Jindřichův Hradec ,,B“ znamenal stopku pro benešovské áčko v poháru

přidáno: 14. 9. 2012 5:46, autor: Basket Benešov
Benešovští basketbalisté nastoupili v Českém poháru proti béčku Jindřichova Hradce, které bylo doplněného o bývalé nebo současné hráče Mattoni NBL jako Tomáš Šustek či Jiří Kysela. Dle papírových předpokladů tedy mělo dojít k jasnému vítězství hostů, ale hned úvod utkání odvál všechny předpoklady.

Nadšeně hrající domácí měli snový úvod a v páté minutě vedli 20:10, když měli velmi dobré procento střelby a jen za první desetiminutovku zaznamenali 4 úspěšné trojky. Hosté, kteří byli nástupem domácích evidentně zaskočeni, museli vybírat již po čtyřech minutách první oddechový čas. Tato pauza hostům evidentně prospěla, neboť dokázali zastavit domácí lavinu a do konce první čtvrtiny srovnat skóre na 22:22. Druhá část navázala na první dějství, kdy se oba týmy střídaly ve vedení a především útoky převažovali nad obranami. Domácí dokázali vždy odskočit na rozdíl čtyř až šesti bodů, ale hosté měli ve svém středu hráče, kteří dokázali zavelet v útoku a domácí náskok smazat. V poločase se tak oba týmy rozešli opět smírně tentokrát 43:43. Úvod třetího dějství patřil hostům, kteří využili slabší chvíle benešovských a vypracovali si mírné vedení, které činilo většinou šest bodů. Domácí tým však našel dost sil a dokázal do konce třetí desetiminutovky srovnat jak obraz hry tak také skóre. Po třiceti minutách tedy svítilo na tabuli 62:62 a přítomní diváci se mohli těšit na závěrečné drama. Úvod čtvrté čtvrtiny se nesl ve velmi opatrném duchu kdy ani jeden z týmů nechtěl udělat zbytečné chyby. Bohužel pro domácí se právě benešovský tým nevyvaroval několika chyb, kterými nabídl snadné koše hráčům od Vajgaru. Hosté se tedy ujali pět minut před koncem vedení 64:71 a zdálo se rozhodnuto. Domácí tým povzbuzován publikem sebral zbytek sil a zahájil stíhací jízdu, která nesla tížené ovoce a v posledních 30-ti sekundách svítil na tabuli stav 75:74. Poslední půlminuta potom nesla infarktový nádech. Hosté měli k dispozici útok, který zakončili a 10s před koncem se dostali do vedení 75:76. Áčkaři následně vybojovali ještě míč a 1,5s před koncem dostali od hostů dar v podobě nesportovního faulu a tedy možnosti střílet 2 trestné hody a ještě mít míč z poloviny hřiště. K obrovské smůle domácích se oba trestné hody vykroutili z obroučky a následná akce připravená po time-outu nevyšla. A tak hosté z jihu Čech slavili šťastné vítězství v poměru 75:76. Za hosty zářil především hráč A-týmu z Mattoni NBL a mimo jiní i bývalý hráč Benešova Jiří Kysela, který řídil celý tým a k výhře hostů přispěl 23 body.

Body: Kratochvíl 25, Masár 13, Votava 10, Proskovec 9, Vondráček 8, Kožant 4, Klavrza 3, Kubín 2, Valenta 1