou stranu. Ve čtvrté čtvrtině pak domácím došli síly a benešovští basketbalisté si připsali „povinnou“ ale těžce vydřenou výhru.


BC Slaný - BC Benešov 74:84  (20:15 44:33 57:58)

Body: Proskovec Ondřej 34, Malý Jakub 20, Valenta Tomáš 11, Ťažký Martin 8, Kukura Ondřej 5, Bednář Jan 2, Hála Petr 2, Kožant Petr 2

Nedělní zápas se Sokolem Žižkov je přeložen na pátek 7. prosince do benešovské haly. Utkání začíná v 19:30.

Muži A v lize 100%

přidáno: 19. 11. 2018 9:01, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 19. 11. 2018 9:03 ]

Náročný program čekal o třetím listopadovém víkendu A-tým mužů, který se musel po středečním vyřazení z Českého poháru opět zkoncentrovat na druholigovou soutěž, kde si doposud držel neporazitelnost. Na benešovskou palubovku byly přichystány přijet loupit body týmy Litoměřic a Ústí nad Labem, tedy průběžně 4. a 2. tým tabulky. Benešovští se museli obejít bez dvou hráčů základní sestavy, Valenty a Kratochvíla, kteří podporovali svůj tým z Britských ostrovů a Kanady. Přesto měl trenér Khek k dispozici početnou lavičku borců, kteří byli připraveni plnohodnotně zaplnit mezery v nominaci.

V sobotu měřil Benešov síly s týmem Litoměřic. První čtvrtina signalizovala vyrovnaný boj, kdy se ani jeden z týmů nedokázal odtrhnout na více než 3 body a skóre po úvodní desetiminutovce bylo 15:15. To se rozhodl Benešov změnit. Dařilo se mu to především na obranné polovině, když v posledních pěti minutách druhé čtvrtiny nedovolil soupeři skórovat, což znamenalo poločasový náskok devíti bodů. V podobném rytmu se rozběhl druhý poločas, kdy basketbalisté Litoměřic nedokázali dát koš mezi 2. a 8. minutou, a tak Benešov postupně navyšoval bodový rozdíl až na 21 bodů. Do závěrečné části vstoupili domácí uspokojeni svým náskokem, polevili ve všech činnostech, čehož se jejich soupeř chopil a postupně využíval mezery v obraně ke snižování bodového rozdílu. Útočná impotence Benešova znamenala pouhý jeden koš ze hry, naopak hráčům Litoměřic se začalo střelecky dařit, a tak bylo 2 minuty do konce zaděláno na drama, když byl náskok Benešova opět pouze devítibodový. Naději na srovnání skóre se snažili hráči Litoměřic držet pomocí taktických faulů, k jejich smůle však na čáru trestného hodu posílali Kožanta, který zde našel svou střeleckou formu a své pokusy s jistotou proměňoval. Na závěrečných 60:50 upravoval v poslední vteřině Kukura nádhernou smečí, čímž alespoň lehce potěšil oči diváků, kteří jinak viděli utkání plné chyb a nepřesností.

BC Benešov - Slavoj BK Litoměřice "B" 60:50 (15:15 32:23 50:31)

Body: Proskovec Ondřej 16, Kožant Petr 14, Kukura Ondřej 8, Červený Martin 7, Fulín Tomáš 5, Malý Jakub 4, Ťažký Martin 4, Sedláček Jan 2

