Muži Benešova postupují do play off!!!!!

přidáno: 16. 3. 2015 0:35, autor: Jakub Malý

Basketbalisté Benešova bojovali v posledních dvou kolech základní části o postup do play off II. ligy. Před víkendem situaci neměli ve svých rukou, protože museli čekat na zaváhání Mladé Boleslavi. Ta prohrála v Chrudimi i v Holicích, naopak Benešáci zdolali Kbely i Poděbrady a z druhé příčky se protlačili do vyřazovacích bojů. V nich vyzvou vítěze skupiny A, tým Sršni Písek.

BC Benešov – Sokol Kbely  81:67 (18:20, 39:41, 58:53)

Střelci: Proskovec (3) 17, Kožant (3) 15, Kratochvíl (1) 14, Valenta 11, Malý 9, Masár 8, J. Vondráček (1) 5

V sobotu na hřiště Benešova zavítaly Kbely, což je podobně nepříjemný manšaft jako Nová Paka. Kbelští „stěhováci“ také vyznávají hodně silové pojetí basketbalu. Domácím trvalo, než se tvrdší hře přizpůsobili a v 17. minutě prohrávali 27:36. Do poločasu stáhli manko na dva body. Ve třetí části Středočeši předvedli šňůru 17:5 a šli do vedení. V poslední čtvrtině přišla další povedená šňůra 15:2 a bylo po zápase.

BC Benešov – Basket Poděbrady 68:63 (16:12, 27:25, 50:49)

Střelci: Kratochvíl (3) 19, Kožant (2) 14, Proskovec (1) 13, Malý (1) 10, Valenta 5, Masár 4, Tomášek 3

Nedělní soupeři z Poděbrad ještě neznali výsledky z ostatních zápasů, a tak věřili, že by si překvapivou výhrou mohli pomoct k záchraně v soutěži. Domácí sice vedli v 9. minutě 16:6, ale kvůli tragické práci na doskoku se nepodařilo outsidera dorazit. Poděbrady vycítili šanci a v 23. šli poprvé do vedení 34:31. Naštěstí trojkou rychle odpověděl David Kratochvíl, který byl ve třetí čtvrtině k nezastavení. V této periodě nastřílel šestnáct ze svých 19 bodů. Hosty udržely ve hře čtyři trojky a v 31. minutě bylo srovnáno 52:52. Benešov odskočil devítibodovou šňůrou, ale hosté se dokázali 20 sekund před koncem přiblížit na rozdíl jediného bodu. Bylo jasné, že Poděbrady musí faulovat. Proto domácí svěřili míč do rukou Petra Kožanta, který se z čáry trestného hodu nemýlil. Hosté z těžké pozice za tři body neskórovali a Kožant dalšími trestnými hody udělal tečku za utkáním.

V play off druhé ligy se utkají tři dvojice o tři postupová místa do prolínací soutěže o I. ligu. Benešov změří síly s Pískem, s tímto kdysi častým soupeřem sehráli benešovští hráči řadu vypjatých zápasů, a tak i letos se dá očekávat dramatická série.