Muži A dvakrát přehráli Kbely

přidáno: 12. 12. 2016 1:21, autor: Basket Benešov   [ aktualizováno 12. 12. 2016 4:44 ]

Sokol Kbely – BC Benešov 79:89 po prodloužení (24:16, 36:33, 50:58, 72:72)

Střelci: Kratochvíl 33 (3), Kožant 15 (2), Proskovec 14 (1), Valenta 8, Malý 7 (2), Bednář 7, J. Vondráček 3 (1), Brynda 2

V polovině sezony čekal benešovské basketbalisty dvojzápas s Kbelskými sokoly. V sobotu na hřišti ve Kbelích Benešákům nevyšel vstup do zápasu, když v 7. minutě prohrávali 7:19. Hosté v první půli nemohli zastavit rozjetého Papeže, který do poločasu stihl nastřílet 19 bodů. Ostatním se ale tolik nedařilo, a tak se hostům povedlo dotáhnout na tříbodový rozdíl.

V polovině třetí části přišla čtyřminutová benešovská série 16:1. Domácí se vzpamatovali, dohnali dvouciferný rozdíl a zápas došel do prodloužení. V něm se v pravý čas střelecky probudil Jakub Malý, který trefil dvě trojky za sebou, což zlomilo odpor domácích. V prodloužení Khekovi svěřenci překvapili vysokou úspěšností při trestných hodech 9/10.

Z benešovského kádru v sobotním utkání vyčníval David Kratochvíl, jenž se dostal na 33 bodů. A důležitý kus práce odvedl pivot Tomáš Valenta, který odehrál všech 45 minut a k 8 bodům přidal 17 doskoků, 4 zisky a 4 asistence.

BC Benešov – Sokol Kbely 77:64 (22:12, 33:24, 57:51)

Střelci: Kožant 23 (6), Proskovec 16 (2), Malý 9, Valenta 8, Fulín 7 (1), J. Vondráček 5 (1), Kratochvíl 5, Bednář 4

V nedělní odvetě basketbalisté Benešova prohrávali pouze v první minutě, přesto téměř po celý zápas zbytečně nechávali hostům naději na zvrat. Domácí stříleli z pole pouze s 33procentní úspěšností, ale hostům to také moc nepadalo, takže v poločase vedl Benešov 33:24. Za třetí čtvrtinu Kbely nastřílely 27 bodů. Ve 35. minutě už domácí vedli pouze 64:61. V tu chvíli přišla dvanáctibodová série, která rozhodla o benešovském vítězství.  K výhře pomohlo deset trojek, na ně však Benešáci spotřebovali 35 pokusů.

Po dvanácti kolech je Benešov na 5. místě s bilancí 7 výher a 5 porážek. Další zápasy žlutomodré borce čekají až po Novém roce, kdy pojedou do Slaného a Karlových Varů. Druholigové skupině A stále vévodí Sokol Žižkov, který ve 12. kole prohrál v Kladně, což je první žižkovská prohra v sezoně.