Áčko doma body nerozdává

přidáno: 18. 3. 2014 3:20, autor: Basket Benešov
Druholigoví basketbalisté Benešova si v domácím prostředí poradili s týmy Poděbrad a Mladé Boleslavi a stvrdili svůj postup do play off.

V sobotním utkání se domácí výběr postavil silným Poděbradům. První poločas patřil hostujícímu týmu, který využíval silové a výškové převahy pod košem a zaznamenával tak spousty jednoduchých bodů. Domácí se však dokázali produktivním útokem držet na dostřel a po první desetiminutovce prohrávali 17:22. Druhé dějství nabídlo podobný obraz, kdy domácí i hosté měli silnější útok než obranu. Poločas tedy skončil 37:44.

Pokud se prvních 20 minut nemohli domácí opřít o obranu tak druhý poločas přinesl změnu k nepoznání. Hráči domácího týmu přistoupili k agresivnější obraně, střídali osobní a zonovou obranu a hosté najednou nevěděli co hrát. Třetí dějství domácí vyhráli drtivě 26:9 a položili základ svému vítězství. Závěrečná desetiminutovka se odehrávala v taktickém duchu, kdy domácí hráči nedovolili žádné naděje na zvrat a připsali si důležitou výhru v boji o co nejlepší umístění před play off.

BC Benešov – Basket Poděbrady 82:69 ( 17:22, 37:44, 63:53, 82:69)

V nedělním utkání přicestoval do Benešova vedoucí tým II. ligy a to Mladá Boleslav. Ač hosté dorazili v úzké rotaci, tak hlavní osobnosti týmu nechyběli. Domácí hráči vstoupili do utkání stejně vlažně jako v sobotu a tak po první čtvrtině prohrávali hrozivě 16:30. Druhá čtvrtina přinesla svěží vítr domácím a ti zlepšenou obranou a aktivním útokem dokázali do poločasu snížit na 35:46. Třetí desetiminutovka byla přetahovanou obou týmů, kdy se velmi často hrál styl koš za koš. Domácí ač vynakládali velké množství energie a snahy nedokázali po 30-ti minutách smazat manko a stále prohrávali tentokrát 53:63. Pokud se domácím podařila v sobotu skvostná třetí čtvrtina, tak v neděli si to nejlepší nechali hráči Benešova na závěr. Utažení obrany na maximum a velmi agilní útok doslova rozebral Boleslav v posledním dějství 21:6 a celkově 74:69.

Hráči Benešova tak dokázali na svém hřišti skolit první tým tabulky a velmi se přiblížili druhému místu po základní části.

BC Benešov- AŠ Mladá Boleslav 74:69 ( 16:30, 35:46, 53:63, 74:69)

Obě výhry byli velmi náročné, protože ani v jednom utkání se nám nevydařily první poločasy. Vždy jsme působili lehce ospalým dojmem. Naštěstí jsme vždy dokázali sebrat síly a především nasazením v obraně jsme dokázali zápasy vyhrát.

Tím, že jsme skvěle týmově pracovali v obraně, jsme dělali soupeřům velké problémy a v útoku jsme se mohli spolehnout na naši stálici Petra Kožanta a tento víkend exceloval i Ondra Proskovec když ve 2 zápasech nastřílel 43 bodů.

Autor: T. Masár