Benešovští Muži A v domácím prostředí nezaváhali.

přidáno: 4. 11. 2013 4:41, autor: Jakub Malý
Benešovské ,,áčko“ si o víkendu připsalo dva skalpy týmů z hlavního města. V sobotním dvojitém prodloužení zdolali nebezpečný Žižkov, v neděli potom přejeli Horní Počernice.

Dle tabulkových předpokladů měl v sobotním utkání čekat domácí výběr hratelnější soupeř než v neděli. Ovšem Žižkov popřel papírové předpoklady a s domácí zápasil až do druhého prodloužení.

Samotný úvod utkání vycházel domácím velmi dobře, když se jim dařilo střelecky, což znamenalo rychlé vedení 14:6. Hosté se následně několika těžkými střelami vrátili do utkání a první čtvrtinu nakonec prohráli jen 23:17. V druhém dějství však začali hosté přebírat otěže zápasu. Velmi dobře stříleli a po několika chybách domácích si Žižkov vypracoval poločasové vedení 41:35. Do třetí čtvrtiny se domácí vrátili ke své hře z úvodu. Aktivní obrana a velmi dobrý pohyb v útoku znamenali rychlý návrat do utkání. V polovině třetí čtvrtiny se domácí opět dostali do vedení, které si udrželi i po 30-ti minutách i když mělo tu nejtěsnější podobu 59:57. Čtvrtá čtvrtina se nesla v duchu velké přetahované, kde měli oba týmy možnost zvítězit již v základní hrací době, ale všechny útoky na rozhodnutí byly neúspěšné, a tak se šlo do prvního prodloužení. Úvod prodloužení vyšel lépe hostům, když rychle vedli o pět bodů. Domácí však stačili zachytit tento nástup a především díky své vlastní aktivitě měli opět možnost rozhodnout o výhře. Bohužel ani první nastavení nepřineslo rozuzlení, a tak se nastavovalo dalším 5 minut. Druhé prodloužení už domácí tým zvládl skvěle i díky pevným nervům při trestných hodech, a tak po dvou prodlouženích slavili domácí výhru 97:93.

BC Benešov- Sokol Žižkov 97:93 ( 23:17,35:41,59:57,79:79,87:87)

Body: Proskovec 24, Kožant 22, Kratochvíl 17, Malý 11, Masár 8, Baško 6, Valenta 5, Votava 2, Sedláček 2

V nedělním utkání přicestoval do Benešova další pražský tým, tentokrát z Horních Počernic. Domácí už od úvodních minut nastolili průběh zápasu, když pracovali velmi dobře na obou koncích palubovky. Hned první čtvrtina skončila jasně pro domácí 21:13. Ani druhá část nepřinesla větší vzrušení do utkání, když domácí stále drželi své tempo hry a navyšovali postupně své vedení až na poločasových 42:26. Pokud někdo čekal od hostů zdramatizování zápasu v druhém poločase, musel být zklamán. Domácí si velmi přesvědčivě drželi vedení a hosté působili postupem času více bezradně. Třetí čtvrtina skončila jasně 18:8 a po 30-ti minutách vedli benešáci už 60:34. Závěrečná čtvrtina přinesla opět navyšování domácího vedení. Velkým pozitivem pro domácí mohlo být, že se v domácím dresu představilo na hřišti všech 12 hráčů a nikdo nemusel po náročné sobotě trávit na palubovce příliš mnoho času, takže se únava rovnoměrně rozložila mezi všechny hráče a domácí pohodlně zvítězili 80:47.

BC Benešov- Sokol Horní Počernice 80:47 ( 21:13,42:26,60:34)

Body: Kožant 16, Kratochvíl 14, Malý 11, Sedláček 10, Proskovec 8, Šach 8, Baško 6, Valenta 3, Vondráček Jakub 2, Masár 2

Autor: T. Masár