Dvakrát s Kbely jak přes kopírák

přidáno: 17. 12. 2018 13:36, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 17. 12. 2018 13:45 ]

Poslední zápas první poloviny sezóny a první té druhé znamenal pro benešovské basketbalisty stejného soupeře – TJ Sokol Kbely.

Tým z okraje Prahy spoléhá na své podkošové hráče a velmi silovou hru. Benešovští basketbalisté postrádali pod košem Ondru Kukuru (a v sobotu i Petra Kožanta), a tak naše pivoty nečekal zrovna pohodový dvojzápas. (Zhodnocení od Špáči: Oba zápasy zahráli na útočné polovině skvěle a v obraně neskutečně.)

Obě utkání měla takřka shodný průběh. Benešov se v první půli dostal do dvouciferného vedení, které v průběhu třetí čtvrtiny narostlo na dvacet bodů. Zarputilí Pražané však utkání nezabalili a v obou zápasech se přiblížili na dostřel. V sobotu obrat zatrhl Martin Červený nádhernou trojkou á la James Harden a kapitán Ondřej Proskovec trestnými hody. V neděli pak krásné týmové akce nekompromisně zakončované duem Sedláček – Valenta.

BC Benešov-TJ Sokol Kbely 81:75 (26:14 47:31 64:54)

Body: Proskovec Ondřej 24, Červený Martin 15, Sedláček Jan 11, Valenta Tomáš 11, Malý Jakub 10, Fulín Tomáš 6, Ťažký Martin 4

TJ Sokol Kbely - BC Benešov 75:84 (16:15 33:51 61:68)

Body: Proskovec Ondřej 20, Sedláček Jan 16, Ťažký Martin 11, Valenta Tomáš 9, Fulín Tomáš 8, Malý Jakub 8, Kožant Petr 6, Červený Martin 4, Brynda Daniel 2

Benešovští basketbalisté díky dvěma výhrám zakončují kalendářní rok s rekordní bilancí 12-0.

Celý tým přeje všem fanouškům pěkné svátky. Díky za podporu v roce 2018 a těšíme se na společné basketbalové zážitky v roce příštím.