Nedělní utkání bylo soubojem prvních dvou týmů tabulky, takže se dal očekávat velmi vyrovnaný boj. To ovšem neplatilo v úvodu zápasu, kdy se o benešovské body starali především Kukura s Kožantem, naopak hráči Ústí se srovnávali s konstrukcí benešovských košů pomalu a během první čtvrtiny zvládli zapsat na tabuli pouhých 7 bodů, oproti 24 domácím. Ve druhé části se obraz hry otočil o 180°, když se žlutomodrým nedařilo najít recept na zlepšenou obranu Ústeckého týmu a skóre se začalo pomalu vyrovnávat. Slabých 5 bodů Benešova ve druhé čtvrtině znamenalo poločasový stav 29:21. Poločasová přestávka neubrala nic na odhodlání hráčů Ústí. Během prvních pěti minut třetí čtvrtiny zvládli dotáhnout náskok Benešova, a to především díky velké úspěšnosti střelby za 3 body. Domácí však bojovali a nepouštěli soupeře do vedení. Před závěrečnou částí ukazovala světelná tabule skóre 49:47. V úvodu poslední čtvrtiny dokázal soupeř srovnat, ovšem Benešovští sebrali zbytky sil, zpřesnili mušku a vítězili v bojích o doskok pod oběma koši. To vyústilo v trhák, který znamenal až desetibodový náskok domácích, a to hlavně zásluhou dosud nevýrazného Fulína, který během krátkého času stihl nastřílet soupeři 8 bodů. Ještě minutu před koncem vedl Benešov 69:62 a zdálo se, že si závěr pohlídá. Pod nátlakem vytažené obrany Ústí však přišly chyby v rozehrávce, které soupeř trestal opět přesnou střelbou zpoza trojkové čáry. Zhruba 10 vteřin před koncem byl tedy znovu rozdíl ve skóre pouhý jeden bod. Faulovaný Sedláček ale udržel nervy při střílení trestných hodů, když proměnil oba dva, a vyhecoval tím své spoluhráče do bránění závěrečného útoku hostujícího týmu. Střela z ruky ústeckého rozehrávače v poslední vteřině svůj cíl nenašla, a žlutomodří tak dokázali zvládnout dramatickou koncovku.

BC Benešov - SLUNETA USK Ústí nad Labem 71:68  (24:7 29:21 49:47)

Body: Kožant Petr 20, Kukura Ondřej 12, Malý Jakub 12, Fulín Tomáš 9, Sedláček Jan 9, Ťažký Martin 6, Červený Martin 3

Po osmi odehraných zápasech má Benešov na svém kontě osm výher, a díky této dosavadní neporazitelnosti vévodí tabulce 2. ligy. Další utkání čekají Benešov na začátku prosince, kdy zajíždí na palubovky posledního týmu do Slaného a sedmého týmu - Sokola Žižkov.


T. Fulín

Třikrát na západ, třikrát pro výhru

přidáno: 23. 10. 2018 14:27, autor: Jakub Malý

Minulý týden vyráželi benešovští muži třikrát na západ Čech. Třikrát se vraceli s výhrou.

BA Louny – BC Benešov 61:73

Body: Kožant Petr 20, Proskovec Ondřej 15, Malý Jakub 12, Sedláček Jan 10, Fulín Tomáš 6, Červený Martin 5, Kukura Ondřej 3, Valenta Tomáš 2

Ve středu se hrálo třetí kolo Českého poháru. Benešáci zajížděli k vítězi Severočeského krajského přeboru, na palubovku BA Louny. Statická zóna domácích nechávala hostujícím hráčům spoustu volných střel, které však v první půli zůstávaly trestuhodně neproměněny. Poločas tak vyhráli domácí o 15 bodů. Do druhého poločasu nastoupili hosté s lepší muškou a velmi rychle ztrátu stáhli. Ve zbytku utkání pak měli benešovští basketbalisté navrch a postoupili do 4. kola Českého poháru a 31.10. tak přivítají na své palubovce Slunetu USK Ústí nad Labem.

SKB Rokycany – BC Benešov 58:67

Body: Malý Jakub 14, Sedláček Jan 14, Proskovec Ondřej 13, Kukura Ondřej 9, Fulín Tomáš 8, Valenta Tomáš 4, Beneš Roman 2, Vondráček Filip 2, Brynda Daniel 1

V sobotu pak Benešov odcestoval na výjezd do Rokycan a Mariánských Lázní. V sobotním zápase chybělo oběma týmům několik křídel ze základní rotace. V prvním poločase stříleli domácí velmi dobře za tři body a hosté tak vláli pár bodů za nimi. Benešákům však opět vyšel vstup do druhého poločasu, kolektivní obrana a skvělá distribuce míče v útoku přinesla první výhru na půdě Rokycan od roku 2005.

