100% vstup do sezóny 2018/2019

přidáno: 8. 10. 2018 1:36, autor: Jakub Malý

Benešovští muži vstoupili do další druholigové sezóny zápasy s píseckými Sršni a Vlky z Radotína.


BC Benešov - Sokol Písek Sršni B 85:65  (20:24 46:35 62:51)

Body: Kratochvíl David 21, Kožant Petr 15, Proskovec Ondřej 12, Malý Jakub 9, Sedláček Jan 6, Brynda Daniel 5, Fulín Tomáš 5, Kukura Ondřej 5, Červený Martin 3, Beneš Roman 2, Valenta Tomáš 2

V sobotním zápase přijela do Benešova rezerva Sokolu Písek. Mladý jihočeský tým sází na obranu po celém hřišti a rychlou hru v útoku podpořenou dobrou střelbou z dálky. V první čtvrtině byli hosté lepší, když domácí nedokázali zastavit nájezdy hostujících křídel. Ve druhé čtvrtině se obraz hry změnil. Benešáci zlepšili obranu a zisky využili k rychlým protiútokům, a tak do půle skóre otočili a vybudovali si solidní jedenáctibodový náskok. Vstup do druhé půle měli písečtí lepší a přiblížili se na rozdíl jednoho koše. Benešovští basketbalisté ale dokázali zpřesnit mušku a došli si pro první vítězství této sezóny.

Komentář rozehrávače Jakuba Malého:

S Pískem to bylo fyzicky náročné utkání, hrál se hodně rychlý basketbal. Jako tým jsme od druhé čtvrtiny dobře bránili, kdy jsme týmovou obranou zastavili písecké nájezdy. Vyzdvihl bych výkon Ondry Kukury, který na obranné polovině a na doskoku doslova kraloval. Svými zisky a doskoky nám otvíral šance na spousty lehkých košů z rychlého protiútoku.

 


BC Benešov-BK Wolves Radotín 82:77
(19:10 40:28 61:52)

Body: Kožant Petr 31, Fulín Tomáš 17, Malý Jakub 9, Kratochvíl David 8, Sedláček Jan 5, Valenta Tomáš 5, Kukura Ondřej 3, Beneš Roman 2, Červený Martin 2

V neděli hostil Benešov pražský tým BK Wolves Radotín. Okleštěná, ale kvalitní a vysoká sestava Radotína praktikovala po většinu zápasu zónovou obranu, která loni v playoff Benešov řádně potrápila. Tentokrát však narazila kosa na kámen, konkrétně na dvojici Fulín-Kožant, kteří svou ostrostřelbou obstarali více než polovinu bodů benešovského týmu. V poločase vedli domácí o dvanáct bodů a vypadalo to na poklidnou výhru. V druhé půli, ale srovnali mušku Zídek a Taussig a benešákům nedělní odpoledne řádně komplikovali.  Benešovští basketbalisté si však výhru vzít nenechali a zahájili sezónu na 100%!

Komentář kapitána Ondřeje Proskovce:

Chtěl bych vyzvednout výkon střídajících hráčů, zejména Tomáše Fulína, který chytnul příležitost za pačesy, využil ji a získal minuty v zápase. Tak to má být! Nesmím zapomenout na Petra Kožanta, který se nenechal ničím rozhodit a koncentrovaně vedl náš útok. Celkově dnes skvělý kolektivní výkon podpořený dobrou střelbou a obranou. 


JM

Comments