Cenný skalp prvoligového soupeře

přidáno: 8. 9. 2019 13:58, autor: Jakub Malý
Sokol Vyšehrad - BC Benešov 68:71 pp. (16:13, 38:39, 48:42, 64:64)

Střelci: Proskovec 22 (3), Ťažký 18, Sedláček 10, Fulín 9 (2), Šejbl 7, Kukura 3, Beneš 2

V prvním přípravném utkání před novou sezonou čekal na benešovské muže těžký soupeř - prvoligový Sokol Vyšehrad. Před zápasem se navíc omluvili zkušení matadoři Malý, Kožant a Valenta. V okleštěné sestavě a se zaskakujícím trenérem však Benešáci od začátku utkání podávali skvělý houževnatý výkon. V 9. minutě sice domácí vedli 16:10, ale Benešov odpověděl osmibodovou šňůrou. Oba celky se tak začaly přetahovat o vedení. Hostům komplikovaly situaci problémy pivota Kukury, který měl od začátku utkání problémy s fauly, a tak neodehrál moc minut. Do hry se tak už v první půli dostali i mladíci Hedvik s Hálou, kteří nezklamali. Velký prostor dostala nová posila - pivot Jiří Šejbl. Modrožlutí borci hráli kolektivně a dokázali se vypořádávat s agresivní obranou domácích mladíků. Vyšehrad táhl střelec Jovanovič, který jen ve druhé čtvrtině nasázel 13 bodů. Přesto v poločase vedl Benešov 39:38. Ve třetí čtvrtině přišla krize, hosté za deset minut nezaznamenali koš ze hry a prosadili se pouze čtyřikrát z trestných hodů. Domácí však benešovské mizérie moc nevyužili a ve třetím kvartálu si připsali jen devět bodů. V úvodu poslední čtvrtiny Jovanovič trefil dvě trojky a Vyšehrad se tak ujal vedení 54:44. V tu chvíli hosty nakopl pěti body v řadě Martin Ťažký, který hrál jedno ze svých nejlepšch utkání v benešovském dresu. Po koši Šejbla a trojce Proskovce pak v 35. minutě bylo srovnáno 54:54. Ještě v předposlední minutě Vyšehrad vedl o šest bodů, ale Benešov zvládl vyrovnat. V prodloužení se poprvé od úvodních minut potkali na hřišti oba pivoti Kukura se Šejblem, kteří společnými silami vypracovali rozhodující tříbodový náskok. Vyšehrad ještě měl k dispozici poslední útok, na hřiště vrátil již vyfaulovaného Jovanoviče, který poslední střelu netrefil. Benešov si tak připsal cenné vítězství na půdě prvoligového celku.

Autor: Suplující coach Petr Tomášek