Muži A končí ve čtvrtfinále

přidáno: 26. 3. 2018 4:49, autor: Jakub Malý

Wolves Radotín - BC Benešov 77:59 (12:16, 30:20, 51:39)

Střelci: Kožant 23 (4), Kratochvíl 13, Proskovec 8, Brynda 5, Malý 4, Sedláček 3, Valenta 3

Basketbalisté Benešova vstupovali do čtvrtfinále play-off jako třetí tým po základní části a jejich soupeřem byli šestí Wolves Radotín. Řády určily, že se začíná na hřišti hůře postaveného týmu a hraje se na celkové skóre z obou zápasů. Radotínští vlci dokázali do své černošické haly nalákat ke dvěma stovkám diváků, kteří viděli překvapivě vysoké vítězství domácího týmu. Benešov přitom po první části vedl 16:12, jenže ve druhé desetiminutovce přišlo střelecké trápení a domácí v poločase byli rázem o deset bodů napřed. Khekovi svěřenci nevěděli, jak vyzrát na radotínskou zónovou obranu. Celé utkání navíc bylo rozkouskováno neuvěřitelným počtem pochybení u stolku časoměřičů a zapisovatele. Díky tomu celý zápas trval dvě hodiny a patnáct minut! Chybám nezamezil ani přítomný komisař Novák, který nechtěl žádné problémy řešit, a tak jen potvrdil zbytečnost svojí funkce na utkání třetí nejvyšší basketbalové soutěže. Benešáci se bohužel nechali rozhodit jak rozpaky u stolku, tak i místy nepřesnými verdikty rozhodčích, což mělo jediný efekt: nárůst radotínského náskoku. Hosté hráli ve velké křeči, zatímco domácí v poslední čtvrtině trefili čtyři trojky a získali do nedělní odvety luxusní osmnáctibodový náskok.

BC Benešov - Wolves Radotín 82:82 (22:17, 42:31, 59:59)

Střelci: Kožant 22 (5), Malý 13 (2), Valenta 13, Sedláček 12 (1), Kratochvíl 7 (1), Proskovec 5 (1), Červený 5 (1), Tomášek 3 (1), Hála 2

Do nedělní odvety šli benešovští hráči s tím, že zvítězit alespoň o 19 bodů na domácí půdě je reálné. Dobré nastavení mysli se na hřišti projevilo vedením 22:14 v 9. minutě. Domácí euforii však přibrzdila radotínská sedmibodová šňůra na přelomu první a druhé části. Na straně Wolves se rozehrál Marek Haffner, jenž dal za druhou čtvrtinu deset bodů, a tak benešovský náskok vůbec nenarůstal. Poslední dvě minuty druhé desetiminutovky však domácí ovládli i díky dvěma trojkám Petra Kožanta 10:2, a tak Benešov v poločase vedl o nadějných jedenáct bodů. Ještě ve 26. minutě domácí vedli 50:37, takže je od kýženého rozdílu dělilo už jen šest bodů. Avšak v následujících čtyřech minutách skvěle hrající Haffner sám nastřílel patnáct bodů, dostal Radotín do vedení 59:56 a de facto zničil benešovské naděje na postup. Z ofenzivně laděné poslední čtvrtiny nakonec vykrystalizovala nebasketbalová remíza 82:82.

Netradiční výsledek zaskočil i komisaře Dvořáka, který nevěděl, jestli se v takovém případě má nebo nemá prodlužovat. Prodloužení se nekonalo, a tak stále platí, že basketbalisté Benešova z posledních deseti utkání v play-off ani jednou nezvítězili.

Smutný konec je kaňkou na jinak povedené druholigové sezoně, v níž Benešov prohrál pouze sedmkrát z 24 utkání.