Muži A předvedli ofenzivní hody a nedělní chvilku dramatu

přidáno: 20. 11. 2017 12:49, autor: Jakub Malý

BC Benešov - BK Klatovy 107:86 (40:20, 67:42, 85:62)
Střelci: Kratochvíl 30, Kožant 24 (6), Malý 20 (2), Sedláček 7 (1), Hála 7, Valenta 6, Proskovec 4, Bednář 4, Tomášek 3 (1), F. Vondráček 2

V sobotu viděli diváci nejofenzivnější basketbal sezony a dohromady 193 bodů. V žádném zápase druhé ligy jich letos nepadlo více. Hlavně benešovští hráči předvedli famózní představení v první půli. Jen za první čtvrtinu stihli nastřílet 40 bodů!

Diváky musely bavit individuální akce Davida Kratochvíla (oč pomalejší nájezd, o to efektivnější), který se dostal až na 30 bodů. Za zmínku stojí i dalekonosná trojka o desku Jakuba Malého v sedmé vteřině útoku. Benešákům prostě v první půli vyšlo, na co sáhli, a tak bylo v poločase o vítězi de facto rozhodnuto. Klatovy po celý zápas využívaly svoji výškovou převahu pod košem, odkud Karel Aušprunk nastřílel 26 bodů.

BC Benešov - Jiskra Domažlice 73:66 (21:14, 46:31, 56:47)
Střelci: Kožant 16 (3), Proskovec 15 (4), Kratochvíl 13 (1), Malý 11 (1), Sedláček 8, Valenta 7, Hála 2, Bednář 1

V neděli se Benešov utkal v přímém souboji o 3. místo s Domažlicemi. Khekovým svěřencům opět daleko lépe vyšla první půle. Po změně stran to ještě v 25. minutě vypadalo na jasnou záležitost, když domácí vedli 53:36. Jenže borci ve žlutých dresech začali kupit ztráty, zhoršila se střelecká úspěšnost a tři minuty před koncem už měli pouze tříbodový náskok. Domažlické nadšení utišila až přesná trojka Jakuba Malého v poslední sekundě útoku. Poté se hosté neprosadili v útoku a na druhé straně jim zatloukl hřebíček do rakve kapitán Proskovec svoji čtvrtou trojkou v zápase.

Benešov tak uzmul třetí příčku v tabulce pro sebe a za 14 dní vyrazí na dvojzápas do Prahy, kde se utká s druhým Vyšehradem a sedmým Radotínem.