Domácí výhry na udržení v lize nestačily

přidáno: 3. 3. 2013 13:36, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 3. 3. 2013 13:48 ]
Benešovské áčko se představilo v posledních zápasech letošní sezony. Na domácí palubovce si připsalo dvě výhry. Tato vítězství však měla hořkou pachuť, neboť ani plný bodový zisk nakonec nestačil na udržení v II. lize.

V sobotním utkání přicestoval do Benešova tým Rokycan. Domácí věděli, že pokud chtějí dál snít o udržení v soutěži musí bezpodmínečně zvítězit a věřit, že Písek nedokáže o víkendu v domácích zápasech zvítězit.

Úvod sobotního utkání se nesl ve velmi ospalém duchu. Oběma týmům se sice dařilo v útočné fázi, ale obrany a nasazení bylo vidět jen velmi poskromnu. V této letargické hře si domácí udržovali mírný náskok a vedli po prvním dějství 17:14. Druhá čtvrtina nabídla zcela jiný obraz hry. Domácí přitáhli šrouby v obraně, na útočné polovině pokračovali v kreativní hře a velmi rychle získali dvouciferné vedení, když v polovině druhé čtvrtiny vedli 29:18. Do konce prvního poločasu předvedl domácí tým ještě bodovou šňůru 13:2 a tím si vybudoval příjemný poločasový náskok 42:20. Třetí část nabídla stejný obraz jako úvod utkání. Ospalá hra na obou stranách a spíš udržování tempa zvolil domácí tým, ale i tak stále vedl pohodlně po 30-ti minutách 52:35. Čtvrtá čtvrtina vyšla domácímu týmu na výbornou. Opět aktivní obrana s nápadem v útoku nesla svoje ovoce. Pohodlný závěr tak umožnil kompletní rotaci týmu. V dresu domácích se nakonec na palubovce mohlo prostřídat všech 12 hráčů a hned deset se jich zapsalo do střelecké listiny. Domácí nakonec dokráčeli k výhře 72:42.

BC Benešov- SKB Rokycany 72:42 ( 17:14,42:20,52:35)

Body: Proskovec 18, Votava 10, Malý 10, Kožant 7, Masár 6, Valenta 6, Bednář 6, Jakub Vondráček 4, Beneš 3, Novák 2

Trestné hody: 6/6
Fauly: 15:12

V nedělním utkání nastoupili domácí hráči proti mužstvu z Domažlic. Úvod utkání se tentokrát od sobotního lišil jako noc a den. Diváky zvedal v první čtvrtině ze sedadel hlavně Petr Kožant, který zaznamenal jen za první čtvrtinu 14 bodů ( 4 trojky). Zdatně mu sekundoval také Ondra Proskovec, který zaznamenal bodů 9 a především toto duo se postaralo o to, že domácí tým se hned v první čtvrtině ujal slibného vedení 27:19. Domácí nepolevili ve svém ofenzivním pojetí ani ve druhé čtvrtině. Hosté však byli také střelecky při chuti a tak se stále udržovali na dostřel. V domácím dresu se dokázalo prosazovat více hráčů a to byl jeden z faktorů, že si benešáci udrželi náskok po prvním poločase 49:37. Pokud se dalo mluvit o ofenzivním pojetí ze strany domácích v prvním poločase tak třetí čtvrtina znamenala doslova útočný uragán. Domácí tým zaznamenal za třetí desetiminutovku rovných 30 bodů, naopak soupeřům povolil jen 13. Nejenom, že si vybudoval klíčový náskok, ale také zlomil odpor jinak houževnatých soupeřů. Ve třetí čtvrtiny opět úřadovalo duo Kožant-Proskovec( 13b + 13b). Domácí se tak mohli po třech periodách těšit z vedení 79:50. Závěrečná desetiminutovka nabízela jen jednu otázku a to jestli domácí dosáhnou na trojciferné číslo ve skóre. V této čtvrtině se domácí vyloženě bavili hrou a byli k vidění pohledné akce. Vše korunovala závěrečná akce alley-oop, kdy Martin Votava drtivě zasmečoval s klaksonem a stanovil domácí výhru na rovných 100:69.

Pro domácí tým však měla výhra hořkou příchuť. V sobotním utkání dokázal Písek porazit vedoucí Teplice, což odsoudilo Benešov k sestupu. Domácí tým se tak alespoň důstojně rozloučil jak se soutěží, tak s fanoušky, kteří si zaslouží poděkování, že dorazili nejen k posledním utkáním, ale často také jezdili za týmem i na venkovní utkání.

BC Benešov- TJ Jiskra Domažlice 100:69 ( 27:19,49:37,79:50)
Body: Kožant 29, Proskovec 22, Malý 16, Masár 14, Votava 8, Novák 4, Bednář 4, Beneš 3

Trestné hody: 18/16
Fauly: 24/18

Autor: T. Masár