Benešov v poháru končí ve 3. kole, na Severu Čech 1-1

přidáno: 24. 10. 2017 1:23, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 24. 10. 2017 1:23 ]

BC Benešov - Sokol Šlapanice 63:78 (14:14, 24:31, 49:53)

Střelci: Kukura 15 (2), Kožant 12 (2), Proskovec 11, Malý 9 (1), Sedláček 8 (1), Červený 6, F. Vondráček 2

S prvoligovým soupeřem basketbalisté Benešova drželi krok po celý zápas. I přes střelecký výpadek domácích na přelomu první a druhé čtvrtiny nedokázal favorit výrazně odskočit. Ještě v poslední čtvrtině Benešáci prohrávali pouze o dva body tři minuty před koncem. Jenže pak nejzkušenější hráč Šlapanic Roman Zachrla v poslední sekundě útoku trefil trojku o desku, která nalomila nadšení domácích hráčů. Navíc se od této chvíle chytli hostující střelci, kteří do konce zápasu trefili ještě čtyři trojky, a tak je výsledné skóre o něco vyšší, než by si Benešov za předvedený výkon zasloužil. Šlapanice do dalšího pohárového kola dostal Roman Zachrla s 24 body a dvouciferným počtem doskoků.

BK Slavoj Litoměřice - BC Benešov 72:65 (14:18, 33:35, 55:46)

Střelci: Kratochvíl 26 (2), Malý 13 (2), Proskovec 7 (1), Sedláček 7 (1), Valenta 6, Červený 3 (1), Kukura 3

O víkendu ve 2. lize Benešov čekal výjezd na sever Čech. V sobotu Středočeši stejně jako loni prohráli v Litoměřicích. Khekovi svěřenci docela dobře začali, ale za prvních pět minut 3. čtvrtiny dali jen 2 body. Litoměřičtí mladíci získali rozhodující náskok, který už hosté nedokázali dohnat. Výhru domácím vystřílel 19letý Dominik Kynzl, který proměnil svých prvních osm trojkových pokusů a celkem nastřílel 29 bodů. Hosty držel ve hře skvělým výkonem David Kratochvíl, který nastřílel 26 bodů.

Sluneta USK Ústí nad Labem - BC Benešov 64:72 (13:16, 31:36, 47:60)

Střelci: Kratochvíl 12 (1), Proskovec 11 (2), Červený 10 (3), Malý 9, Valenta 9, Sedláček 7 (1), Kukura 6 (1), Brynda 5 (1), Fulín 3 (1)

Důležitý krok pro vítězství v Ústí nad Labem udělali benešovští funkcionáři už v týdnu před zápasem. Vetovali totiž nadelegovaného rozhodčího Antona, který nemá jasné představy o férovém vedení utkání. Za dohledu férových rozhodčích Benešov po většinu utkání vedl, zvládl i kritickou třetí čtvrtinu a v závěru odolal náporu domácích. Benešáci si tak odvezli první druholigovou venkovní výhru v sezoně.