Benešovští basketbalisté se radovali až v neděli

přidáno: 12. 11. 2012 4:27, autor: Basket Benešov
Dalším dvoukolem pokračovala II. liga mužů. Hráči Benešova se představili na domácí palubovce a opět si připsali shodnou bilanci 1:1. V sobotním utkání podlehli Karlovým Varům v neděli potom překvapivě zdolali favorita z Kladna.

V sobotním utkání zavítal na palubovku Benešova tým Karlových Varů. Oba týmy se nacházeli v identické situaci 2 výhry a 4 porážky. Domácí vstupovali do utkání s vědomím, že je nutné urvat výhru nad týmem, který se pohybuje ve stejných vodách. Tento fakt snad domácím svazoval ruce a na výkonu to bylo znát. Mnoho nepřesností v útoku, špatná obrana a především nervozita byli příčinou, že hosté si dokázali velmi rychle vypracovat náskok a v poklidném tempu vyhráli první část 14:23. Od druhé čtvrtiny zlepšili domácí pohyb na hřišti a především zlepšenou obranou, která nutila hosty k chybám, dokázali vyrážet do rychlých brejků, což mělo za výsledek snížení do poločasové přestávky na přijatelných 33:36. Třetí čtvrtina začala přetahovaná o každý koš a hra začínala nabírat na tvrdosti. Bohužel v této části začali do hry čím dál více vstupovat rozhodčí, kteří některými velmi spornými výroky posílali domácí hráče do kolen. Ti se nechali ovlivnit a přestali se soustředit na hru. Toho velmi dobře využili hosté z Varů a odskočili v závěru třetího dějství na 47:55. Závěrečná čtvrtina začala mírným náporem domácího týmu, ten však byl odražen a hosté si stále udržovali náskok 8 bodů. I když se domácí velmi snažili, nepřesní rozhodčí opět zasáhli, a to rozhodilo domácí tým natolik, že inkasoval hned 2 technické chyby v rychlém sledu. Hosté v závěru udrželi své vedení především díky málo vídaným 18-ti stříleným trestným hodům v poslední desetiminutovce a zvítězili v poměru 71:82.

BC Benešov- TJ Thermia Karlovy Vary 71:82 ( 14:23, 33:36, 47:55)

Body: Malý 23, Šach 15, Votava 10, Masár 7, Kožant 6, Valenta 5, Beneš 3, Vondráček 2

Trestné hody: 14/11

Fauly: 21:17

V nedělním utkání se domácí Benešov střetl s jedním z favoritů a to s týmem Kladna. Domácí vstupovali do utkání s vědomím, že mohou pouze překvapit. Tato skutečnost sejmula z áčkařů velký díl nervozity. Ti hráli od začátku velmi uvolněně, ale koncentrovaně. Tato hra činila hostům problémy. Ti dlouho hledali svůj rytmus, ale našli především díky přesné střelbě z dálky a tak vedli po první části 15:16. Domácí pokračovali ve svém nadšeném výkonu, ke kterému si pomáhali dobrou obranou a kvalitním přechodem na útočnou polovinu. V polovině prvního poločasu benešáci odskočili již na 23:16. Načež hosté opět reagovali zlepšenou hrou na útočné polovině, ale i přesto domácí vedli v poločase 29:23. Druhý poločas začal pro benešáky nešťastně když přišli již po čtyřech minutách o svůj náskok a začínalo se od začátku. Domácí však nesložili zbraně a dobrým útokem opět odskočili do konce čtvrtiny 44:36. Závěrečná čtvrtina se nesla v duchu obrovského tlaku hostujícího týmu, který se hnal za vyrovnáním. Benešákům  jakoby docházeli síly, čehož využili hráči Kladna a vyrovnali jak obraz hry tak skóre. V posledních 15-ti vteřinách měli možnost oba týmy rozhodnout o svém vítězství. Nejdříve hosté proměnili jen jeden trestný hod a tak darovali domácím poslední útok za nerozhodného stavu. Bohužel míč skončil jen v zámezí a tak o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. V něm byli lepším týmem domácí hráči Benešova, když dokázali nastřílet hned 15 bodů proti 7. A tak si po velké bitvě připsali překvapivé vítězství nad favoritem z Kladna. Za nedělní výkon si zaslouží kredit celý tým, když svoji kolektivní hrou dokázal zaskočit hostující tým a svým nadšením a bojovností dovedl zápas k vítězství.

BC Benešov- BK Kladno 73:65 pp ( 15:16,29:23,44:36,58:58)

Body: Malý 14, Kožant 13, Masár 12, Novák 12,  Šach 8, Beneš 7, Votava 3, Valenta 2, Bednář 2

Trestné hody: 34/20

Fauly: 23:31

Autor: Tomáš Masár