Muži A potvrdili roli favorita

přidáno: 15. 1. 2018 1:29, autor: Basket Benešov
BC Slaný - BC Benešov 47:91 (17:26, 34:43, 41:64)
Střelci: Kožant 21 (5), Proskovec 21 (5), Fulín 12 (4), J. Vondráček 12 (2), Valenta 10, Sedláček 6, Tomášek 5 (1), Malý 4

Basketbalisté BC Benešov do kalendářního roku 2018 vstoupili utkáním ve Slaném. Domácí ve velmi úzké rotaci drželi s Benešovem krok po celou první půli hlavně díky dobré podkošové obraně. Dvojice Formánek - Týř si totiž připisovala jeden blok za druhým, a tak Benešáci v poločase vedli pouze o 9 bodů. Žádné drama nepřipustil ostrostřelec Petr Kožant, který v úvodu druhé půle během 90 sekund trefil tři trojky a srazil domácím zbytky sebevědomí. Ve zbytku zápasu si hosté s chutí zastříleli a nakonec zvítězili o 44 bodů. Benešov v utkání proměnil celkem 16 trojek, což je jeho sezonní maximum.

BK Kladno - BC Benešov 51:69 (12:29, 21:35, 29:51)
Střelci: Kožant 25 (4), Sedláček 17 (1), Kukura 10, Proskovec 7 (1), Malý 6, Brynda 4

Kladenští basketbalisté byli ze své haly odsunuti místními volejbalisty, a tak své domácí zápasy hrají ve Slaném. Benešáci tedy druhý den za sebou hráli ve stejné hale a zdálo se, že jim znalost prostředí svědčí. Do utkání totiž vstoupili šňůrou 20:5 a nakonec za první čtvrtinu stihli 29 bodů. Ve druhé části ale přišlo střelecké trápení, když se jim povedlo přidat pouhých šest bodů. Kladno však v útoku také nijak nezářilo, a tak se hosté nemuseli bát o výsledek. V utkání plném ztrát a neproměněných šancí nakonec Benešov zvítězil o 18 bodů.

Za 14 dní se Khekovi svěřenci představí na domácí palubovce, kde svedou přímé souboje o 3. místo v tabulce s litoměřickou a ústeckou rezervou.