Mizerná střelba na západě Čech.

přidáno: 10. 2. 2019 14:27, autor: Jakub Malý

Benešovští basketbalisté zajížděli v rámci 17. a 18. kola 2. ligy na západ Čech. Do Domažlic a Klatov.

Sobotní utkání v Domažlicích bylo velmi tvrdé. Hostujícím hráčům se hrubě nedařila střelba i tak dokázali domácím v první půli vzdorovat. O osudu utkání rozhodl přelom třetí a čtvrté čtvrtiny, kdy domácí za pomoci tří slepených trojek předvedli sérii 11:0 a nabyté vedení už ve zbytku zápasu zkušeně pohlídali.

BK Jiskra Domažlice - BC Benešov  85:67 (15:9 32:34 65:51)

Body: Kožant Petr 20 (5 trojek), Proskovec Ondřej 18, Ťažký Martin 14 (1 trojka), Malý Jakub 10, Kukura Ondřej 3, Červený Martin 2

V neděli čekal benešovské hráče tým Klatov bojující o záchranu. Nasazení domácích odpovídalo jejich potřebě připsat si výhru. Do poloviny druhé čtvrtiny se hrálo prakticky systémem koš za koš a skóre bylo velmi vyrovnané. Následujících 14 minut hosté vyhráli o 16 bodů a vypracovali si zdánlivě pohodlné vedení. To však trestuhodně promrhali, když opět na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny dovolili domácím sérii 11:0.  Po domluvě trenéra zlepšili hosté obranu a připsali si další venkovní výhru.

BK Klatovy - BC Benešov 65:75 (19:21 38:46 55:65)

Body: Malý Jakub 18 (2 trojky), Proskovec Ondřej 18, Kožant Petr 16 (1), Ťažký Martin 11, Kukura Ondřej 6 (1), Červený Martin 3 (1), Fulín Tomáš 3 (1)

Benešovští basketbalisté vedou druholigovou tabulku o tři body a jsou velmi blízko k vítězství v základní části. Druhá liga pokračuje opět za čtrnáct dní, BC Benešov zajíždí na palubovku Ústí a Litoměřic.