Áčko zabralo a veze dvě výhry z palubovek soupeřů

přidáno: 3. 2. 2013 15:27, autor: Basket Benešov
Benešovské áčko se představilo na venkovních palubovkách a výjezd to byl velmi podařený. V sobotním utkání udolali Beroun, v neděli potom vysoko přehráli favorizované ČZU. Benešovský tým představil ve svém dresu staronovou posilu Štěpána Reinbergera, který tak mohl s týmem slavit jeho první dvě venkovní výhry. Čím však nejvíce benešáci překvapili, byl sebejistý a velmi kvalitní výkon po oba dva dny.

V sobotním podvečeru zavítali benešovští basketbalisté na palubovku Berouna. Ten je stejně jako náš tým namočen do bojů o záchranu, a tak z pohledu důležitosti patřilo toto utkání k jednomu z klíčových v boji o setrvání v II.lize. Hostující tým dostal velkou vzpruhu do zápasu už před jeho začátkem, neboť do Berouna přicestovala asi desítka fanoušku, kteří vytvořili v malé hale výborné prostředí a své hráče hnali za výhrou.

Úvod utkání však zcela ovládli domácí hráči, ti zásluhou velmi dobré střelby z dálky velmi rychle vedli 18:9. Berounským hráčům se dařilo vše, naopak na hostujících hráčích ležela deka a tak podlehli v první části vysoko 23:13. Úvod druhého dějství ovládali domácí hráči, a když po 13-ti minutách vedli již 30:13, byli hosté na ručník. Od tohoto okamžiku i díky neustále podpoře fanoušků se hosté vrátili do hry. Nejdříve zaznamenali velmi rychlou šňůru 0:8, po které to bylo již jen 30:21. Za další dvě minuty hosté předvedli druhou smršť tentokrát 4:11. V tomto okamžiku se hosté dostali zpět do zápasu. Domácím poklesla úspěšnost střelby a začali také kupit chyby. Bohužel ani hosté se nevyvarovali několika drobných chyb, čehož domácí využili a do poločasu opět odskočili na 41:36. Třetí čtvrtina nabídla ofenzivní basketbal na obou stranách. Benešáci těžili především z přesné střelby z dálky a nájezdů pod koš, kde domácí nestíhali a vše řešili pouze za cenu faulů. K velké smůle nedokázali hosté přidat ke kvalitnímu útoku stejně precizní obranu, ale i tak docílili toho, že po 30-ti minutách svítil na tabuli nerozhodný stav 59:59. Úvod čtvrté čtvrtiny opět patřil hostům ti, ale tentokrát podpořili ofenzivní choutky dobrou obranou a získali v polovině čtvrté desetiminutovky slibné vedení 65:72. Toto vedení už hosté nepustili. A především díky faulům Berouna si hosté kontrolovali vedení z trestných hodů, a i když se domácí několika slepenými koši dostali do optického tlaku, hráči Benešova si nenechali utkání již vzít. Zvítězili tak ve veledůležitém utkání na palubovce Berouna v poměru 78:83. V utkání podal skvělý výkon Petr Kožant autor 26-ti bodů z toho 5 trojek, Jakub Malý (25 bodů) s nímž si domácí obrana absolutně nevěděla rady, když si vynutil hned 22 trestných hodů. Dalším dvouciferným střelcem se stal ještě Štěpán Reinberger se 13-ti body.

BK Beroun- BC Benešov 78:83 ( 23:13,41:36,59:59)

Body: Kožant 26, Malý 25, Reinberger 13, Proskovec 7, Masár 5, Votava 4, Valenta 3

V nedělním utkání cestovali benešáci do Prahy, kde se střetli se čtvrtým týmem tabulky ČZU. Hosté měli opět v hledišti podporu, když stejně jako v sobotu přijelo několik skalních fanoušků. Úvod utkání nenasvědčoval, že se utkávají týmy z opačných stran tabulky. Hosté vstoupili do utkání velmi koncentrovaně. Vycházeli z poctivé obrany a v útočné fázi dělali svoji nápaditou hrou domácím velké potíže. I přes velkou snahu domácího týmu na srovnání hostujícího vedení svítilo na tabuli po 10-ti minutách mírné vedení ve prospěch benešáků 18:21. Druhá čtvrtina nabídla podobný obraz jako ta první. Hosté se stále snažili opírat o obranu, ze které vycházeli do útoku, kde se jim dařilo zakončovat svoje příležitosti, a tak vesele naskakovalo jejich vedení. Celý tým příkladně pracoval a odměnou mu bylo poločasové vedení 31:44. Hosté vstupovali do druhého poločasu s jasným cílem nepolevit a naopak dál pracovat na svém náskoku. V této pasáži jim pomohla one-man-show Jakuba Malého, který zaznamenal ve třetí části 16 z 23-ti týmových bodů. Domácí obrana si s jeho hrou absolutně nevěděla rady, a když se k útočné fázi přidala i kvalitní obrana, která udržela domácí střelce na pouhých 13-ti bodech, mohli se hostující hráči těšit z vedení 49:71. Závěrečná čtvrtina se již dohrávala za klidného tempa, kdy domácím nezbyli žádné síly na obrat ani na výraznou korekci. Hosté si tak připsali velmi cennou výhru 60:83, která je opět přiblížila vysněné záchraně.

Za celý víkend je třeba vyzdvihnout individuální výkony Jakuba Malého, který ještě vyšperkoval svůj sobotní výkon a na ČZU se stal hlavní postavou svého týmu s 33-ti body. Další povedené představení předvedl i Petr Kožant autor 18-ti bodů. Pochvalu však zaslouží celý tým, který odehrál jedny z nejlepších zápasů v letošní sezoně.

Poděkování patří samozřejmě i divákům, kteří cestovali a podporovali Benešovské hráče po celý víkend a především v sobotním utkání pro ně připravili takřka domácí prostředí.

TJ ČZU Praha- BC Benešov 60:83 ( 18:21,31:44,49:71)

Body: Malý 33, Kožant 18, Proskovec 9, Reinberger 9, Masár 6, Valenta 4, Vondráček Filip 2, Votava 2

Autor: Tomáš Masár