Áčko mužů přidalo další dvě výhry

přidáno: 25. 11. 2014 6:25, autor: Jakub Malý

BC Benešov – TJ AŠ Mladá Boleslav 86:66 (26:8, 47:31, 67:49)

Střelci: Kožant (3) 23, Kratochvíl 14, Reinberger (1) 13, Malý (2) 11, Proskovec (1) 8, Votava 8, J. Vondráček 3, Beneš 2, Masár 2, F. Vondráček 2

V sobotu na benešovskou palubovku přijel vedoucí celek soutěže z Mladé Boleslavi. Domácí se dosud neporaženého soupeře nezalekli a vtrhli na palubovku jak uragán. V 6. minutě Benešov vedl 14:2 a po první čtvrtině 26:8. Soupeř z města Škodovek se postupem času začal prosazovat v útoku, ale nepřiblížil se na menší než 9bodový rozdíl. Sobotní zápas byl plný premiér. Poprvé v sezoně nastoupil Tomáš Masár, který se zotavil z operace ruky a po dvou letech se pod bezednými koši objevil hráč s nejlépe upravenou patkou v soutěži – Štěpán Reinberger. Zkušený borec ukázal, že střílet nezapomněl, protože proměnil šest ze sedmi střeleckých pokusů. Příchod dvou podkošových hráčů znamenal přesun falešného pivota Jakuba Malého zpět na pozici rozehrávače.

BC Benešov – Sokol Nová Paka 102:62 (23:15, 49:33, 76:42)

Střelci: Kožant (1) 18, Votava 13, Proskovec (1) 12, Tomášek (4) 12, Bednář 11, Kratochvíl 10, Masár 9, J. Vondráček 8, Beneš (1) 3, Malý (1) 3, Reinberger (1) 3

V neděli přijelo sedm statečných sokolů z Nové Paky, kteří se zřejmě při sobotní noci chytli do spárů benešovských restauračních zařízení, a proto Benešov do utkání vstupoval v pozici jasného favorita. Jak to tak většinou bývá, ten lepší se přizpůsobil horšímu a kvalita hry neodpovídala druholigové úrovni. Sokolové postupem času odpadali fyzicky, s výjimkou svéráze Dolejšího (24 bodů) byli poměrně neškodní v útoku, a tak náskok domácích narůstal. Hned šest domácích borců se dostalo do dvouciferných čísel. Zajímavý kousek divákům nabídl v závěru Petr Tomášek, který v rozmezí dvou minut trefil 4 trojky a pokořil i populární stovku, což se Benešovu naposledy podařilo v březnu 2013.

Khekovi svěřenci mají z osmi zápasů bilanci 7:1 a to jim stačí na druhé místo v tabulce. Stejnou bilanci mají i první Košíře a třetí Holice.

Autor: Petr Tomášek