Doma je doma

přidáno: 28. 1. 2014 5:26, autor: Basket Benešov
Po dvou neúspěšných zápasech na palubovkách soupeřů se benešovští basketbalisté vrátili do své haly a zahájili druhou polovinu sezóny odvetami s týmy Pardubic a Přelouče.

V sobotu hráli domácí proti týmu Tesla Pardubice, na jehož palubovce dokázali vyhrát až v prodloužení především díky excelentnímu Petrovi Kožantovi. V úvodu zápasu dominovaly útoky a v obraně měly oba týmy velké problémy. Benešovští hráči měli po celý první poločas mírně navrch, ale odskočit se jim nepodařilo.

V druhém poločase se ale opět probudil pardubický fantom. Petr Kožant sérií těžkých trojek a nájezdů zařídil benešovskému týmu pohodlný náskok, který už domácí hráči nepustili a připsali si osmou výhru v sezóně.

BC Benešov – TJ Tesla Pardubice 90:72

Body: Kožant 25, Sedláček 12, Malý, Votava 11, Valenta 10, Proskovec 9, Šach 7, Vondráček Jakub 5

V nedělní odvetě s Přeloučí se benešovští basketbalisté snažili odčinit porážku z prvního kola druhé ligy. Především díky rozmanitému útoku si od začátku utkání budovali domácí basketbalisté bodový náskok, který těsně po poločase překonal dvacetibodovou hranici. Přelouč sice kontrovala šňůrou 15:0, ale domácí se zaskočit nenechali a návratem k dobré obraně a týmovému útoku si došli pro zasloužené vítězství. Dojem z pěkného dynamického utkání zkazil minutu před koncem hostující Bahník, který za rozhodnutého stavu trefil úmyslně Petra Kožanta loktem do obličeje a zlomil mu nos.

BC Benešov – BK Přelouč 83:65

Body: Sedláček 20, Proskovec 17, Kožant 15, Votava 14, Malý 7, Vondráček 5, Valenta 3, Šach 2