Áčko vstoupilo do nové sezony vyrovnanou bilancí

přidáno: 21. 10. 2013 2:23, autor: Basket Benešov
O uplynulém víkendu se dočkali svého vstupu do nové sezony také muži Benešova,kteří v letošním ročníku opět nastupují v II.lize.

Svoji letošní pouť zahájili na palubovkách Přelouče a Pardubic. Oba týmy byli velkou neznámou.

V sobotním podvečeru nastoupili benešáci na palubovce Přelouče, která skončila v loňské sezoně až v baráži o I. ligu. Hosté očekávajíce těžký zápas se o kvalitě domácích přesvědčili hned od úvodních minut, kdy Přelouč trestala každou chybu buď lehkými koši, nebo trojkami.

Hned po první desetiminutovce domácí vedli 22:14. Od druhého dějství se benešovští hráči zlepšili na obranné polovině a přidali také aktivitu v útočné fázi a na průběžném výsledku to hned bylo znát. Do poločasové přestávky už vstupovali s nejmenší možnou ztrátou 35:34. Třetí čtvrtina byla bohužel kopií té první, kdy domácí nemilosrdně trestali hosty za jejich okénka v obraně a opět si vytvořili pohodlný náskok, který po 30-ti minutách narostl až na 59:46. Úvod do závěrečné desetiminutovky patřil domácím, když hned v úvodu odskočili na 64:46. Od tohoto okamžiku zahájili hosté velkou stíhací jízdu, a když se přiblížili 2 minuty před koncem na 67:61, zdálo se, že dokážou vývoj zápasu překlopit na svoji stranu.

Bohužel v této chvíli začali vstupovat do utkání nepřesní rozhodčí, kteří se nominovali do hlavních rolí. Místo toho, aby nechali rozhodnout hráče tak několika svými kontroverzními rozsudky poskytli domácím trestné hody, které domácí zkušeně proměňovali. Hosté se ještě vzepřeli a dokázali snížit nejdřív na 77:73 a následně 80:75, ale více již nezvládli a domácí opět po trestných hodech upravili na konečných 85:75.

BK Přelouč- BC Benešov 85:75 ( 22:14,35:34,59:46)

Body: Kožant 17, Kratochvíl 16, Valenta 12, Proskovec 11, Baško 8, Masár 5, Tomášek 3, Malý 3

K nedělnímu utkání cestovali Benešovští basketbalisté opět na východ Čech, ale tentokrát byli cílem Pardubice. Hosté nastoupili proti domácí Tesle, která disponovala oproti Benešovu velkou výškovou převahou, ale hosté se nezalekli a především díky aktivnímu Petru Kožantovi (17 b za první čtvrtinu) zvítězili hned v první čtvrtině vysoko 17:27. Domácí tým se brzy oklepal a razantním úderem v druhé čtvrtině otočil vedení na svoji stranu. Domácí v této části využívali svoji výškovou převahu a zdravou agresivitu. Hostům se druhá čtvrtina hrubě nevydařila a doslova darovali v této častí domácím v poměru 24:7 a v poločase i vedení 41:34. Ani třetí dějství nenaznačovalo, že by se mělo v zápase něco velkého stát, neboť domácí si pohodlně udržovali svoje dvojciferné vedení. Vždy když už se hosté nadechovali k náporu, byli domácí připraveni s odpovědí v podobě dvou nebo tří bodového koše. Po 30-ti minutách tak vedla domácí Tesla 62:51. O závěrečné čtvrtině by se dalo s nadsázkou říci, že benešáci 2 čtvrtiny spořili energii na svůj uragán, který spustili v posledním dějství. Od prvních minut hýřili nadšením a pomalu stahovali náskok soupeře. Domácí tým byl v těchto chvílích doslova bezradný a jen sledoval, jak minutu před koncem již hosté vedou 65:71. Ještě 30s před koncem měl Benešov výhru ve svých rukách, když vedl 74:69. Bohužel potom hostující hráči vyrobili několik chyb a nechali domácí vyrovnat. Hosté sice měli ještě poslední střelu, ale ta skončila pouze na obroučce a tak se šlo do prodloužení. To se stalo jasnou záležitostí hostů, když zvítězili jasně 2:8 a v celém utkání si připsali výhru v poměru 76:82. Za výhru můžou hosté děkovat především Petru Kožantovi, který se vybičoval k heroickému výkonu a na výhře se podílel 42 body!!!

Tesla Pardubice- BC Benešov 76:82pp ( 17:27,41:34,62:51,74:74)

Body: Kožant 42!!!, Malý 18, Proskovec 14, Masár 5, Kratochvíl 3

Autor: T. Masár