Benešáci v Praze s polovičním úspěchem

přidáno: 4. 12. 2017 1:43, autor: Basket Benešov

Sokol Vyšehrad - BC Benešov 92:75 (28:20, 49:41, 62:60)

Střelci: Malý 19 (2), Proskovec 16 (2), Kožant 12 (2), Kratochvíl 11, Sedláček 7, Kukura 6, Valenta 4

V 10. kole druhé ligy se basketbalisté Benešova představili na hřišti vedoucího týmu soutěže. Mladíci ze Sokola Vyšehrad na svého soupeře vletěli s takovým nasazením, že už v 5. minutě vedli 16:8, když se o 10 bodů postaral střelec Filip Končický. Hosté se včas probrali, ale srážela ho neschopnost na čáře trestného hodu. Jen za první půli Benešov proměnil pouze tři ze 14 trestných hodů, což při poločasovém skóre 49:41 pro domácí opravdu mrzelo. Ve třetí čtvrtině přišlo zlepšení na obranné polovině, domácí znervózněli a sedm minut před koncem najednou Benešov vedl 67:63. Zbývající úsek zápasu však Khekovým svěřencům hrubě nevyšel. Pětiminutové střelecké sucho a několik kolapsů v obraně způsobilo, že se ani nekonala dramatická koncovka. Končický nakonec zatížil benešovské konto 27 body, ačkoliv proseděl téměř celou poslední čtvrtinu.

BK Wolves Radotín - BC Benešov 60:68 (9:22, 24:34, 43:50)

Střelci: Sedláček 16 (1), Proskovec 14 (1), Malý 10, Kožant 8, Tomášek 6 (2), Valenta 6, Kratochvíl 3, Kukura 3, F. Vondráček 2

Velmi ambiciózní tým Radotína hraje své domácí zápasy v Černošicích. V krásné nové hale Benešáci vedli po celý zápas, ale zbytečně nechali svého soupeře pomýšlet na úspěch. První část totiž hosté ovládli i díky devíti bodům novopečeného otce Jana Sedláčka 22:9, ale v úvodu druhé čtvrtiny dovolili soupeři osm rychlých bodů v řadě. Benešovský náskok se začal tenčit a tři minuty před koncem se Radotín dvakrát dostal na dostřel tří bodů. Hosté ale pokaždé dokázali odpovědět zásluhou důležitých košů Filipa Vondráčka a Jakuba Malého. Radotínští “Vlci” tak nedostali reálnou šanci na vyrovnání a v samém závěru neudrželi nervy na uzdě. Přehecovaný kapitán Maštálka hrubě urazil rozhodčího a za své agresivní chování si vysloužil diskvalifikující chybu. Benešov má po 10 odehraných zápasech bilanci sedmi výher a tří porážek, v tabulce se Středočeši dělí o třetí místo s Domažlicemi a Ústím nad Labem. Za čtrnáct dní Benešov změří síly v dvojzápase s píseckou rezervou, která však sídlí v Táboře.