ČLÁNKY - SOUPISKA - TABULKA - FOTOGALERIE

Muži A potvrdili roli favorita

přidáno: 15. 1. 2018 1:29, autor: Basket Benešov

BC Slaný - BC Benešov 47:91 (17:26, 34:43, 41:64)
Střelci: Kožant 21 (5), Proskovec 21 (5), Fulín 12 (4), J. Vondráček 12 (2), Valenta 10, Sedláček 6, Tomášek 5 (1), Malý 4

Basketbalisté BC Benešov do kalendářního roku 2018 vstoupili utkáním ve Slaném. Domácí ve velmi úzké rotaci drželi s Benešovem krok po celou první půli hlavně díky dobré podkošové obraně. Dvojice Formánek - Týř si totiž připisovala jeden blok za druhým, a tak Benešáci v poločase vedli pouze o 9 bodů. Žádné drama nepřipustil ostrostřelec Petr Kožant, který v úvodu druhé půle během 90 sekund trefil tři trojky a srazil domácím zbytky sebevědomí. Ve zbytku zápasu si hosté s chutí zastříleli a nakonec zvítězili o 44 bodů. Benešov v utkání proměnil celkem 16 trojek, což je jeho sezonní maximum.

BK Kladno - BC Benešov 51:69 (12:29, 21:35, 29:51)
Střelci: Kožant 25 (4), Sedláček 17 (1), Kukura 10, Proskovec 7 (1), Malý 6, Brynda 4

Kladenští basketbalisté byli ze své haly odsunuti místními volejbalisty, a tak své domácí zápasy hrají ve Slaném. Benešáci tedy druhý den za sebou hráli ve stejné hale a zdálo se, že jim znalost prostředí svědčí. Do utkání totiž vstoupili šňůrou 20:5 a nakonec za první čtvrtinu stihli 29 bodů. Ve druhé části ale přišlo střelecké trápení, když se jim povedlo přidat pouhých šest bodů. Kladno však v útoku také nijak nezářilo, a tak se hosté nemuseli bát o výsledek. V utkání plném ztrát a neproměněných šancí nakonec Benešov zvítězil o 18 bodů.

Za 14 dní se Khekovi svěřenci představí na domácí palubovce, kde svedou přímé souboje o 3. místo v tabulce s litoměřickou a ústeckou rezervou.

P. Tomášek

Venku výhra, doma prohra

přidáno: 18. 12. 2017 2:51, autor: Basket Benešov

Sokol Sršni Písek “B” - BC Benešov 77:86 (24:27, 45:47, 63:70)
Střelci: Proskovec 28 (5), Malý 18, Sedláček 12 (2), Kratochvíl 10 (1), Kukura 9 (1), Fulín 6 (1), Valenta 2, F. Vondráček 1

V polovině druholigové sezony přišel na řadu tradiční dvojzápas s geograficky blízkým soupeřem. V sobotu se basketbalisté Benešova představili na táborské palubovce, kde nastupuje tým s názvem Sršni Písek “B”. Polovinu týmu však tvoří táborští hráči a hlavním střelcem je českobudějovický Vojtěch Janda. Právě tento mladík Středočechům hodně zatápěl, když už do poločasu stihl 17 ze svých 23 bodů. Díky němu tak domácí v poločase pouze o dva body. Klíčový úsek zápasu přišel na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny, kdy benešovský Tomáš Fulín šesti body řídil rozhodující šňůru 13:2. Benešov tak ze stavu 60:61, otočil na 73:63 a zbytek zápasu si zkušeně pohlídal. Velký podíl na osmé výhře v sezoně měl kapitán Ondřej Proskovec s 28 body.

