Áčku se vstup do II.ligy podařil jen na polovinu

přidáno: 1. 10. 2012 6:34, autor: Basket Benešov
Benešovský tým se utkal s týmy ze severu Čech. V sobotním podvečeru svedli úspěšnou bitvu s týmem Mostu, v nedělním dopoledni potom domácí ve vyrovnané bitvě nestačili na Teplice.

Sobotní podvečer znamenal pro benešovské áčko vstup do II. ligy. Utkání prvního kola proti sobě svedlo dva nováčky, když do Benešova zavítal tým Mostu. Úvod zápasu vůbec nenaznačoval, že by se měl hrát opatrný a ustrašený basketbal ve, kterém nebudou chtít týmy hlavně chybovat. Od začátku bylo možno sledovat ofenzivní přetahovanou, ve které si týmy střídali vedení jak na houpačce. Tato přetahovaná neměla vyloženého vítěze a tak první část skončila nejtěsnějším vedením domácích 22:21. Druhá čtvrtina přesně navazovala na konec té první. Útok převažoval nad obranou a oba týmy se stále přetahovali ve vedení. Když už se zdálo, že by se jeden z týmů mohl přeci jen utrhnout, dokázal soupeř včas zareagovat. V této fázi hry byli přeci jen úspěšnější hosté, kteří dokázali otočit výsledek a v poločase vedli o bod. Třetí čtvrtina přinesla další vyrovnanou pasáž, kdy se týmy snažili udržet si svoje ofenzivní styly, ale také omezit chyby v obraně. Opticky začínal mít navrch domácí tým a i když nebyl schopen svoji mírnou převahu vyjádřit výrazným vedením, dokázal si po třiceti minutách opět vzít vedení v poměru 59:57. Závěrečné dějství odstartovala minisérie domácího týmu, když první čtyři minuty ovládli 7:0 a položili základ první výhře v soutěži. Hosté se sice snažili zachytit tento nástup, ale domácí si svoji hrou dokázali pohlídat výsledek, který v závěru pečetili ještě trestnými hody. Tým Mostu i přes velkou snahu v závěrečných minutách nedokázal zvrátit tento výsledek a tak si domácí připsali v prvním utkání v soutěži výhru v poměru 82:73.

BC Benešov- BK Baník Most 82:73 ( 22:21,40:41,59:57)

Body: Kratochvíl 24, Proskovec 17, Votava 9, Valenta 9, Masár 7, Malý 6, Novák 5, Beneš 2, Šach 2, Vondráček 1

Trestné hody: 34/25

Fauly: 18:29

V nedělním dopoledni zavítal do Benešova tým Teplic, který patří už po několik sezón k předním týmům II. ligy. Tým je postaven především kolem zkušeného Tomáše Eisnera, který dlouhá léta nastupoval v nejvyšších soutěžích a dnes trénuju Chomutov v Mattoni NBL.

Samotné utkání neslo stejný obraz jako sobotní duel. Oba týmy se střídali velmi často ve vedení, ale tentokrát nemělo utkání tak ofenzivní ráz jako v sobotu. Hosté těžili především z výborné střelby z dlouhé vzdálenosti. Domácí naopak ohrožovali hosty především v nájezdech. Ke smůle domácích měli hráči Teplic opravdu vysoké procento střelby a tak se v polovině druhé části poprvé dostal rozdíl ve skóre do dvouciferných hodnot. Hosté vedli 22:33 a byli na koni. Domácí hráči však našli dost sil a dokázali se vrátit opět do hry velmi povedenou bodovou sérií a tak v poločase svítil na tabuli stav 35:39. Úvod třetího dějství obstaral nápor domácích, kteří měli mírnou převahu jak na palubovce, tak ve skóre. Benešáci se dostali po dlouhé době do mírného vedení. Hosté dokázali využít svých zkušeností, zachytili tento nástup a po třiceti minutách svítil opět nerozhodný stav 54:54. Úvod čtvrté čtvrtiny patřil opět domácím, kteří dokázali znovu mírně odskočit. Bohužel to bylo ze strany domácích vše. Tři minuty před koncem vedli ještě 65:61. Závěr však patřil teplickým, kteří ovládli zbytek zápasu v poměru 0:7 a dokázali tak vydoloval výhru na hřišti Benešova v poměru 65:68.

Za celý víkend zaslouží pochvalu celý tým, ale nutno vyzdvihnout výkon Davida Kratochvíla, který bodově táhl domácí v obou zápasech a celý víkend byl neúnavným motorem domácí ofenzívy.

BC Benešov- BK Teplice 65:68 ( 18:19,35:39,54:54)

Body: Kratochvíl 24, Novák 15, Malý 14, Šach 5, Valenta 4, Votava 2, Vondráček 1