Muži A přivezli ze západu 1 výhru

přidáno: 27. 2. 2018 7:05, autor: Jakub Malý
Jiskra Domažlice - BC Benešov 67:79 (17:18, 34:41, 39:55)
Střelci: Kožant 21 (3), Malý 17 (3), Sedláček 10 (2), Kratochvíl 8, Červený 4 (1), Fulín 4, Proskovec 4, Kukura 4, Tomášek 3 (1), F. Vondráček 2, Valenta 2

Na horké domažlické půdě basketbalisté Benešova nezačali dobře a brzy prohrávali 2:9, na konci první čtvrtiny ale už o bod vedli. Domácí měli velmi nízkou úspěšnost střelby, ale díky své bojovnosti na doskoku si vypracovávali druhé, třetí a někdy i čtvrté šance. Ve druhé části hosté trefili čtyři trojky a v poločase vedli o sedm bodů. Po změně stran se ve třetí čtvrtině Khekovým svěřencům povedlo udržet domácí na pouhých pěti bodech. Utkání stále nebylo rozhodnuté, protože v závěru domácím začala vycházet taktika faulování. Benešov totiž přestal trestné hody na chvíli proměňovat a dvě minuty před koncem to rázem bylo jen o 4 body. Trenér Khek tak do hry vrátil Kožanta s Proskovcem, kteří šestky proměnili a odrazili domácí nápor. Benešov tak mohl slavit historicky první výhru na hřišti Domažlic.

BK Klatovy - BC Benešov 79:60 (21:19, 35:24, 59:35)
Střelci: Valenta 16, Malý 12 (2), Kožant 10 (1), Kratochvíl 8, Tomášek 6 (2), Červený 3 (1), Fulín 3 (1), F. Vondráček 2

V nedělním utkání Benešov držel krok s domácími pouze v první čtvrtině. Za prvních osm minut druhé části hosté dali pouhé dva body a Klatovy tak získaly dvouciferný náskok. Ani ve třetí čtvrtině se benešovská ofenziva moc nezlepšila, naopak se ještě zhoršila obrana, a tak bylo o výsledku rozhodnuto. Je zajímavé, že na podzim Benešáci nastříleli Klatovům 40 bodů za první čtvrtinu, tentokrát se 40. bodu dočkali až ve 33. minutě.

Za 14 dní se hrají poslední dvě kola základní části, v nichž se rozhodne o nasazení do play-off. Benešov doma přivítá Radotín a Sokol Vyšehrad