BC Benešov - Sokol Sršni Písek “B” 62:76 (12:20, 35:39, 47:57)
Střelci: Proskovec 21 (3), Valenta 14, Malý 12 (1), Kratochvíl 5, Sedláček 4 (1), J. Vondráček 3 (1), Červený 3 (1)

V nedělní odvetě Benešáci předvedli na svém hřišti nejhorší výkon v sezoně. Táborsko-písecký soubor přitom přijel pouze se sedmi hráči i bez svého ústředního rozehrávače Žáčka a prvoligového hráče Hejdy. Po prohrané první čtvrtině 12:20 přišel nejlepší domácí úsek a po patnáctibodové šňůře Benešov rázem vedl 27:20. Hosté však odpověděli třemi trojkami v řadě, předvedli sérii 16:3 a ve zbytku zápasu už neprohrávali. Domácím to s výjimkou Proskovce nepadalo v útoku a v obraně nebyli schopni zastavit životní výkon Michala Kratochvíleho, který v první půli nastřílel dvacet ze svých 23 bodů. Písecký odchovanec v neděli trefil čtyři trojky, ačkoli si v předchozích deseti zápasech připsal pouhých pět trojek.

Po dvanácti kolech má Benešov bilanci osmi výher a čtyř porážek, což stačí na čtvrté místo v tabulce, které ještě případně zajišťuje výhodu domácího prostředí v 1. kole play-off. Po vánoční přestávce Benešov pojede hrát do Slaného a Kladna.

P. Tomášek

Benešáci v Praze s polovičním úspěchem

přidáno: 4. 12. 2017 1:43, autor: Basket Benešov

Sokol Vyšehrad - BC Benešov 92:75 (28:20, 49:41, 62:60)

Střelci: Malý 19 (2), Proskovec 16 (2), Kožant 12 (2), Kratochvíl 11, Sedláček 7, Kukura 6, Valenta 4

V 10. kole druhé ligy se basketbalisté Benešova představili na hřišti vedoucího týmu soutěže. Mladíci ze Sokola Vyšehrad na svého soupeře vletěli s takovým nasazením, že už v 5. minutě vedli 16:8, když se o 10 bodů postaral střelec Filip Končický. Hosté se včas probrali, ale srážela ho neschopnost na čáře trestného hodu. Jen za první půli Benešov proměnil pouze tři ze 14 trestných hodů, což při poločasovém skóre 49:41 pro domácí opravdu mrzelo. Ve třetí čtvrtině přišlo zlepšení na obranné polovině, domácí znervózněli a sedm minut před koncem najednou Benešov vedl 67:63. Zbývající úsek zápasu však Khekovým svěřencům hrubě nevyšel. Pětiminutové střelecké sucho a několik kolapsů v obraně způsobilo, že se ani nekonala dramatická koncovka. Končický nakonec zatížil benešovské konto 27 body, ačkoliv proseděl téměř celou poslední čtvrtinu.

BK Wolves Radotín - BC Benešov 60:68 (9:22, 24:34, 43:50)

Střelci: Sedláček 16 (1), Proskovec 14 (1), Malý 10, Kožant 8, Tomášek 6 (2), Valenta 6, Kratochvíl 3, Kukura 3, F. Vondráček 2

Velmi ambiciózní tým Radotína hraje své domácí zápasy v Černošicích. V krásné nové hale Benešáci vedli po celý zápas, ale zbytečně nechali svého soupeře pomýšlet na úspěch. První část totiž hosté ovládli i díky devíti bodům novopečeného otce Jana Sedláčka 22:9, ale v úvodu druhé čtvrtiny dovolili soupeři osm rychlých bodů v řadě. Benešovský náskok se začal tenčit a tři minuty před koncem se Radotín dvakrát dostal na dostřel tří bodů. Hosté ale pokaždé dokázali odpovědět zásluhou důležitých košů Filipa Vondráčka a Jakuba Malého. Radotínští “Vlci” tak nedostali reálnou šanci na vyrovnání a v samém závěru neudrželi nervy na uzdě. Přehecovaný kapitán Maštálka hrubě urazil rozhodčího a za své agresivní chování si vysloužil diskvalifikující chybu. Benešov má po 10 odehraných zápasech bilanci sedmi výher a tří porážek, v tabulce se Středočeši dělí o třetí místo s Domažlicemi a Ústím nad Labem. Za čtrnáct dní Benešov změří síly v dvojzápase s píseckou rezervou, která však sídlí v Táboře.