BK Mariánské Lázně – BC Benešov 60:66

Body: Kukura Ondřej 18, Malý Jakub 15, Sedláček Jan 12, Valenta Tomáš 11, Proskovec Ondřej 4, Beneš Roman 3, Brynda Daniel 3

Ach ty trestné hody! Kdyby benešovští hráči proměňovali tuto basketbalovou dovednost s alespoň žákovským procentem, mohli si užít pohodový nedělní zápas. Protože však dokázali hosté zahodit 18 trestných hodů z 29, byli domácí stále na dostřel. Naštěstí dokázali hostující basketbalisté nahradit tento výpadek skvělým doskokem a dobrým taktickým výkonem udrželi letošní neporazitelnost.

Další program benešovských basketbalistů bude nabitý:

31.10. 4. kolo ČP vs. Sluneta USK Ústí nad Labem

3.11.   6. kolo 2. ligy vs. BK Klatovy

4.11.   7. kolo 2 ligy vs. Jiskra Domažlice

Všechny zápasy v hale ZŠ Dukelská…

-JM-

100% vstup do sezóny 2018/2019

přidáno: 8. 10. 2018 1:36, autor: Jakub Malý

Benešovští muži vstoupili do další druholigové sezóny zápasy s píseckými Sršni a Vlky z Radotína.


BC Benešov - Sokol Písek Sršni B 85:65  (20:24 46:35 62:51)

Body: Kratochvíl David 21, Kožant Petr 15, Proskovec Ondřej 12, Malý Jakub 9, Sedláček Jan 6, Brynda Daniel 5, Fulín Tomáš 5, Kukura Ondřej 5, Červený Martin 3, Beneš Roman 2, Valenta Tomáš 2

V sobotním zápase přijela do Benešova rezerva Sokolu Písek. Mladý jihočeský tým sází na obranu po celém hřišti a rychlou hru v útoku podpořenou dobrou střelbou z dálky. V první čtvrtině byli hosté lepší, když domácí nedokázali zastavit nájezdy hostujících křídel. Ve druhé čtvrtině se obraz hry změnil. Benešáci zlepšili obranu a zisky využili k rychlým protiútokům, a tak do půle skóre otočili a vybudovali si solidní jedenáctibodový náskok. Vstup do druhé půle měli písečtí lepší a přiblížili se na rozdíl jednoho koše. Benešovští basketbalisté ale dokázali zpřesnit mušku a došli si pro první vítězství této sezóny.

Komentář rozehrávače Jakuba Malého:

S Pískem to bylo fyzicky náročné utkání, hrál se hodně rychlý basketbal. Jako tým jsme od druhé čtvrtiny dobře bránili, kdy jsme týmovou obranou zastavili písecké nájezdy. Vyzdvihl bych výkon Ondry Kukury, který na obranné polovině a na doskoku doslova kraloval. Svými zisky a doskoky nám otvíral šance na spousty lehkých košů z rychlého protiútoku.

 


BC Benešov-BK Wolves Radotín 82:77
(19:10 40:28 61:52)

Body: Kožant Petr 31, Fulín Tomáš 17, Malý Jakub 9, Kratochvíl David 8, Sedláček Jan 5, Valenta Tomáš 5, Kukura Ondřej 3, Beneš Roman 2, Červený Martin 2

V neděli hostil Benešov pražský tým BK Wolves Radotín. Okleštěná, ale kvalitní a vysoká sestava Radotína praktikovala po většinu zápasu zónovou obranu, která loni v playoff Benešov řádně potrápila. Tentokrát však narazila kosa na kámen, konkrétně na dvojici Fulín-Kožant, kteří svou ostrostřelbou obstarali více než polovinu bodů benešovského týmu. V poločase vedli domácí o dvanáct bodů a vypadalo to na poklidnou výhru. V druhé půli, ale srovnali mušku Zídek a Taussig a benešákům nedělní odpoledne řádně komplikovali.  Benešovští basketbalisté si však výhru vzít nenechali a zahájili sezónu na 100%!

Komentář kapitána Ondřeje Proskovce:

Chtěl bych vyzvednout výkon střídajících hráčů, zejména Tomáše Fulína, který chytnul příležitost za pačesy, využil ji a získal minuty v zápase. Tak to má být! Nesmím zapomenout na Petra Kožanta, který se nenechal ničím rozhodit a koncentrovaně vedl náš útok. Celkově dnes skvělý kolektivní výkon podpořený dobrou střelbou a obranou. 


