Muži A vstoupili do nové sezony prohrou v přátelském utkání

přidáno: 6. 9. 2012 4:33, autor: Basket Benešov

Nově složený A tým mužů ( loňský postupující B tým doplněn o člena loňského áčka Jakuba Malého) má za sebou první prověrku když nastoupil proti již tradičnímu soupeři z Německa TSV Vilsbiburg ( v jehož dresu se představil i bývalý hráč Benešova Luboš Nový). Domácím se prověrka příliš nepovedla a tak po čtyřiceti minutách odešli poražení rozdílem 11-ti bodů.

Samotné utkání neslo známky rozpaků když pro domácí to byl první zápas po přípravě naopak hosté nastupovali již k druhému zápasu ve dvou dnech.

Úvodní minuty se nesli ve znamení útoků, kdy se lehce prosazovali jak domácí tak hosté. Bohužel pro áčko se zhruba od půlky první čtvrtiny začali hosté z Německa prosazovat daleko lépe a naopak domácím odešla střelecká muška a tak hosté mohli slavit dílčí úspěch, když po první desetiminutovce vedli 15:22. Do druhého dějství vstoupili domácí s odhodláním umazat náskok soupeře i když se velmi snažili a dařilo se jim na obranné polovině tak útočná část již byla o poznání horší domácím se nedařilo zakončovat ani z vyložených pozic a tak si hosté stále udržovali své vedení z první čtvrtiny. Zajímavostí druhé desetiminutovky byl jistě fakt, že hosté zaznamenali pouhé 2 body ze hry a zbývajících 8, které vsítili v této čtvrtině dosáhli z trestných hodů. Ale i tento slabý útok jim stačil k poločasovému vedení 27:32. Třetí čtvrtina byla z domácího pohledu katastrofou. Hosté si dělali v útoku co chtěli když jim k tomu dopomáhala hlavně nevídaná úspěšnost střelby. K tomuto faktu však velkou měrou přispěli také domácí, kteří praktikovali velmi laxní obranu bez výpomoci. Když hosté zvyšovali v 28.minutě na 37:61 zdálo se již o výsledku rozhodnuto. Do poslední části však áčko sebralo zbytek sil vrátilo se k nátlakové obraně, kterou využívalo a začalo ukrajovat z náskoku hostů bod po bodu. Dvě minuty před koncem se domácí dokonce dotáhli na rozdíl 64:73,ale na zvrat již síly nezbyli a hosté si pohlídali závěr utkání a zvítězili 64:75.

BC Benešov- TSV Vislbiburg 64:75 ( 15:22, 27:32, 43:65)

Body: Kožant 18, Kratochvíl 9, Kubín 8, Proskovec 7, Valenta 7, Masár 7, Votava 3, Klavrza 3, Malý 2, Vondráček F, Vondráček J, Novák

Trestné hody: 30/18

Fauly: 27:25

autor: Tomáš Masár