Áčku se povedl vstup do sezony

přidáno: 13. 10. 2014 0:31, autor: Basket Benešov   [ Aktualizováno 13. 10. 2014 12:28 uživatelem Jakub Malý ]

Muži BC Benešov vstoupili do další druholigové sezony dvěma výhrami. Povedený úvod sezony je o to cennější, že trenér Khek měl k dispozici jediného zdravého pivota. V obou dnech se dařilo na útočné polovině, nedělní zápas však ukázal velká okénka v obraně.

BC Benešov – Tesla Pardubice 82:56 (29:15, 45:26, 63:43)

Střelci: Kratochvíl 20 (3 trojky), Kožant 18 (2), Malý 15 (2), Votava 10 (1), J. Vondráček (1), F. Vondráček, Beneš a Valenta 4, Tomášek 3 (1), Proskovec 0

Hráči Benešova před sezonou neodehráli ani jeden přípravný zápas, ale žádnou nerozehranost na sobě nenechali znát. Naopak na Pardubice vletěli a brzy si vypracovali dvouciferný náskok. Mladý východočeský celek nestíhal zachytávat rychlé protiútoky domácích, kteří za první čtvrtinu nastříleli 29 bodů. Poté se benešovská ofenziva trochu zadrhla, ale Pardubice se na žádný nápor nezmohli, a tak se urodila poměrná snadná výhra domácích, v níž „Pardubický fantom“ Petr Kožant uštědřil svému oblíbenému soupeři 18 bodů. Jedinou kaňkou zápasu byl fakt, že kvůli lehčímu svalovému zranění nedohrál Tomáš Valenta.

BC Benešov – BK Přelouč 98:87 (28:15, 48:37, 75:53)

Střelci: Malý 29 (2), Kožant 23 (6), Kratochvíl 18 (1), J. Vondráček 15 (3), Votava 7, Beneš 3, Tomášek 2, F. Vondráček 1

Nedělní zápas nabídl podobný úvod jako sobotní utkání. Přelouč nedokázala bránit želví útoky Davida Kratochvíla a domácí vedli 11:0. V základní sestavě Benešova na pivotu nastoupil původní profesí rozehrávač Jakub Malý. Ten své kvality v nové roli prokázal už v sobotu, ale v neděli svůj výkon pod košem dotáhl téměř k dokonalosti, když si připsal 29 bodů. Nicméně povedený úvod domácí trochu ukolébal, a tak se Přelouč v poločase držela na dostřel. Ve třetí čtvrtině hosté kousali, přiblížili se na osm bodů, ale v tu chvíli zaúřadovala zlatá ruka „Pardubického fantoma“. Kožant třemi trojkami v řadě vrátil Benešovu uklidňující náskok. Poslední čtvrtina byla z domácí strany slabší hlavně v obraně, když inkasovali 34 bodů. O populární nastřílenou stovku se Benešováci připravili sami nedanými šoupáky a mizernou úspěšností trestných hodů (32/16).

Za dva týdny muži Benešova hrají v Horních Počernicích a Brandýse nad Labem.

Autor: Petr Tomášek