Muži Benešova ze Západních Čech přivezli jednu výhru

přidáno: 17. 10. 2016 5:50, autor: Basket Benešov

Jiskra Domažlice - BC Benešov 78:58 (11:16, 37:28, 57:43)

Střelci: Proskovec 14, Kožant (1) 11, Malý 10, Fulín (2) 8, Valenta 5, F. Vondráček 4, Kukura 3, J. Vondráček 2, Tomášek 1

V prvním venkovním utkání v této druholigové sezoně čekal basketbalisty Benešova obtížný úkol – zvítězit na horké domažlické půdě. Místní Jiskra totiž na svém hřišti neprohrála už 25 utkání v řadě! Středočeši dobře začali a první čtvrtinu vyhráli 16:11. Bohužel od úvodních minut měli hostující podkošoví hráči velké problémy s fauly, díky nimž se třeba takový Ondřej Kukura moc nedostal do rytmu. Přesto Benešov ještě v 18. minutě o bod vedl. Jenže závěr druhé čtvrtiny ovládli domácí šňůrou 13:3, kterou završil trojkou s klaksonem Erik Eismann. Ten rychlými šesti body ve třetí části udržel Jiskru v laufu a Benešovu se od konce třetí čtvrtiny už nepovedlo prolomit dvouciferný náskok domácích. Hosté, kteří za celý zápas trefili jen tři trojky, si tak připsali první prohru v druholigové skupině A.

BK Klatovy – BC Benešov 65:72 (13:24, 28:43, 51:53)

Střelci: Kožant (3) 20, Malý (2) 20, Proskovec (2) 14, Valenta 8, J. Vondráček (1) 5, F. Vondráček 2, Fulín 2, Kukura 1

V Klatovech začali Benešáci výborně a díky osmi bodům Petra Kožanta brzy vedli 12:2. Hosté hráli rychle dopředu, tentokrát se trefovali i z dálky a v poločase vedli o 15 bodů. Pohodový zápas se však brzy po změně stran změnil v drama. Benešov dal za celou třetí čtvrtinu jediný koš z pole, čehož hosté využili ke snížení náskoku na pouhé dva body po třech čtvrtinách. V úvodu čtvrtého kvartálu se Klatovy dokonce dostaly na chvilku do vedení. Nápor domácích však utnuly přesné trojky Jakuba Vondráčka a Petra Kožanta. Druhý jmenovaný toho kvůli problémům s fauly (opět stejně jako Kukura) moc nenahrál, přesto stihl nastřílet famózních 20 bodů. Stejného počtu dosáhl i kapitán Jakub Malý, který ve třetí části podržel svůj tým při trestných hodech.

Benešov se po čtyřech kolech s bilancí 3 výher a 1 prohry udržel ve špičce tabulky. Za 14 dní Khekovi svěřenci na svém hřišti přivítají Rokycany a Beroun.

Autor: Péťa Tomášek