Muži A přivezli ze západních Čech jednu výhru

přidáno: 12. 2. 2018 2:32, autor: Basket Benešov
SKB Rokycany - BC Benešov 84:71 (18:21, 41:43, 64:53)
Střelci: Proskovec 21 (1), Malý 19 (3), Kožant 7 (2), Sedláček 5 (1), J. Vondráček 4, Valenta 4, Kukura 4, Tomášek 3 (1), F. Vondráček 2, Fulín 2

Los druholigové skupiny A připravil pro benešovské basketbalisty únorový čtyřboj v západních Čechách. První ze dvou výjezdů začal utkáním v Rokycanech. Vzhledem k postavení obou týmů v tabulce (Rokycany 2. místo, Benešov 4. místo) se dal očekávat zajímavý basketbal. Ve stařičké rokycanské hale se však odehrával hlavně velmi tvrdý boj, který dovolili rozhodčí od první minuty. V první půli se ještě Khekovi svěřenci dokázali s tvrdostí soupeře vyrovnat a v poločase vedli o dva body. Ve třetí čtvrtině však přišla šňůra domácích 12:1, kterou se dostali definivitně do vedení. Benešov ještě snížil v úvodu poslední části na sedmibodový rozdíl, ale následná dvanáctibodová série Rokycan rozhodla o výsledku utkání. Rokycany porazily Benešov podruhé v sezoně.

BK Mariánské Lázně - BC Benešov 87:93 (22:23, 43:44, 61:66)
Střelci: Kožant 31 (4), Sedláček 16 (1), Kukura 13 (2), Červený 12 (4), Malý 10, Valenta 8, Tomášek 3 (1)

V sobotu večer se Benešáci prošli po krásné mariánskolázeňské kolonádě a v neděli ráno se postavili soupeři hrajícímu o záchranu v soutěži. Ve velmi nepřátelské atmosféře Benešov po většinu zápasu vedl, ale domácí se stále drželi na dostřel. V prvním poločase zazářil Martin Červený čtyřmi trojkami a hlavně díky němu hosté v poločase vedli 44:43. Na problémy v obraně trenér Khek zareagoval přeměnou osobky do zóny. Domácím se chvíli dařilo nacházet okénka v benešovské zóně, a tak ve 24. minutě vedli 51:46. Zbytek třetí části však ovládli hosté 20:10. Do formy se navíc prostřílel Petr Kožant, který dal za prvních pět minut poslední čtvrtiny 11 bodů a Benešov vedl 84:70. Poklidný konec zápasu však domácí odmítli čtyřmi trojkami v řadě. Benešov naštěstí našel na nápor odpověď a uhájil páté vítězství v tomto kalendářním roce.

BC Benešov čtyři kola před koncem základní části drží třetí příčku v tabulce, kterou za 14 dní bude hájit v Domažlicích a Klatovech.