Áčko zabralo až v neděli

přidáno: 28. 10. 2012 14:51, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 28. 10. 2012 14:52 ]
Další dvoukolem pokračovala pro benešovské basketbalisty II. liga mužů. V sobotním utkání přivítali na své palubovce tým z hlavního města a to ČZU Praha, v neděli přicestovali do Benešova hráči Berouna. Ač se dle papírových předpokladů měli odehrávat vyrovnané zápasy po oba dny, viděli diváci vyrovnaný zápas až v neděli s Berounem.

V sobotním utkání zavítal do Benešova tým ČZU, který se nacházel před tímto zápasem ve stejně složité situaci jako domácí výběr. Jediná výhra ze čtyřech předchozích utkání slibovala vyrovnaný boj. Samotný úvod utkání snesl velmi přísná měřítka především z pohledu útočné kreativity. Oba týmy se velmi snadno prosazovaly a skóre utkání rostlo velmi rychle. Tato hra byla spíše vodou na mlýn ČZU, který velmi dobře využíval své převahy pod košem, kde domácí pivoti neměli mnoho šancí proti velmi dobře fyzicky disponovaným soupeřům. I přes tuto nevýhodu prohráli domácí první dějství ,,jen“ 20:26. Druhá část pokračovala útočným basketbalem, ale ke smůle áčka to již byli jen jejich soupeři, kteří se trefovali. Na domácí tým padla deka, kdy se nebyli schopni trefit v útoku a naopak v obraně inkasovali jeden koš za druhým. ČZU si díky své útočné hře a špatnému útoku domácích vytvořili do poločasu vedení 28:49. Druhý poločas se již odehrával ve vyrovnanějším duchu, kdy domácí zabrali a nechtěli se jen tak smířit s prohrou. Bohužel kdykoliv se zdálo, že by se hráči z Benešova mohli nadechnout k menší bodové šňůře, která by vedla k úpravě skóre, hostující tým vždy pohotově zareagoval a udržoval si stále své komfortní vedení kolem 20-ti bodů. K tomuto vedení přispíval hostům fakt, že se jim extrémně dařila střelba z dlouhé a střední vzdálenosti. A tak i přes závěrečnou bojovnost domácích, kdy v druhém poločase udrželi s hosty remízu, si odnesli benešáci prohru v poměru 60:81.

BC Benešov- TJ ČZU Praha 60:81 ( 20:26, 28:49,46:67)

Body: Kožant 15, Novák 11, Malý 10, Votava 9, Valenta 5, Bednář 3, Vondráček 3, Šach 3, Masár 1

Trestné hody: 32/16

Fauly: 19:26

Na nedělní pravé poledne se hráči Benešova utkali s týmem Berouna. Domácí vědomi si důležitosti utkání (v případě prohry by se již velmi nepříjemně namočili do sestupových vod a nejbližší nesestupový tým by ztráceli již 2 výhry) přistoupili velmi zodpovědně a bojovně do utkání. Samotný úvod utkání se domácím povedl skvěle. Velmi rychlé vedení 7:0 důsledná obrana a dobře zvládnutý přechod do protiútoku činil hostům velký problém. Domácí tým však nedokázal trestat nabídnuté šance ke skórování a tak se o slovo přihlásili také hosté. Ti začali postupně ukrajovat z náskoku a především vyrovnávat hru. Boj o každý míč dával předzvěst vyrovnanému a bojovnému zápasu nad basketbalovým koncertem, který by bavil diváky. V této přetahované si po první čtvrtině vedli lépe domácí, když vedli nepatrně v poměru 14:12. Nástup do druhé čtvrtiny zvládli opět lépe domácí hráči, když si rychle vytvořili vedení 22:15, zdálo se, že by se mohli hostům trochu více bodově utrhnout. Bohužel ani tento náskok áčkaři neudrželi a utkání se opět svezlo k tvrdému bojovnému basketbalu, kde převažovali obrany a nepřesnosti nad útokem. I přes tyto faktory se domácí opět dokázali lehce odpoutat od soupeře a v poločase se mohli těšit ze zaslouženého vedení 31:25. Do druhého poločasu nastoupili tentokrát lépe hosté z Berouna a začali velmi důsledně stahovat vedení svých hostitelů. Domácí tým nebyl v těchto pasážích schopen skórovat, čehož hosté využívali k optickému získání převahy na palubovce. Naštěstí měli benešáci ve svém středu Jakuba Malého, který se nebál vzít na sebe zodpovědnost několika povedenými nájezdy a proměňováním trestných hodů dodal domácím opět pevnou půdu pod nohy a takřka sám v těchto pasážích zajistil i po třech čtvrtinách vedení pro áčko 46:43. V začátku posledního dějství si hráči z Benešova vytvořili opět velmi rychle slibné vedení tentokrát v poměru 53:43, které bohužel ani tentokrát nebylo rozhodující. Hosté se dokázali ještě nadechnout k náporu a v poslední minutě se dokonce dostali do nejtěsnějšího vedení, ale domácí si díky velmi dobrému útočnému doskoku dokázali vytvářet druhé šance a především sbírali na hostech fauly, které je posílali na čáru trestného hodu. Zde byli domácí takřka neomylní a závěr utkání si pohlídali, a i když měli berounští poslední střelu na vyrovnání, košem neskončila a tak domácí výběr mohl slavit velmi důležité a vydřené vítězství v poměru 64:61. Touto výhrou se hráči z Benešova snad dostali ven z krize a za 14 dní doma potvrdí vzestup proti týmům Kladna a Karlových Varů. Za nedělní výkon zaslouží pochvalu všichni hráči, ale je nutné vyzdvihnout výkon Jakuba Malého, který se skvěle zhostil odpovědnosti za výsledek a dokázal podržet domácí. Takřka neslezl z palubovky a svou bojovností byl příkladem pro ostatní k tomu všemu se stal nejlepším střelcem, když konto soupeře zatížil 22-ti body a byl hlavním tahounem v klíčových pasážích utkání.

BC Benešov- BK Beroun 64:61 ( 14:12,31:25,46:43)

Body: Malý 22, Votava 9, Kožant 9, Valenta 7, Šach 6, Vondráček 5, Beneš 3, Masár 2,Novák 1

Trestné hody: 32/19

Fauly: 21:30

Autor: T. Masár