JM

Muži A končí ve čtvrtfinále

přidáno: 26. 3. 2018 4:49, autor: Jakub Malý

Wolves Radotín - BC Benešov 77:59 (12:16, 30:20, 51:39)

Střelci: Kožant 23 (4), Kratochvíl 13, Proskovec 8, Brynda 5, Malý 4, Sedláček 3, Valenta 3

Basketbalisté Benešova vstupovali do čtvrtfinále play-off jako třetí tým po základní části a jejich soupeřem byli šestí Wolves Radotín. Řády určily, že se začíná na hřišti hůře postaveného týmu a hraje se na celkové skóre z obou zápasů. Radotínští vlci dokázali do své černošické haly nalákat ke dvěma stovkám diváků, kteří viděli překvapivě vysoké vítězství domácího týmu. Benešov přitom po první části vedl 16:12, jenže ve druhé desetiminutovce přišlo střelecké trápení a domácí v poločase byli rázem o deset bodů napřed. Khekovi svěřenci nevěděli, jak vyzrát na radotínskou zónovou obranu. Celé utkání navíc bylo rozkouskováno neuvěřitelným počtem pochybení u stolku časoměřičů a zapisovatele. Díky tomu celý zápas trval dvě hodiny a patnáct minut! Chybám nezamezil ani přítomný komisař Novák, který nechtěl žádné problémy řešit, a tak jen potvrdil zbytečnost svojí funkce na utkání třetí nejvyšší basketbalové soutěže. Benešáci se bohužel nechali rozhodit jak rozpaky u stolku, tak i místy nepřesnými verdikty rozhodčích, což mělo jediný efekt: nárůst radotínského náskoku. Hosté hráli ve velké křeči, zatímco domácí v poslední čtvrtině trefili čtyři trojky a získali do nedělní odvety luxusní osmnáctibodový náskok.

BC Benešov - Wolves Radotín 82:82 (22:17, 42:31, 59:59)

Střelci: Kožant 22 (5), Malý 13 (2), Valenta 13, Sedláček 12 (1), Kratochvíl 7 (1), Proskovec 5 (1), Červený 5 (1), Tomášek 3 (1), Hála 2

Do nedělní odvety šli benešovští hráči s tím, že zvítězit alespoň o 19 bodů na domácí půdě je reálné. Dobré nastavení mysli se na hřišti projevilo vedením 22:14 v 9. minutě. Domácí euforii však přibrzdila radotínská sedmibodová šňůra na přelomu první a druhé části. Na straně Wolves se rozehrál Marek Haffner, jenž dal za druhou čtvrtinu deset bodů, a tak benešovský náskok vůbec nenarůstal. Poslední dvě minuty druhé desetiminutovky však domácí ovládli i díky dvěma trojkám Petra Kožanta 10:2, a tak Benešov v poločase vedl o nadějných jedenáct bodů. Ještě ve 26. minutě domácí vedli 50:37, takže je od kýženého rozdílu dělilo už jen šest bodů. Avšak v následujících čtyřech minutách skvěle hrající Haffner sám nastřílel patnáct bodů, dostal Radotín do vedení 59:56 a de facto zničil benešovské naděje na postup. Z ofenzivně laděné poslední čtvrtiny nakonec vykrystalizovala nebasketbalová remíza 82:82.

Netradiční výsledek zaskočil i komisaře Dvořáka, který nevěděl, jestli se v takovém případě má nebo nemá prodlužovat. Prodloužení se nekonalo, a tak stále platí, že basketbalisté Benešova z posledních deseti utkání v play-off ani jednou nezvítězili.

Smutný konec je kaňkou na jinak povedené druholigové sezoně, v níž Benešov prohrál pouze sedmkrát z 24 utkání.

Muži A přivezli ze západu 1 výhru

přidáno: 27. 2. 2018 7:05, autor: Jakub Malý

Jiskra Domažlice - BC Benešov 67:79 (17:18, 34:41, 39:55) 
Střelci: Kožant 21 (3), Malý 17 (3), Sedláček 10 (2), Kratochvíl 8, Červený 4 (1), Fulín 4, Proskovec 4, Kukura 4, Tomášek 3 (1), F. Vondráček 2, Valenta 2 