P. Tomášek

Muži A předvedli ofenzivní hody a nedělní chvilku dramatu

přidáno: 20. 11. 2017 12:49, autor: Jakub Malý

BC Benešov - BK Klatovy 107:86 (40:20, 67:42, 85:62)
Střelci: Kratochvíl 30, Kožant 24 (6), Malý 20 (2), Sedláček 7 (1), Hála 7, Valenta 6, Proskovec 4, Bednář 4, Tomášek 3 (1), F. Vondráček 2

V sobotu viděli diváci nejofenzivnější basketbal sezony a dohromady 193 bodů. V žádném zápase druhé ligy jich letos nepadlo více. Hlavně benešovští hráči předvedli famózní představení v první půli. Jen za první čtvrtinu stihli nastřílet 40 bodů!

Diváky musely bavit individuální akce Davida Kratochvíla (oč pomalejší nájezd, o to efektivnější), který se dostal až na 30 bodů. Za zmínku stojí i dalekonosná trojka o desku Jakuba Malého v sedmé vteřině útoku. Benešákům prostě v první půli vyšlo, na co sáhli, a tak bylo v poločase o vítězi de facto rozhodnuto. Klatovy po celý zápas využívaly svoji výškovou převahu pod košem, odkud Karel Aušprunk nastřílel 26 bodů.

BC Benešov - Jiskra Domažlice 73:66 (21:14, 46:31, 56:47)
Střelci: Kožant 16 (3), Proskovec 15 (4), Kratochvíl 13 (1), Malý 11 (1), Sedláček 8, Valenta 7, Hála 2, Bednář 1

V neděli se Benešov utkal v přímém souboji o 3. místo s Domažlicemi. Khekovým svěřencům opět daleko lépe vyšla první půle. Po změně stran to ještě v 25. minutě vypadalo na jasnou záležitost, když domácí vedli 53:36. Jenže borci ve žlutých dresech začali kupit ztráty, zhoršila se střelecká úspěšnost a tři minuty před koncem už měli pouze tříbodový náskok. Domažlické nadšení utišila až přesná trojka Jakuba Malého v poslední sekundě útoku. Poté se hosté neprosadili v útoku a na druhé straně jim zatloukl hřebíček do rakve kapitán Proskovec svoji čtvrtou trojkou v zápase.

Benešov tak uzmul třetí příčku v tabulce pro sebe a za 14 dní vyrazí na dvojzápas do Prahy, kde se utká s druhým Vyšehradem a sedmým Radotínem.

Petr Tomášek

Muži A klesají na 3. příčku

přidáno: 6. 11. 2017 7:19, autor: Basket Benešov

BC Benešov - BK Mariánské Lázně 88:71 (27:7, 56:32, 72:48)
Střelci: Kožant 21 (4), Kukura 11 (1), Valenta 10, Brynda 9 (1), J. Vondráček 9 (1), Kratochvíl 8, Proskovec 6 (1), Fulín 4, Červený 3 (1), Sedláček 3 (1), Tomášek 2, Malý 1

Mariánské Lázně po pěti minutách vedly v Benešově 7:6, pak ale přišla šňůra domácích 21:0, která rozdala karty do zbytku utkání. Trenér Khek mohl nechat zahrát všech 12 hráčů, přičemž každý z nich dokázal skórovat. Utkání nabídlo několik bodových sérií na každé straně. V úvodu poslední části hosté jedenácti body v řadě snížily na 59:72, pak se ale Benešov opět vrátil do tempa a v klidu si došel pro třetí domácí výhru v sezoně.

