Benešovské áčko přehrálo Kladno, ale podlehlo Žižkovu

přidáno: 15. 11. 2016 23:34, autor: Basket Benešov

BC Benešov – BK Kladno 88:55 (24:19, 53:27, 69:35)

Střelci: J. Vondráček 20 (2), Malý 15 (1), Kožant 11 (1), Valenta 9, Kukura 7, Bednář 6, Tomášek 6 (1), Proskovec 5, F. Vondráček 5, Fulín 2, Beneš 2

Basketbalisté BC Benešov se představili opět na domácí palubovce a v sobotním středočeském derby bez problémů přehráli Kladno 88:55. Hosté ještě v 9. minutě prohrávali pouze o bod, pak ale přišla neskutečná téměř desetiminutová šňůra domácích 31:2 a bylo po zápase. Hosté v první půli nebyli schopni zastavit hlavně Jakuba Vondráčka, který do poločasu stihl nastřílet patnáct ze svých 20 bodů v zápase. Do utkání zasáhlo 11 benešovských hráčů a všem se podařilo skórovat.

BC Benešov – Sokol Žižkov 65:81 (8:19, 36:41, 50:56)

Střelci: Malý 16 (2), Kožant 14 (2), J. Vondráček 12 (2), Valenta 9, Proskovec 8, Kukura 6

V neděli se v Benešově představil jediný dosud neporažený celek soutěže Sokol Žižkov. Domácí začali tragicky  0:10. Po bídné první části Benešov v té druhé nastřílel 28 bodů a držel se soupeři na dostřel. Po změně stran Žižkov desetibodovou sérií odskočil na 54:40. V tu chvíli domácí sáhli k zóně, díky níž se v 33. minutě dotáhli na pouhé dva body. Hosty uklidnil dvěma trojkami nejlepší střelec utkání Srna (celkem 20 bodů, 5 trojek) a Benešáci už neměli síly na obrat.

Po osmi kolech jsou Khekovi svěřenci čtvrtí s bilancí 5 výher a 3 porážek. Za dva týdny je čeká výjezd na sever do Ústí nad Labem a Litoměřic.