Benešovská palba stačila na jednu výhru z venku

přidáno: 12. 10. 2015 5:13, autor: Jakub Malý
Sokol Darren Chrudim – BC Benešov 70:80

Střelci: Kožant 35 (8 trojek), Malý 14 (3), Sedláček 11 (2), Kratochvíl 8 (2), Proskovec 7 (1), Tomášek 3 (1), Brynda 2

Benešovské áčko na úvod druholigové sezony nečekal lehký výjezd. Z různých důvodů totiž nejel ani jeden pivot. Bez dlouhých se tak Khekovi svěřenci spoléhali na střelbu z dálky. Naštěstí to v Chrudimi skoro až neuvěřitelně padalo. V poločase Benešov vedl 35:32, když měl na kontě devět trojek, jen dva koše za dva body a čtyři trestné hody!

Ve druhé půli si hosté vypracovali dvouciferný náskok. Když z něj začala Chrudim ukrajovat, zpražil ji Petr Kožant. Ten v rozmezí od 29. do 33. minuty nastřílel 14 bodů včetně čtyř trojek. Kožant tak opět potvrdil svoji pověst „Pardubického fantoma“, když mu stačí překročit hranice Pardubického kraje a je k nezastavení. Domácí už se nepřiblížili na méně než devět bodů, a tak si Benešov připsal cennou venkovní výhru. V celém zápase hosté dohromady nastříleli 17 trojek, o osm z nich se postaral Kožant.

BK Přelouč – BC Benešov 78:63

Střelci: Kožant 19 (2), Sedláček (2), Malý (1) 10, Kratochvíl 10, Proskovec 6, Tomášek 3 (1), Brynda 3, J. Vondráček 2

V základní sestavě Přelouče nastoupil osmnáctiletý Martin Roub, který měří 206 cm. I díky němu tak domácí po celý zápas kralovali na doskoku. Benešovu se tentokrát střelba tolik nedařila, a tak Přelouč vedla v poločase o 10 bodů.

Po změně stran se ke skvělému výkonu rozehrál domácí Pacák, jenž svou rychlostí několikrát rozebral hostující obranu a hlavně díky němu domácí vedli až o 16 bodů. Benešov ještě snížil na osmibodový rozdíl, ale ani závěrečná obrana po celém hřišti dramatickou koncovku nepřinesla.

I tak lze padesátiprocentní úspěšnost z prvního víkendu považovat za úspěch. Za dva týdny Benešov hraje opět venku – proti Sokolu Žižkov a Sokolu Vyšehrad.

Autor: Petr Tomášek