Áčko přivezlo z Prahy plný počet bodů

přidáno: 10. 2. 2014 3:59, autor: Basket Benešov
Druholigoví basketbalisté Benešova uspěli o víkendu na palubovkách Počernic a Žižkova a připsali si do tabulky další 2 výhry. Nadále tak okupují druhé místo v ligovém pelotonu.

Sobotní utkání začalo pro hosty z Benešova skvěle. Hned v úvodu utkání se dostali do střelecké exploze, která měla za následek rychlé vedení 4:15. Domácí Počernice v tuto chvíli jen přihlížely střeleckému koncertu a zdálo se, že benešáci rozhodnou o osudu utkání hned na začátku. Po oddechovém času se však domácí zlepšili jak v obraně, tak na útočné polovině a tím dokázali hru vyrovnat. Hostům trochu zvlhl střelecký prach a po první čtvrtině vedli 17:23. Druhé dějství přineslo opět více vyrovnanosti ve hře, ale Benešov si stále udržoval náskok. Domácí tým se sice snažil, ale do poločasu stáhl své manko jen na 29:38. Ani třetí čtvrtina nepřinesla mnoho změn v obraz utkání. Benešáci stále vedli jedno až dvojciferným rozdílem a domácí tým Počernic se snažil o snížení manka. Závěrečná čtvrtina přinesla na palubovku více emocí, kdy domácí výběr trefil několik střel z dálky a hosté po vyfaulování a zranění pivotů dohrával bez svých podkošových hráčů. Toho domácí využili k náporu, ale dobře hrající Benešov udržel v závěru pevné nervy a připsal si další výhru do tabulky.

Sokol Horní Počernice- BC Benešov 62:69

Body: Sedláček 20, Kratochvíl 17, Malý 13, Proskovec 7, Valenta 4, Masár 4, Šach 2, Votava 2

V nedělním utkání se Benešov představil na palubovce Žižkova. Hosté zažili v úvodů deja-vu, ale v obráceném gardu. Byl to domácí Žižkov, kdo si velmi rychle vybudoval náskok a vládl na palubovce. Hosté měli velké problémy v obraně 1 na 1 a po 7 minutách první čtvrtiny prohrávali poprvé dvojciferným rozdílem 18:8. Hosté byli nuceni na nástup domácích reagovat pouze za cenu time-outu. Po oddechovém času hosté zlepšili obranu a také díky rychlému přechodu do útoku dokázali snížit své manko po první čtvrtině na 26:19. Pokud byl domácí Žižkov dominantní v první čtvrtině, tak ve druhé naplno ukázal svoji sílu tým Benešova. Vystupňovaná obrana a velmi rychlý přechod do útoku měli za výsledek vítězství ve druhé čtvrtině poměrem 16:25 a v poločase vedli hosté těsně 42:44. Druhý poločas byl ve znamení velké přetahované, kdy si oba týmy střídaly těsné vedení, ale po většinu času měli navrch hosté z Benešova. V čtvrté čtvrtině hosté na chvíli polevili a pustili Žižkov do mini trháku v poměru 72:68. Na to však hosté zareagovali zlepšenou hrou a otočením stavu na 73:75. V závěru mohli hosté vítězství definitivně pojistit, ale selhali na čáře trestného hodu 12/3 v koncovce. I tak si hosté odvezli výhru v 73:77

Sokol Žižkov- BC Benešov 73:77

Body: Malý 15, Proskovec 15, Kratochvíl 15, Sedláček 14, Šach 10, Valenta 4, Masár 4

Áčko si tak drží stále 2. místo za vedoucí Mladou Boleslaví. Umístění bude hájit za 14 dní opět na palubovkách soupeřů. Tentokrát je čeká výjezd na trase Chrudim - Žďár nad Sázavou.

Za měsíc potom bude mít na domácí palubovce možnost změřit síly s lídrem II.ligy Mladou Boleslaví.

Autor: T. Masár