Na horké domažlické půdě basketbalisté Benešova nezačali dobře a brzy prohrávali 2:9, na konci první čtvrtiny ale už o bod vedli. Domácí měli velmi nízkou úspěšnost střelby, ale díky své bojovnosti na doskoku si vypracovávali druhé, třetí a někdy i čtvrté šance. Ve druhé části hosté trefili čtyři trojky a v poločase vedli o sedm bodů. Po změně stran se ve třetí čtvrtině Khekovým svěřencům povedlo udržet domácí na pouhých pěti bodech. Utkání stále nebylo rozhodnuté, protože v závěru domácím začala vycházet taktika faulování. Benešov totiž přestal trestné hody na chvíli proměňovat a dvě minuty před koncem to rázem bylo jen o 4 body. Trenér Khek tak do hry vrátil Kožanta s Proskovcem, kteří šestky proměnili a odrazili domácí nápor. Benešov tak mohl slavit historicky první výhru na hřišti Domažlic. 

BK Klatovy - BC Benešov 79:60 (21:19, 35:24, 59:35) 
Střelci: Valenta 16, Malý 12 (2), Kožant 10 (1), Kratochvíl 8, Tomášek 6 (2), Červený 3 (1), Fulín 3 (1), F. Vondráček 2 

V nedělním utkání Benešov držel krok s domácími pouze v první čtvrtině. Za prvních osm minut druhé části hosté dali pouhé dva body a Klatovy tak získaly dvouciferný náskok. Ani ve třetí čtvrtině se benešovská ofenziva moc nezlepšila, naopak se ještě zhoršila obrana, a tak bylo o výsledku rozhodnuto. Je zajímavé, že na podzim Benešáci nastříleli Klatovům 40 bodů za první čtvrtinu, tentokrát se 40. bodu dočkali až ve 33. minutě. 

Za 14 dní se hrají poslední dvě kola základní části, v nichž se rozhodne o nasazení do play-off. Benešov doma přivítá Radotín a Sokol Vyšehrad

P. Tomášek

Muži A přivezli ze západních Čech jednu výhru

přidáno: 12. 2. 2018 2:32, autor: Basket Benešov

SKB Rokycany - BC Benešov 84:71 (18:21, 41:43, 64:53) 
Střelci: Proskovec 21 (1), Malý 19 (3), Kožant 7 (2), Sedláček 5 (1), J. Vondráček 4, Valenta 4, Kukura 4, Tomášek 3 (1), F. Vondráček 2, Fulín 2 

Los druholigové skupiny A připravil pro benešovské basketbalisty únorový čtyřboj v západních Čechách. První ze dvou výjezdů začal utkáním v Rokycanech. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce (Rokycany 2. místo, Benešov 4. místo) se dal očekávat zajímavý basketbal. Ve stařičké rokycanské hale se však odehrával hlavně velmi tvrdý boj, který dovolili rozhodčí od první minuty. V první půli se ještě Khekovi svěřenci dokázali s tvrdostí soupeře vyrovnat a v poločase vedli o dva body. Ve třetí čtvrtině však přišla šňůra domácích 12:1, kterou se dostali definivitně do vedení. Benešov ještě snížil v úvodu poslední části na sedmibodový rozdíl, ale následná dvanáctibodová série Rokycan rozhodla o výsledku utkání. Rokycany porazily Benešov podruhé v sezoně. 

BK Mariánské Lázně - BC Benešov 87:93 (22:23, 43:44, 61:66)
Střelci: Kožant 31 (4), Sedláček 16 (1), Kukura 13 (2), Červený 12 (4), Malý 10, Valenta 8, Tomášek 3 (1) 

V sobotu večer se Benešáci prošli po krásné mariánskolázeňské kolonádě a v neděli ráno se postavili soupeři hrajícímu o záchranu v soutěži. Ve velmi nepřátelské atmosféře Benešov po většinu zápasu vedl, ale domácí se stále drželi na dostřel. V prvním poločase zazářil Martin Červený čtyřmi trojkami a hlavně díky němu hosté v poločase vedli 44:43. Na problémy v obraně trenér Khek zareagoval přeměnou osobky do zóny. Domácím se chvíli dařilo nacházet okénka v benešovské zóně, a tak ve 24. minutě vedli 51:46. Zbytek třetí části však ovládli hosté 20:10. Do formy se navíc prostřílel Petr Kožant, který dal za prvních pět minut poslední čtvrtiny 11 bodů a Benešov vedl 84:70. Poklidný konec zápasu však domácí odmítli čtyřmi trojkami v řadě. Benešov naštěstí našel na nápor odpověď a uhájil páté vítězství v tomto kalendářním roce. 

