Muži nezvládli vstup do druhé poloviny sezony

přidáno: 8. 1. 2013 2:33, autor: Basket Benešov
Benešovští druholigový muži nezvládli vstup do Nového roku a na severu Čech si připsali další dvě porážky, což jim značně ztížilo šance na setrvání v II. lize.

V páteční předehrávce se benešáci představili na palubovce Mostu. Šlo o velmi důležitý souboj, neboť oba týmy se pohybují v pásmu sestupu, a tak případný vítěz mohl udělat důležitý krok k odlepení ze dna. Bohužel hostům nevyšel hned úvod zápasu. Domácí získali v polovině první čtvrtiny náskok 10:2. Hosté se v této pasáži vyloženě trápili. V obraně byli schopni ještě domácí držet, ale útok byl zcela bezzubý. Benešáci si nedokázali pomoct ani trestnými hody, když za prvních deset minut zahodili hned 5 šestek. Závěrečné dvě minuty první čtvrtiny znamenali naštěstí pro hosty mírný vzestup a především korekce vedení domácích na 15:12. Druhá čtvrtina pokračovala v podobném duchu jako první. Domácí dokázali opět odskočit a hosté se znovu trápili v útoku. V obraně dokázali být konkurenceschopní, ale útok se stále nedařil, k čemuž opět přispěli špatné trestné hody, a tak domácí vedli v poločase 33:23. Do druhého poločasu se vrátilo hostující družstvo plné energie a na palubovce to dávalo znát, aktivní obrana a především zlepšení v útočné fázi znamenalo opět otevřenou partii. Benešovští hráči začali své hostitele dostávat pod tlak a po 30-ti minutách prohrávali už jen 48:43. Začátek čtvrté čtvrtiny patřil opět domácím, kteří otupili hostující tlak několik slepenými koši. Hosté reagovali zlepšenou obranou, ale i tak stále svítilo na tabuli skóre 57:50 4 minuty před koncem. Hosté poté vsítili 2 rychlé trojky na což domácí tým reagoval také trojkou a košem za 2 body. Hosté se poté dostali ještě jednou na dostřel (62:60). Závěr však lépe zvládli domácí a připsali si velmi důležité vítězství 69:60.

BK Baník Most- BC Benešov 69:60 ( 15:12,33:23,48:43)

Body: Malý 17, Kožant 16, Masár 10, Votava 4, Proskovec 4, Kratochvíl 3, Šach 2, Valenta 2, Vondráček J 2,

Trestné hody: 31/13

Fauly: 27:19

Nedělní utkání zavedlo Benešovské hráče do stařičké sokolovny v Teplicích, kde svedli souboj s prvním týmem tabulky. Fakt papírových předpokladů smazal z hostujícího týmu nervozitu a ten odehrál s domácí zcela vyrovnanou partii, bohužel se špatným koncem.

Hosté opět nezachytili úvod utkání s stejně jako v Mostě velmi rychle prohrávali 10:2. Naštěstí i tentokrát dokázali zareagovat a do konce první čtvrtiny stáhli vedení Teplic na 18:16. Od druhé čtvrtiny se odehrávala vyrovnaná bitva, kde se oba týmy střídaly ve vedení. Šťastnější v této přetahované byli domácí, když se dokázali do poločasu utrhnout na 37:32. Třetí čtvrtina znamenala obrovský nápor benešáků, které v této pasáži táhl především Petr Kožant, když za třetí část hry zaznamenal čtyři úspěšné trojky a celkem si připsal 17 bodů v této čtvrtině. I díky této střelecké explozi hosté vedli před poslední čtvrtinou 49:57. Bohužel jako to ,,padalo“ hostům v třetí čtvrtině začalo to domácím ,,padat“ v posledním dějství. K velké smůle hostujícího týmu to často byli střely s koncem časového limitu, což benešáky sráželo do kolen. Ti přesto bojovali a do poslední minuty závěrečné čtvrtiny vedli 69:67. V posledních 50s se domácí dostali po dlouhé době do vedení a to už si zkušeně pohlídali, a tak Benešovští muži padli po velkém boji na palubovce lídra soutěže 76:69.

Benešovský tým si prohrami velmi zkomplikoval cestu k záchraně, a proto vyzývá všechny fanoušky, aby je přišli podpořil 19. a 20. ledna v existenčních zápasech proti Písku a Strakonicím. Každá hlasivka bude potřeba!

BK Teplice- BC Benešov 76:69 ( 18:16,37:32,49:57)

Body: Kožant 30, Malý 10, Masár 10, Proskovec 7, Votava 6, Valenta 6,

Trestné hody: 18/12

Fauly: 20:15

Autor: Tomáš Masár