Muži opět doma ztratili

přidáno: 22. 1. 2013 14:21, autor: Basket Benešov
Benešovští basketbalisté představili v dalším kole II.ligy na domácí palubovce, kde nejdříve přivítali Strakonice, v neděli potom hostili Písecké Sršně. V sobotním dobře rozehraném utkání nestačili těsně na druhý tým tabulky, v neděli potom deklasovali Písek, čímž znovu oživili naději na udržení v soutěži.

V sobotním dopoledním utkání se domácí tým střetl s tabulkově favorizovaným týmem Strakonic. Domácí měli určitě velkou motivaci vrátit Strakonicím prohru z jejich palubovky, kde padli takřka o 40 bodů. Úvod utkání vyšel domácímu týmu velmi dobře, když se díky přesně střelbě a koncentrované obraně dokázal ujmout vedení 15:9. Hosté však reagovali zvýšenou aktivitou, ale i přes to prohráli první čtvrtinu 21:14. Druhá dějství vyšlo domácím na jedničku, především z pohledu defenzivní práce, když udrželi hosty na pouhých sedmi bodech, sami pak přidali rovný dvojnásobek a v poločase vedli nadějným náskokem 35:21. Druhý poločas se bohužel role otočili a domácímu týmu se s narůstajícím časem a mizením vybudovaného náskoku vkrádala na ruce nejistota. Toho hosté dokonale využili a po třiceti minutách snížili už jen na 48:43. Čtvrtá čtvrtina se proměnila v přetahovanou, kde se týmy střídaly ve vedení, ale domácí byli přeci jen o kousek pozadu. Ještě minutu před koncem vedli nejtěsnějším rozdílem 57:56. Bohužel to bylo ze strany domácích vše. Hosté dokázali v koncovce vsítit ještě 4 body a tak si z Benešova odvezli vydřenou výhru 57:60.

BC Benešov- SKB Strakonice 57:60 ( 21:14,35:21,48:43)

Body: Kožant 14, Proskovec 14, Malý 13, Šach 6, Masár 4, Votava 4, Valenta 2

Trestné hody: 19/13
Fauly: 26:22

V nedělním utkání přicestovali do Benešova hráči Písku. Pro domácí to byl takřka zápas o všechno, neboť prohra by již prakticky znamenala nemožnost záchrany. Domácí tým vědom si důležitosti utkání nastoupil do utkání s obrovskou energií, kterou doslova ničil svého soupeře. Benešovským se skvěle dařilo na útočné polovině, kde stříleli s vysokým procentem, a hostující tým jen přihlížel drtivé první čtvrtině, kterou domácí tým vyhrál vysoko 27:16. Druhá čtvrtina znamenala probuzení týmu z Písku a na palubovce se začala odehrávat vyrovnanější bitva ve, které si však domácí stále udržovali svůj pohodlný náskok a i když závěr druhé čtvrtiny vyšel lépe hostům, stále se domácí mohli těšit z průběžného vedení 46:37. Jestliže v sobotním utkání znamenal druhý poločas absolutní zmar v benešovském týmu, neděle byla pravým opakem. Do třetí čtvrtiny vstoupili domácí opět drtivým tlakem a po třech odehraných minutách vedli již 58:37. Domácím se opět velmi dařila střelba, především zpoza tříbodového oblouku byli hráči Benešova velmi efektivní. Před poslední čtvrtinou vedli domácí již 70:50. Závěrečná čtvrtina se nesla na dvou vlnách, první pětiminutovka patřila benešákům, kteří rezignované hosty srazili až na dno když se vedení vyšplhalo na 84:54. Druhá pětiminutovka však byla ve znamení vzepjetí hostů, kteří třemi rychlými trojkami kosmeticky upravili výsledek na 92:66. Domácí tým tak mohl slavit důležité vítězství, které si připsal po výborném výkonu. Dařilo se hlavně v útočné fázi, kde Benešovští hráči zaznamenali hned 14 úspěšných trojek.

BC Benešov- Sokol Sršni Písek 92:66 ( 27:16,46:37,70:50)

Body: Malý 20, Proskovec 19, Vondráček 14, Kožant 14, Valenta 10, Masár 7, Votava 5, Kokta 2

Trestné hody: 23/12
Fauly: 23:19

Autor: Tomáš Masár