BC Benešov - SKB Rokycany 69:85 (20:25, 42:44, 56:60)
Střelci: Malý 18 (2), Kratochvíl 17 (1), Sedláček 12 (2), Kožant 10 (1), Proskovec 5, Fulín 3 (1), Valenta 2, Kukura 2

V neděli do Benešova přijel neoblíbený soupeř z Rokycan, vedený zkušeným rozehrávačem Jakubem Velenským. Ten byl s 25 body nejlepším střelcem zápasu, ale spotřeboval na to velkou porci pokusů. Daleko více Benešáky trápila nemohoucnost v útoku a velký počet zbytečných ztrát. K tomu se přidalo i pár školáckých chyb v obraně, a tak Rokycany potřetí za posledních 12 měsíců porazily Benešov. Středočeši přitom ještě v 28. minutě vedli 54:53, následujících osm minut ale prohráli 4:17 a s dvouciferným náskokem soupeře už nic nesvedli.

Po šesti kolech je Benešov v tabulce na 3. místě se 4 výhrami a 2 prohrami. Stejnou bilanci mají i čtvrté Domažlice, které spolu s klatovskými basketbalisty zavítají do Benešova za dva týdny.

Benešov v poháru končí ve 3. kole, na Severu Čech 1-1

přidáno: 24. 10. 2017 1:23, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 24. 10. 2017 1:23 ]

BC Benešov - Sokol Šlapanice 63:78 (14:14, 24:31, 49:53)

Střelci: Kukura 15 (2), Kožant 12 (2), Proskovec 11, Malý 9 (1), Sedláček 8 (1), Červený 6, F. Vondráček 2

S prvoligovým soupeřem basketbalisté Benešova drželi krok po celý zápas. I přes střelecký výpadek domácích na přelomu první a druhé čtvrtiny nedokázal favorit výrazně odskočit. Ještě v poslední čtvrtině Benešáci prohrávali pouze o dva body tři minuty před koncem. Jenže pak nejzkušenější hráč Šlapanic Roman Zachrla v poslední sekundě útoku trefil trojku o desku, která nalomila nadšení domácích hráčů. Navíc se od této chvíle chytli hostující střelci, kteří do konce zápasu trefili ještě čtyři trojky, a tak je výsledné skóre o něco vyšší, než by si Benešov za předvedený výkon zasloužil. Šlapanice do dalšího pohárového kola dostal Roman Zachrla s 24 body a dvouciferným počtem doskoků.

BK Slavoj Litoměřice - BC Benešov 72:65 (14:18, 33:35, 55:46)

Střelci: Kratochvíl 26 (2), Malý 13 (2), Proskovec 7 (1), Sedláček 7 (1), Valenta 6, Červený 3 (1), Kukura 3

O víkendu ve 2. lize Benešov čekal výjezd na sever Čech. V sobotu Středočeši stejně jako loni prohráli v Litoměřicích. Khekovi svěřenci docela dobře začali, ale za prvních pět minut 3. čtvrtiny dali jen 2 body. Litoměřičtí mladíci získali rozhodující náskok, který už hosté nedokázali dohnat. Výhru domácím vystřílel 19letý Dominik Kynzl, který proměnil svých prvních osm trojkových pokusů a celkem nastřílel 29 bodů. Hosty držel ve hře skvělým výkonem David Kratochvíl, který nastřílel 26 bodů.

Sluneta USK Ústí nad Labem - BC Benešov 64:72 (13:16, 31:36, 47:60)

Střelci: Kratochvíl 12 (1), Proskovec 11 (2), Červený 10 (3), Malý 9, Valenta 9, Sedláček 7 (1), Kukura 6 (1), Brynda 5 (1), Fulín 3 (1)

Důležitý krok pro vítězství v Ústí nad Labem udělali benešovští funkcionáři už v týdnu před zápasem. Vetovali totiž nadelegovaného rozhodčího Antona, který nemá jasné představy o férovém vedení utkání. Za dohledu férových rozhodčích Benešov po většinu utkání vedl, zvládl i kritickou třetí čtvrtinu a v závěru odolal náporu domácích. Benešáci si tak odvezli první druholigovou venkovní výhru v sezoně.

