Muži A vítězí v základní části 2. ligy!!!

přidáno: 11. 3. 2019 6:09, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 11. 3. 2019 6:47 ]

Ptáte se, co mají sezóny 2005/2006 a 2018/2019 společného? V nejsledovanější basketbalové soutěži světa, americké NBA, jsou nejhorším týmem New York Knicks.  Posuňme se ale o více než 6 500 kilometrů na východ. Do soutěže o něco méně sledované. Konkrétně do české 2. ligy v basketbale mužů. V obou ročnících ovládli základní část skupiny A basketbalisté BC Benešov!!!

Poslední hrací víkend hráli benešovští muži netradičně jedno utkání venku (se Sokolem Žižkov) a jedno doma (s BC Slaný). V obou utkáních nastoupili v lehce improvizované sestavě. Přesto jim bilance 1-1 zajistila první místo v tabulce a „výhodu“ domácího prostředí pro play-off.

Sobotní utkání nezačali benešáci proti Sokolu Žižkov dobře. Nestíhali hlavně na obrané polovině a v poločase tak prohrávali skoro o dvacet bodů. V druhém poločase se hra ligového lídra zlepšila. Zkušeně hrající domácí ale vedení nepustili, přesto však prohra o 8 bodů stačila Benešovu (díky lepšímu skóre ve vzájemných zápasech) k potvrzení prvního místa v tabulce druhé ligy.

Nedělní utkání mělo být dle pohledu na tabulku formalitou. Již jistý vítěz skupiny hostil beznadějně poslední tým tabulky. Benešovu však utkání příliš nevyšlo, špatné procento střelby a tragické poslední tři minuty sice nestály Benešov vítězství, ale pochválit tým za vítězství 72:61 nelze. Za zmínku však určitě stojí první body teprve patnáctiletého Václava Bartoše, který se při premiéře v mužské soutěži uvedl osmi body.

Sokol Žižkov - BC Benešov 78:70 (28:21 49:31 62:44)

Body: Ťažký Martin 16 (1 trojka), Sedláček Jan 15 (2), Kukura Ondřej 12 (2), Červený Martin 10 (2), Fulín Tomáš 9 (3), Proskovec Ondřej 6, Vondráček Filip 2

BC Benešov - BC Slaný 72:61 (13:9 39:15 59:35)

Body: Malý Jakub 27 (6 trojek), Kukura Ondřej 10, Bartoš Václav 8 (2), Ťažký Martin 8 (1), Hála Petr 7, Červený Martin 6, Sedláček Jan 4, Fulín Tomáš 2

Druhá liga teď pokračuje play-off. Hraje se opět nepříliš vhodným formátem na dva zápasy, v případě bilance 1-1 rozhoduje skóre. Dvojice pro skupinu A jsou: