Benešov vstoupil do ligy úspěšně

přidáno: 2. 10. 2016 11:55, autor: Basket Benešov
BC Benešov – Thermie Karlovy Vary 88:62 (16:11, 40:24,63:40)

Střelci: Kožant 23 (5), Kukura 11 (1), Fulín 10 (2), Malý 9 (1), Proskovec 9, Kratochvíl 8, Tomášek 6 (2), Valenta 6, J. Vondráček 4, Bednář 2

Benešovští basketbalisté se ve II. lize po třech letech vrátili do „Západní konference“, tedy skupiny A, s úspěchem. Omlazené Karlovy Vary držely krok se Středočechy pouze v první čtvrtině. Ve hře domácích sice bylo plno nepřesností, ale i tak měli po celý zápas navrch. Svoji premiéru v mužském áčku si odbyl talentovaný mladík Ondřej Kukura, který k výhře přispěl povedenou smečí a celkem 11 body. Nejlepším střelcem domácích byl Petr Kožant s 23 body.

BC Benešov – BC Slaný 91:66 (28:15, 47:34, 70:54)

Střelci: Kožant 24 (4), Valenta 16, Kratochvíl 11 (1), Kukura 10, Tomášek 10 (2), Malý 8, Fulín 6 (2), Bednář 4, J. Vondráček 2

V neděli po poledni do Benešova dorazil tým BC Slaný. Domácí v úvodu prohrávali 0:4, ale pak se rychle probrali a v 7. minutě po dvou trojkách Tomáše Fulína vedli už dvouciferným rozdílem. Ten vyrostl až na 23 bodů, ale ve 30. minutě se hostům povedlo přiblížit na 12 bodů. Borci ve žlutých dresech zareagovali 15bodovou šňůrou a bylo po zápase.

Benešov tak vstoupil do druholigové sezony stoprocentně stejně jako další čtyři družstva (Domažlice, Klatovy, Sokol Žižkov a Sokol Kbely). Za 14 dní Benešáci hrají právě na hřišti Domažlic a Klatov.