P. Tomášek

Muži BC Benešov úspěšně zahájili novou sezonu ve II. lize

přidáno: 9. 10. 2017 12:54, autor: Basket Benešov

BC Benešov – BK Kladno 80:49 (15:15, 36:31, 59:40)

Střelci: Kožant 20 (3), Proskovec 19 (1), Kratochvíl 13 (2), J. Vondráček 7 (1), Malý 7 (1), Kukura 5, Bednář 3, Valenta 2, Sedláček 2, Fulín 2

Basketbalisté Benešova vstoupili do prvního zápasu nové druholigové sezony trochu ospale a v 5. minutě prohrávali s Kladnem 5:12. I přes velké trápení v útoku domácí dokázali do konce první čtvrtiny vyrovnat a v poločase už vedli o pět bodů.

Třetí čtvrtina pro mnohé týmy bývá částí „krizovou“, což tentokrát platilo pro Kladeňáky. Borci v žlutých dresech totiž po změně stran vletěli na svého soupeře s vytaženou obranou a po šňůře 21:5 bylo de facto po zápase. Poslední čtvrtinu dohrávaly lavičky obou mužstev a ta benešovská dokázala navýšit náskok na 31 bodů.

BC Benešov – BC Slaný 92:53 (21:7, 44:22, 65:37)

Střelci: Kožant 36 (8), Proskovec 12, Malý 9 (1), Tomášek 9 (3), Fulín 8 (2), Kukura 5, Sedláček 4, Hála 4, F. Vondráček 2, Bednář 2

V neděli do Benešova zavítal (při vší úctě) outsider soutěže ze Slaného. Hosté drželi krok až do 15. minuty a stavu 23:16 pro Benešov. Do té chvíle trefili Khekovi svěřenci jedinou trojku, ale ve zbytku utkání jich zapsali dalších 13! Hned osm trojek nastřílel 33letý Petr Kožant, který v úvodu třetí čtvrtiny třemi trojkami v řadě rozstřílel soupeřovu zónu. Díky jasnému průběhu si mohli opět zahrát všichni hráči a dostalo se tak i na benjamínka Petra Hálu, jenž si při své premiéře ve druhé lize připsal čtyři body.

Vzhledem k tomu, že ze zbylých týmů dokázal v obou úvodních zápasech zvítězit pouze Sokol Vyšehrad, dostali se Benešáci díky lepšímu skóre do čela tabulky. V domácím prostředí se představí už ve středu 18. října, kdy ve 3. kole Českého poháru vyzvou prvoligový Sokol Šlapanice.

Benešov získal skalp lídra soutěže ze Žižkova

přidáno: 20. 2. 2017 12:33, autor: Basket Benešov

Sokol Žižkov – BC Benešov 57:59 (12:17, 22:28, 42:42)

Střelci: O. Proskovec 16 (2), Fulín 14 (2), Malý 9 (1), Valenta 8, Kratochvíl 7 (1), Kukura 5

V 19. kole II. ligy basketbalisté Benešova hráli v Praze na Folimance proti Sokolu Žižkov. Domácí vládnou celé soutěži, když z osmnácti zápasů pouze dvakrát prohráli. To však Benešáky nezastrašilo a v úvodu druhé části vedli o osm bodů. Domácí srovnali na 20:20, ale v poločase vedli hosté 28:22. Ve třetí části Žižkovu padlo několik střel z dálky a před poslední čtvrtinou tak bylo znovu vyrovnáno 42:42. Benešov vstoupil do čtvrtého kvartálu osmibodovou šňůrou, přesto diváci na Folimance viděli velké drama. V poslední minutě zápasu Žižkov snížil na 57:59 a ještě měl šanci na vyrovnání či dokonce otočení vývoje utkání, jenže špatně postavená clona a odpískaný útočný faul znamenal pro domácí ztrátu balonu šest sekund před koncem. Po oddechovém času uplynuly tři sekundy, než domácí faulovali nejlepšího benešovského střelce Ondřeje Proskovce. Ten po první nedané šestce takticky neproměnil ani tu druhou, aby vypršel čas při boji o doskok a hosté se mohli radovat z cenné výhry. Žižkov utrpěl první domácí výhru v sezoně. Benešov zvítězil i přes tragickou úspěšnost trestných hodů 16/5. Ve druhém poločase hosty táhl hlavně Tomáš Fulín, který po půli zaznamenal jedenáct ze svých 14 bodů.

