Muži A v lize 100%

přidáno: 19. 11. 2018 9:01, autor: Jakub Malý   [ aktualizováno 19. 11. 2018 9:03 ]
Náročný program čekal o třetím listopadovém víkendu A-tým mužů, který se musel po středečním vyřazení z Českého poháru opět zkoncentrovat na druholigovou soutěž, kde si doposud držel neporazitelnost. Na benešovskou palubovku byly přichystány přijet loupit body týmy Litoměřic a Ústí nad Labem, tedy průběžně 4. a 2. tým tabulky. Benešovští se museli obejít bez dvou hráčů základní sestavy, Valenty a Kratochvíla, kteří podporovali svůj tým z Britských ostrovů a Kanady. Přesto měl trenér Khek k dispozici početnou lavičku borců, kteří byli připraveni plnohodnotně zaplnit mezery v nominaci.

V sobotu měřil Benešov síly s týmem Litoměřic. První čtvrtina signalizovala vyrovnaný boj, kdy se ani jeden z týmů nedokázal odtrhnout na více než 3 body a skóre po úvodní desetiminutovce bylo 15:15. To se rozhodl Benešov změnit. Dařilo se mu to především na obranné polovině, když v posledních pěti minutách druhé čtvrtiny nedovolil soupeři skórovat, což znamenalo poločasový náskok devíti bodů. V podobném rytmu se rozběhl druhý poločas, kdy basketbalisté Litoměřic nedokázali dát koš mezi 2. a 8. minutou, a tak Benešov postupně navyšoval bodový rozdíl až na 21 bodů. Do závěrečné části vstoupili domácí uspokojeni svým náskokem, polevili ve všech činnostech, čehož se jejich soupeř chopil a postupně využíval mezery v obraně ke snižování bodového rozdílu. Útočná impotence Benešova znamenala pouhý jeden koš ze hry, naopak hráčům Litoměřic se začalo střelecky dařit, a tak bylo 2 minuty do konce zaděláno na drama, když byl náskok Benešova opět pouze devítibodový. Naději na srovnání skóre se snažili hráči Litoměřic držet pomocí taktických faulů, k jejich smůle však na čáru trestného hodu posílali Kožanta, který zde našel svou střeleckou formu a své pokusy s jistotou proměňoval. Na závěrečných 60:50 upravoval v poslední vteřině Kukura nádhernou smečí, čímž alespoň lehce potěšil oči diváků, kteří jinak viděli utkání plné chyb a nepřesností.

BC Benešov - Slavoj BK Litoměřice "B" 60:50 (15:15 32:23 50:31)

Body: Proskovec Ondřej 16, Kožant Petr 14, Kukura Ondřej 8, Červený Martin 7, Fulín Tomáš 5, Malý Jakub 4, Ťažký Martin 4, Sedláček Jan 2

Nedělní utkání bylo soubojem prvních dvou týmů tabulky, takže se dal očekávat velmi vyrovnaný boj. To ovšem neplatilo v úvodu zápasu, kdy se o benešovské body starali především Kukura s Kožantem, naopak hráči Ústí se srovnávali s konstrukcí benešovských košů pomalu a během první čtvrtiny zvládli zapsat na tabuli pouhých 7 bodů, oproti 24 domácím. Ve druhé části se obraz hry otočil o 180°, když se žlutomodrým nedařilo najít recept na zlepšenou obranu Ústeckého týmu a skóre se začalo pomalu vyrovnávat. Slabých 5 bodů Benešova ve druhé čtvrtině znamenalo poločasový stav 29:21. Poločasová přestávka neubrala nic na odhodlání hráčů Ústí. Během prvních pěti minut třetí čtvrtiny zvládli dotáhnout náskok Benešova, a to především díky velké úspěšnosti střelby za 3 body. Domácí však bojovali a nepouštěli soupeře do vedení. Před závěrečnou částí ukazovala světelná tabule skóre 49:47. V úvodu poslední čtvrtiny dokázal soupeř srovnat, ovšem Benešovští sebrali zbytky sil, zpřesnili mušku a vítězili v bojích o doskok pod oběma koši. To vyústilo v trhák, který znamenal až desetibodový náskok domácích, a to hlavně zásluhou dosud nevýrazného Fulína, který během krátkého času stihl nastřílet soupeři 8 bodů. Ještě minutu před koncem vedl Benešov 69:62 a zdálo se, že si závěr pohlídá. Pod nátlakem vytažené obrany Ústí však přišly chyby v rozehrávce, které soupeř trestal opět přesnou střelbou zpoza trojkové čáry. Zhruba 10 vteřin před koncem byl tedy znovu rozdíl ve skóre pouhý jeden bod. Faulovaný Sedláček ale udržel nervy při střílení trestných hodů, když proměnil oba dva, a vyhecoval tím své spoluhráče do bránění závěrečného útoku hostujícího týmu. Střela z ruky ústeckého rozehrávače v poslední vteřině svůj cíl nenašla, a žlutomodří tak dokázali zvládnout dramatickou koncovku.

BC Benešov - SLUNETA USK Ústí nad Labem 71:68  (24:7 29:21 49:47)

Body: Kožant Petr 20, Kukura Ondřej 12, Malý Jakub 12, Fulín Tomáš 9, Sedláček Jan 9, Ťažký Martin 6, Červený Martin 3

Po osmi odehraných zápasech má Benešov na svém kontě osm výher, a díky této dosavadní neporazitelnosti vévodí tabulce 2. ligy. Další utkání čekají Benešov na začátku prosince, kdy zajíždí na palubovky posledního týmu do Slaného a sedmého týmu - Sokola Žižkov.