Muži BC Benešov úspěšně zahájili novou sezonu ve II. lize

přidáno: 9. 10. 2017 12:54, autor: Basket Benešov

BC Benešov – BK Kladno 80:49 (15:15, 36:31, 59:40)

Střelci: Kožant 20 (3), Proskovec 19 (1), Kratochvíl 13 (2), J. Vondráček 7 (1), Malý 7 (1), Kukura 5, Bednář 3, Valenta 2, Sedláček 2, Fulín 2

Basketbalisté Benešova vstoupili do prvního zápasu nové druholigové sezony trochu ospale a v 5. minutě prohrávali s Kladnem 5:12. I přes velké trápení v útoku domácí dokázali do konce první čtvrtiny vyrovnat a v poločase už vedli o pět bodů.

Třetí čtvrtina pro mnohé týmy bývá částí „krizovou“, což tentokrát platilo pro Kladeňáky. Borci v žlutých dresech totiž po změně stran vletěli na svého soupeře s vytaženou obranou a po šňůře 21:5 bylo de facto po zápase. Poslední čtvrtinu dohrávaly lavičky obou mužstev a ta benešovská dokázala navýšit náskok na 31 bodů.

BC Benešov – BC Slaný 92:53 (21:7, 44:22, 65:37)

Střelci: Kožant 36 (8), Proskovec 12, Malý 9 (1), Tomášek 9 (3), Fulín 8 (2), Kukura 5, Sedláček 4, Hála 4, F. Vondráček 2, Bednář 2

V neděli do Benešova zavítal (při vší úctě) outsider soutěže ze Slaného. Hosté drželi krok až do 15. minuty a stavu 23:16 pro Benešov. Do té chvíle trefili Khekovi svěřenci jedinou trojku, ale ve zbytku utkání jich zapsali dalších 13! Hned osm trojek nastřílel 33letý Petr Kožant, který v úvodu třetí čtvrtiny třemi trojkami v řadě rozstřílel soupeřovu zónu. Díky jasnému průběhu si mohli opět zahrát všichni hráči a dostalo se tak i na benjamínka Petra Hálu, jenž si při své premiéře ve druhé lize připsal čtyři body.

Vzhledem k tomu, že ze zbylých týmů dokázal v obou úvodních zápasech zvítězit pouze Sokol Vyšehrad, dostali se Benešáci díky lepšímu skóre do čela tabulky. V domácím prostředí se představí už ve středu 18. října, kdy ve 3. kole Českého poháru vyzvou prvoligový Sokol Šlapanice.