BC Benešov čtyři kola před koncem základní části drží třetí příčku v tabulce, kterou za 14 dní bude hájit v Domažlicích a Klatovech.

Muži A potvrdili roli favorita

přidáno: 15. 1. 2018 1:29, autor: Basket Benešov

BC Slaný - BC Benešov 47:91 (17:26, 34:43, 41:64) 
Střelci: Kožant 21 (5), Proskovec 21 (5), Fulín 12 (4), J. Vondráček 12 (2), Valenta 10, Sedláček 6, Tomášek 5 (1), Malý 4 

Basketbalisté BC Benešov do kalendářního roku 2018 vstoupili utkáním ve Slaném. Domácí ve velmi úzké rotaci drželi s Benešovem krok po celou první půli hlavně díky dobré podkošové obraně. Dvojice Formánek - Týř si totiž připisovala jeden blok za druhým, a tak Benešáci v poločase vedli pouze o 9 bodů. Žádné drama nepřipustil ostrostřelec Petr Kožant, který v úvodu druhé půle během 90 sekund trefil tři trojky a srazil domácím zbytky sebevědomí. Ve zbytku zápasu si hosté s chutí zastříleli a nakonec zvítězili o 44 bodů. Benešov v utkání proměnil celkem 16 trojek, což je jeho sezonní maximum. 

BK Kladno - BC Benešov 51:69 (12:29, 21:35, 29:51) 
Střelci: Kožant 25 (4), Sedláček 17 (1), Kukura 10, Proskovec 7 (1), Malý 6, Brynda 4 

Kladenští basketbalisté byli ze své haly odsunuti místními volejbalisty, a tak své domácí zápasy hrají ve Slaném. Benešáci tedy druhý den za sebou hráli ve stejné hale a zdálo se, že jim znalost prostředí svědčí. Do utkání totiž vstoupili šňůrou 20:5 a nakonec za první čtvrtinu stihli 29 bodů. Ve druhé části ale přišlo střelecké trápení, když se jim povedlo přidat pouhých šest bodů. Kladno však v útoku také nijak nezářilo, a tak se hosté nemuseli bát o výsledek. V utkání plném ztrát a neproměněných šancí nakonec Benešov zvítězil o 18 bodů. 

Za 14 dní se Khekovi svěřenci představí na domácí palubovce, kde svedou přímé souboje o 3. místo v tabulce s litoměřickou a ústeckou rezervou.

P. Tomášek

Venku výhra, doma prohra

přidáno: 18. 12. 2017 2:51, autor: Basket Benešov

Sokol Sršni Písek “B” - BC Benešov 77:86 (24:27, 45:47, 63:70) 
Střelci: Proskovec 28 (5), Malý 18, Sedláček 12 (2), Kratochvíl 10 (1), Kukura 9 (1), Fulín 6 (1), Valenta 2, F. Vondráček 1 

V polovině druholigové sezony přišel na řadu tradiční dvojzápas s geograficky blízkým soupeřem. V sobotu se basketbalisté Benešova představili na táborské palubovce, kde nastupuje tým s názvem Sršni Písek “B”. Polovinu týmu však tvoří táborští hráči a hlavním střelcem je českobudějovický Vojtěch Janda. Právě tento mladík Středočechům hodně zatápěl, když už do poločasu stihl 17 ze svých 23 bodů. Díky němu tak domácí v poločase pouze o dva body. Klíčový úsek zápasu přišel na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, kdy benešovský Tomáš Fulín šesti body řídil rozhodující šňůru 13:2. Benešov tak ze stavu 60:61, otočil na 73:63 a zbytek zápasu si zkušeně pohlídal. Velký podíl na osmé výhře v sezoně měl kapitán Ondřej Proskovec s 28 body. 

