Konec v poháru! Oslabené áčko poprvé v sezoně prohrálo

přidáno: 29. 10. 2014 11:59, autor: Jakub Malý

BK Horejsek Děčín – BC Benešov 80:71 (18:25, 35:34, 56:55)

Střelci: Kožant (3) 31, Malý (2) a Proskovec (1) 10, Kratochvíl 8, F. Vondráček a J. Vondráček (1) 5, Beneš 2, Tomášek 0

Muži Benešova se v 2. kole Českého poháru utkali s celkem BK Horejsek Děčín. Severočeský celek funguje jako juniorka děčínského týmu z Kooperativa NBL. Sestavu mladých hráčů doplňuje ostřílený veterán Prach.

Za normálních okolností by Benešov do zápasu vstupoval jako favorit, ale Středočechy před utkáním potkalo několik nepříjemností. Z různých důvodů nemohl trenér Khek počítat s ani jedním klasickým pivotem. Polovina osmičlenné sestavy navíc čelila dopravním komplikacím a dorazila až těsně před původním začátkem utkání.

I přes krátkou rozcvičku Benešov vstoupil do utkání výborně a v 12. minutě vedl o 10 bodů. Poté však přišel šestiminutový střelecký výpadek a domácím se podařilo smazat ztrátu. V druhé půli Děčín předvedl dvě desetibodové šňůry, ale hosty držela ve hře zlatá ruka Petra Kožanta (celkem 31 bodů). Ještě tři minuty před koncem šel Benešov do vedení 67:68 po těžké střele Jakuba Vondráčka. Jenže domácí odpověděli dvěma trojkami a koncovku už si pohlídali. Utkání možná mohlo mít dramatičtější rozuzlení, ale rozhodčí si nechtěli nic komplikovat, odpískali vymyšlenou 5. chybu Kožantovi a bez něj už se hosté nebyli schopni prosadit ze hry.

Benešováci vzhledem k problémům se sestavou předvedli slušný výkon, k vítězství scházela lepší střelba a doskok.