BK Kladno – BC Benešov 59:63 (19:17, 34:32, 42:52)

Střelci: Kožant 19 (2), Malý 17 (1), O. Proskovec 9 (1), Kratochvíl 7 (1), Valenta 4, Fulín 3 (1), Kukura 2, J. Proskovec 2

V neděli se Khekovi svěřenci představili na Kladně, kde prospali začátek a ve 4. minutě prohrávali 2:8. Ještě v poločase domácí vedli 34:32. Ve třetí části hlavně díky dobré benešovské obraně přišla šňůra hostů 16:3 a zdálo se být jasno. Domácí však povzbudila trefená trojka Petra Hály v poslední sekundě třetí čtvrtiny a ve 36. minutě už Benešov vedl pouze o dva body. V dramatické koncovce za stavu 61:59 pro Benešov šel dvacet sekund před koncem házet trestné hody Ondřej Proskovec, neproměnil však ani jeden a Kladno stejně jako Žižkov v sobotu mělo šanci na zvrat. Také Kladno se ale vlastní chybou (kroky) nedostalo ani k zakončení a taktický faul stihlo až zároveň se závěrečným klaksonem. Až po něm tedy Proskovec alespoň ukázal, že přece jen trestné hody umí a završil na konečných 63:59 pro Benešov.

Basketbalisté Benešova zvítězili podeváté z posledních deseti utkání a s bilancí 14 výher a 6 proher se vrátili na třetí místo v tabulce před Rokycany. Bohužel do vyřazovacích bojů postupují pouze dva nejlepší a na druhé Litoměřice B ztrácí Benešov dvě výhry. Oba celky se ještě utkají v posledním kole, ale pokud Litoměřice nezaváhají den předtím ve Kbelích, tak už Benešáci nebudou moci postoupit. Poslední dvě kola základní části se hrají o prvním březnovém víkendu, kdy krom Litoměřic do Benešova zavítá i Sluneta USK Ústí nad Labem.

Rokycany ukončily vítěznou sérii Benešova

přidáno: 6. 2. 2017 12:43, autor: Basket Benešov

SKB Rokycany – BC Benešov 85:62 (15:22, 41:28, 65:42)

Střelci: Kožant 18 (4), Fulín 11 (2), Kratochvíl 10, Malý 9 (1), O. Proskovec 5 (1), Kukura 4, J. Proskovec 2, Bednář 2, F. Vondráček 1

Benešovští basketbalisté se v páteční předehrávce 17. kola představili na hřišti Rokycan, které doma už více jak dvě sezony nepoznaly hořkost porážky. Vstup do utkání však patřil hostům, kteří v 8. minutě vedli 22:10. V té chvíli se ale benešovská ofenziva naprosto zadrhla, domácím se naopak v útoku začalo dařit a vznikla tak devítiminutová šňůra 24:2 pro Rokycany! Benešáci si přestali věřit a za celou druhou čtvrtinu nastříleli pouze šest bodů.

V úvodu druhé půle Benešov sice přidal pět rychlých bodů a přiblížil se na osmibodový rozdíl, jenže to byl poslední náznak zdramatizování utkání. Rokycany dobře bránily a dávaly koše z rychlých protiútoků, které naopak hostům vůbec nevycházely. Benešovská hra byla plná nepřesností a ztrát, takže Rokycany nakonec přímý souboj o 3. místo v tabulce zaslouženě ovládly.

