Muži A drží druhou pozici

přidáno: 25. 2. 2014 2:46, autor: Basket Benešov

Ani po výjezdu na palubovky Chrudimi a Žďáru, aktuálně třetího a čtvrtého týmu tabulky, neztratili benešovští basketbalisté druhou pozici v druholigové tabulce.

Do sobotního zápasu vstoupila mnohem lépe domácí Chrudim. Hosté vůbec nestíhali a velmi rychle nabrali několika bodovou ztrátu. Naštěstí se benešovští hráči záhy vzpamatovali a zlepšenou střelbou se vrátili do zápasu a do poločasu snížili svou ztrátu na minimum (36:34).

Do druhého poločasu změnili hosté taktiku a skvělou zónovou obranou domácí zaskočili. V průběhu třetí čtvrtiny si benešovští hráči vybudovali až čtrnáctibodové vedení a zdálo se, že si kráčejí pro pohodlnou výhru. Chrudim byla ale proti a bod po bodu svoji ztrátu vymazávala a 50 sekund před koncem se přiblížila na rozdíl pouhých dvou bodů. Následně však Ondra Proskovec udržel pevné nervy při trestných hodech a vrátil hostům klid. V koncovce už žádné další body nepadli, a tak si Benešov připsal důležitou výhru.

Sokol Darren Chrudim – BC Benešov 68:72

Body: Kožant 24, Proskovec 18, Malý 13, Valenta 6, Šach 4, Vondráček J. 3, Votava 2, Masár 2

V neděli chtěli benešovští hráči navázat na sobotní výhru na palubovce Žďáru. Začátek zápasu se ale hostům opět hrubě nepovedl. Agresivní obrana domácích zcela zastavila benešovský útok a po snadných ziscích dávali domácí koš za košem. První čtvrtina skončila 23:11. Když se nedařilo v útoku, zkusili se hosté i opřít o obranu. Druhá čtvrtina tak přinesla spíše boj než pohledný basketbal a skóre narůstalo na obou stranách velmi pozvolna.

Třetí čtvrtinu začal benešovský tým velkým náporem. Rychlých devět bodů proti dvěma obdrženým vrátilo Benešov do zápasu. Domácím se ale kolena nerozklepala, dokázali nápor hostů zastavit, sami naopak utáhli šrouby v obraně a z rychlých protiútoků nekompromisně trestali hostující chyby. Ve zbytku zápasu se hrál vyrovnaný basketbal, kdy si domácí udržovali přibližně desetibodový náskok, který si pohlídali až do samotného závěru.

BK Žďár n.S. – BC Benešov 64:53

Body: Kožant 17, Malý 12, Votava 6, Beneš 5, Valenta 5, Šach 4, Proskovec 2, Vondráček F. 2