BC Benešov - Sokol Sršni Písek “B” 62:76 (12:20, 35:39, 47:57) 
Střelci: Proskovec 21 (3), Valenta 14, Malý 12 (1), Kratochvíl 5, Sedláček 4 (1), J. Vondráček 3 (1), Červený 3 (1) 

V nedělní odvetě Benešáci předvedli na svém hřišti nejhorší výkon v sezoně. Táborsko-písecký soubor přitom přijel pouze se sedmi hráči i bez svého ústředního rozehrávače Žáčka a prvoligového hráče Hejdy. Po prohrané první čtvrtině 12:20 přišel nejlepší domácí úsek a po patnáctibodové šňůře Benešov rázem vedl 27:20. Hosté však odpověděli třemi trojkami v řadě, předvedli sérii 16:3 a ve zbytku zápasu už neprohrávali. Domácím to s výjimkou Proskovce nepadalo v útoku a v obraně nebyli schopni zastavit životní výkon Michala Kratochvíleho, který v první půli nastřílel dvacet ze svých 23 bodů. Písecký odchovanec v neděli trefil čtyři trojky, ačkoli si v předchozích deseti zápasech připsal pouhých pět trojek. 

Po dvanácti kolech má Benešov bilanci osmi výher a čtyř porážek, což stačí na čtvrté místo v tabulce, které ještě případně zajišťuje výhodu domácího prostředí v 1. kole play-off. Po vánoční přestávce Benešov pojede hrát do Slaného a Kladna.

P. Tomášek

Benešáci v Praze s polovičním úspěchem

přidáno: 4. 12. 2017 1:43, autor: Basket Benešov

Sokol Vyšehrad - BC Benešov 92:75 (28:20, 49:41, 62:60)

Střelci: Malý 19 (2), Proskovec 16 (2), Kožant 12 (2), Kratochvíl 11, Sedláček 7, Kukura 6, Valenta 4

V 10. kole druhé ligy se basketbalisté Benešova představili na hřišti vedoucího týmu soutěže. Mladíci ze Sokola Vyšehrad na svého soupeře vletěli s takovým nasazením, že už v 5. minutě vedli 16:8, když se o 10 bodů postaral střelec Filip Končický. Hosté se včas probrali, ale srážela ho neschopnost na čáře trestného hodu. Jen za první půli Benešov proměnil pouze tři ze 14 trestných hodů, což při poločasovém skóre 49:41 pro domácí opravdu mrzelo. Ve třetí čtvrtině přišlo zlepšení na obranné polovině, domácí znervózněli a sedm minut před koncem najednou Benešov vedl 67:63. Zbývající úsek zápasu však Khekovým svěřencům hrubě nevyšel. Pětiminutové střelecké sucho a několik kolapsů v obraně způsobilo, že se ani nekonala dramatická koncovka. Končický nakonec zatížil benešovské konto 27 body, ačkoliv proseděl téměř celou poslední čtvrtinu.

BK Wolves Radotín - BC Benešov 60:68 (9:22, 24:34, 43:50)

Střelci: Sedláček 16 (1), Proskovec 14 (1), Malý 10, Kožant 8, Tomášek 6 (2), Valenta 6, Kratochvíl 3, Kukura 3, F. Vondráček 2

Velmi ambiciózní tým Radotína hraje své domácí zápasy v Černošicích. V krásné nové hale Benešáci vedli po celý zápas, ale zbytečně nechali svého soupeře pomýšlet na úspěch. První část totiž hosté ovládli i díky devíti bodům novopečeného otce Jana Sedláčka 22:9, ale v úvodu druhé čtvrtiny dovolili soupeři osm rychlých bodů v řadě. Benešovský náskok se začal tenčit a tři minuty před koncem se Radotín dvakrát dostal na dostřel tří bodů. Hosté ale pokaždé dokázali odpovědět zásluhou důležitých košů Filipa Vondráčka a Jakuba Malého. Radotínští “Vlci” tak nedostali reálnou šanci na vyrovnání a v samém závěru neudrželi nervy na uzdě. Přehecovaný kapitán Maštálka hrubě urazil rozhodčího a za své agresivní chování si vysloužil diskvalifikující chybu. Benešov má po 10 odehraných zápasech bilanci sedmi výher a tří porážek, v tabulce se Středočeši dělí o třetí místo s Domažlicemi a Ústím nad Labem. Za čtrnáct dní Benešov změří síly v dvojzápase s píseckou rezervou, která však sídlí v Táboře. 

P. Tomášek

1-10 of 56