Benešovští basketbalisté boj o záchranu nezvládli

přidáno: 18. 2. 2013 12:40, autor: Basket Benešov
V sobotu 16.2. odjížděli benešovští muži k utkání sezóny do Kladna. Případná prohra by jim velmi zkomplikovala snahu o udržení 2. ligy.

K samotnému utkání dorazili benešovští hráči oslabeni o Štěpána Reinbergera, Tomáše Masára, Honzu Bednáře a Petra Koktu. Toto citelné oslabení pod košem se snažil vynahradit svým návratem Ondra Kubín, který nastoupil poprvé od konce Září.

Hostující hráči vstoupili do utkání lépe a v sedmé minutě první čtvrtiny vedli o tři body (9:12). Poté však následovala první smršť kladenských hráčům, kteří zbytek čtvrtiny vyhráli 10:2.

A protože v úvodu druhé čtvrtiny dokázali stejnou šňůru zopakovat, získali kladenští dvouciferný náskok. Poločas 34:24.

Třetí čtvrtina přinesla ze strany benešovských hráčů nejlepší výkon na útočné polovině a dokázali se dostat do vedení 48:47. Na konci třetí čtvrtiny dostala podkošová sestava Benešova další ránu v podobě zranění Tomáše Valenty, který již do zbytku utkání nezasáhl.

Poslední dějství přineslo drama hodné filmů Alfreda Hitchcocka. Osmkrát se měnilo vedení, a když už to vypadalo, že si domácí vítězství pohlídají, selhali z čáry trestného hodu a dali za stavu 65:63 benešovským basketbalistům šanci na poslední útok. Po neúspěšném nájezdu se k odraženému míči dostal Ondra Proskovec a se závěrečným klaksonem byl faulován. I přes hlasité rozptylování ze strany domácích fanoušků udržel Ondra Proskovec pevné nervy a obě šestky proměnil.

Šlo se tedy do prodloužení. To se bohužel proměnilo v exhibici domácích hráčů, kteří vystupňovali tlak v obraně a nedovolili hostům vstřelit ani bod. Sami jich vsítili devět a v boji o záchranu si připsali cenné vítězství.

BK Kladno – BC Benešov 74:65 pp.

Body Benešov: Malý 21, Kožant 17, Kubín 11, Proskovec 8, Valenta 4, Votava, Vondráček J. 2

V neděli vyjížděli benešovští basketbalisté bojovat o naději do Karlových Varů. Tomáš Valenta sice k utkání odcestoval, k chybějícím hráčům se ale přidali Petr Kožant a Ondra Kubín.

Benešovští basketbalisté drželi s atletickým týmem Karlových Varů krok jen prvních sedm minut. Poté již domácí v utkání jednoznačně dominovali. Benešovští míjeli jasné pozice, zatímco domácí proměňovali i těžké střely.  Protože se k rozdílu ve střelbě přidal i propastný rozdíl ve ztrátách, zvítězili domácí jednoznačně 85:59.

Thermia Karlovy Vary – BC Benešov 85:59

Body Benešov: Malý 22, Valenta 15, Proskovec 10, Šach 5, Vondráček F. 4, Beneš 3

K udržení v 2. lize potřebuje Benešov v posledním dvojkole dvě výhry a dvě porážky Písku. Jinak čeká Benešov návrat do krajského přeboru.

Autor: Jakub Malý