Muži Benešova doma uspěli jen z poloviny

přidáno: 10. 11. 2014 13:48, autor: Jakub Malý

BC Benešov – BVK Holice 76:92 (23:20, 33:48, 46:68)

Střelci: Malý 19, Kratochvíl (3) 19, Kožant (3) 15, J. Vondráček (3) 11, Votava 6, Beneš, Tomášek a F. Vondráček 2

Sobotní zápas nabídl souboj dosud (v lize) neporažených celků. Hned v páté sekundě utkání otevřel skóre trojkou Petr Kožant a po třech minutách domácí borci vedli 10:4. Ještě ve 13. minutě Benešov vedl o čtyři body, jenže poté přišel nevídaný výpadek. Holičtí předvedli šňůru 22:0, kterou se domácím nepovedlo zastavit ani dvěma oddechovými časy a prostřídáním všech hráčů. Ani vstup do druhé půle se Benešákům nevydařil a prohrávali až o 25 bodů. Domácím bohužel scházela bojovnost a zbytečně se nechali rozhodit spornými výroky rozhodčích. Až v poslední části zavelel David Kratochvíl třemi trojkami k náporu, ale na menší než 12bodový rozdíl už se Benešov nedostal. Holice tak prodloužili svoji vítěznou šňůru, která začala už před rokem. Holice totiž v minulé sezoně ovládli Východočeskou ligu bez jediné porážky. Vítězná série Východočechů ale skončila v neděli na palubovce celku Basket Košíře.

BC Benešov – TJ Sokol BC Chrudim 62:60 (18:17, 34:25, 44:40)

Střelci: Kratochvíl (3) 21, Kožant (2) 18, Malý (1) 12, Votava 10, F. Vondráček 1

V neděli Martin Votava tradičně vyhrál úvodní rozskok a v prvním útoku byli domácí hned úspěšní, ale jinak se úvod poprvé v sezoně hrubě nepovedl a Chrudim v 6. minutě vedla 13:4. V tu chvíli se Benešov probudil a na konci první čtvrtiny už byl o bod napřed. Ve druhé části domácí vytáhli zónu, s níž si Chrudim nevěděla rady, z čehož vyplynul poločasový stav 34:25. Na přelomu třetí a poslední čtvrtiny hosté předvedli 11-ti bodovou šňůru a dostali se na chvíli do vedení. Domácí hráče i fanoušky nabudily tři smeče obouruč Martina Votavy, ale hosté se drželi ve hře úspěšnou palbou z perimetru. V poslední minutě Benešov odskočil na čtyři body po trestných hodech Davida Kratochvíla, Chrudim už jen korigovala dvě vteřiny před koncem a Khekovi svěřenci se mohli radovat z páté výhry z šesti zápasů. Bilance 5:1 ve vyrovnané špičce tabulky stačí na 3. místo.

Za 14 dní Benešáci opět nastoupí na domácí palubovce, když se představí proti první Mladé Boleslavi, která ještě neprohrála. Druhým soupeřem bude Sokol Nová Paka.

Autor: Petr Tomášek