Benešovská jízda pokračuje

přidáno: 8. 12. 2014 8:46, autor: Basket Benešov

Áčko Benešova si z venkovního výjezdu do Poděbrad a pražských Kbelů přivezlo další dvě vítězství. Benešováci se dokázali vyrovnat i s absencí nemocného lídra týmu Jakuba Malého a po deseti utkáních mají skvělou bilanci 9 výher a jediné prohry. Stejně jsou na tom i Košíře, které jsou na prvním místě díky lepšímu skóre. A právě tento pražský celek přijede na benešovskou palubovku v předvánoční předehrávce ve středu 17. prosince od 19:30.

Basket Poděbrady – BC Benešov 53:57 (19:17, 35:32, 41:44)

Střelci: Reinberger (3) 22, Votava 16, Kožant (2) 8, Proskovec 6, Lukaševič (1) 3, Kratochvíl 2

Poděbrady sice figurovaly na posledním místě, ale proti favoritovi z Benešova se chtěli vytáhnout. Hostům se ze začátku nechtělo moc bojovat a letargie vyvrcholila ve druhé čtvrtině, kdy se domácí dostali 14bodovou šňůrou do vedení 35:22. Na začátku této série byla nešťastná srážka poděbradského Paskovského s benešovským Tomášem Masárem. Výsledkem byly dvě otevřené rány na hlavě a oba hráči museli do nemocnice. Benešov zabral před koncem poločasu a snížil na tři body.

Ve třetí části se na hřiště poprvé v benešovském dresu představil věkem ještě dorostenec Luka Lukaševič, který hostuje z Nymburka a přinesl vítanou pomoc především na obranné polovině. Na přelomu 3. a 4. části Benešov dokázal odskočit šňůrou 12:3. Poděbrady ale devíti body dokázaly srovnat v 39. minutě na 52:52. V tu chvíli na sebe vzal odpovědnost Štěpán Reinberger, jenž trefil trojku a v koncovce pojistil vítězství dvěma trestnými hody. Je zajímavé, že s výjimkou jedné Lukaševičovy trojky se o všechny benešovské body ve druhé půli postaralo podkošové duo Reinberger – Votava, kteří po Masárově zranění museli dohrát bez střídání.

TJ Sokol Kbely – BC Benešov 84:93 (32:26, 44:46, 64:73)

Střelci: Kožant (5) 40, Reinberger (3) 20, Votava 13, Kratochvíl (1) 11, Proskovec 6, Beneš (1)

V neděli se ve Kbelích hrálo už od půl desáté a Benešov do utkání vstoupil opět hodně ospalým dojmem. Úvodní trápení jakoby předznamenal už první prohraný rozskok v sezoně. Hosté špatně bránili, všímali si více výroků rozhodčích než vlastní hry, a tak v 7. minutě vedly Kbely už 24:10. Benešov se ale včas vzpamatoval a ve 13. minutě už bylo srovnáno 34:34 i díky Štěpánu Reinbergerovi, který se sice na pozici pivota moc nechtěl urputně přetlačovat se svými 100kilovými protějšky, ale jeho tři trojky přišly vhod. V 18. minutě se hosté dostali poprvé do vedení, které už nepustili.

Ve druhé půli hosty držel především fantom Petr Kožant, který v ní nastřílel 28 ze svých 40 bodů! (Více bodů v letošní sezoně ve všech skupinách II. ligy nikdo nenastřílel). Benešov si vypracoval až devítibodový náskok, ale Kbely se ještě čtyři minuty před koncem dokázaly přiblížit na 78:80. V tu chvíli své spoluhráče uklidnil trojkou veterán Beneš a Středočeši uhájili čtvrté vítězství ze čtyř venkovních zápasů v sezoně.

Autor: P. Tomášek