BK Beroun – BC Benešov 50:85 (7:11,19:44,27:67)

Střelci: Fulín 21 (3), Malý 11 (2), Kratochvíl 11 (1), Kukura 11, J. Vondráček 8 (1), Brynda 6 (1), Bednář 6, J. Proskovec 4, F. Vondráček 4, Červený 3

V neděli Benešov nastoupil v Berouně, kde je čekal omlazený domácí celek. Berounští ztratili reálnou šanci na záchranu, a tak své zkušené hráče přepsali do rezervního týmu, který zkusí druholigovou příslušnost uhájit vítězstvím v krajském přeboru. Povinná benešovská výhra se zpočátku rodila s menšími problémy, když po první části hosté vedli pouze 11:7. Ve druhé čtvrtině se však hodně zrychlil benešovský přechod do útoku, z čehož pramenilo 25bodové poločasové vedení. Jasný průběh utkání dovolil trenéru Khekovi rotovat všech dvanáct hráčů. Mužem zápasu byl Tomáš Fulín, který si zlepšil druholigové osobní maximum na 21 bodů. Benešáci si připsali dvanáctou výhru v sezoně a po 18 kolech jim patří čtvrté místo.

Za čtrnáct dní Benešov hraje na palubovce vedoucího celku Sokola Žižkov a na hřišti devátého Sokola Kladno.

Muži A dvakrát přehráli Kbely

Sokol Kbely – BC Benešov 79:89 po prodloužení (24:16, 36:33, 50:58, 72:72)

Střelci: Kratochvíl 33 (3), Kožant 15 (2), Proskovec 14 (1), Valenta 8, Malý 7 (2), Bednář 7, J. Vondráček 3 (1), Brynda 2

V polovině sezony čekal benešovské basketbalisty dvojzápas s Kbelskými sokoly. V sobotu na hřišti ve Kbelích Benešákům nevyšel vstup do zápasu, když v 7. minutě prohrávali 7:19. Hosté v první půli nemohli zastavit rozjetého Papeže, který do poločasu stihl nastřílet 19 bodů. Ostatním se ale tolik nedařilo, a tak se hostům povedlo dotáhnout na tříbodový rozdíl.

V polovině třetí části přišla čtyřminutová benešovská série 16:1. Domácí se vzpamatovali, dohnali dvouciferný rozdíl a zápas došel do prodloužení. V něm se v pravý čas střelecky probudil Jakub Malý, který trefil dvě trojky za sebou, což zlomilo odpor domácích. V prodloužení Khekovi svěřenci překvapili vysokou úspěšností při trestných hodech 9/10.

Z benešovského kádru v sobotním utkání vyčníval David Kratochvíl, jenž se dostal na 33 bodů. A důležitý kus práce odvedl pivot Tomáš Valenta, který odehrál všech 45 minut a k 8 bodům přidal 17 doskoků, 4 zisky a 4 asistence.

BC Benešov – Sokol Kbely 77:64 (22:12, 33:24, 57:51)

Střelci: Kožant 23 (6), Proskovec 16 (2), Malý 9, Valenta 8, Fulín 7 (1), J. Vondráček 5 (1), Kratochvíl 5, Bednář 4

V nedělní odvetě basketbalisté Benešova prohrávali pouze v první minutě, přesto téměř po celý zápas zbytečně nechávali hostům naději na zvrat. Domácí stříleli z pole pouze s 33procentní úspěšností, ale hostům to také moc nepadalo, takže v poločase vedl Benešov 33:24. Za třetí čtvrtinu Kbely nastřílely 27 bodů. Ve 35. minutě už domácí vedli pouze 64:61. V tu chvíli přišla dvanáctibodová série, která rozhodla o benešovském vítězství.  K výhře pomohlo deset trojek, na ně však Benešáci spotřebovali 35 pokusů.

Po dvanácti kolech je Benešov na 5. místě s bilancí 7 výher a 5 porážek. Další zápasy žlutomodré borce čekají až po Novém roce, kdy pojedou do Slaného a Karlových Varů. Druholigové skupině A stále vévodí Sokol Žižkov, který ve 12. kole prohrál v Kladně, což je první žižkovská prohra v sezoně.